664107-2026 - Competition
Romania – Air transport services – Servicii de transport aerian
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de transport aerian
Description: Se vor achizitiona servicii de transport aerian intern si international de pasageri, necesare Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca. Estimam ca se vor atribui note de comanda cu o frecventa saptamanala pe durata celor 24 de luni de derulare a acordului cadru. Valorile estimate minima si maxima a acordului-cadru de furnizare sunt: - minim 10 bilete x 2.000 lei/bilet = 20.000 lei - maxim 2.500 bilete x 2.000 lei/bilet =5.000.000 lei pentru 24 luni. Cantitatile si valorile estimate minima si maxima pentru notele de comanda sunt: - minim 1 bilet, valoare 2.000 lei - maxim: 35 bilete, valoare 70.000 lei Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4288306_2026_PAAPD1636808
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60400000 Air transport services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Nr. Destinatii Tip deplasare Nr. minim estimat Nr. maxim estimat 1 Bucuresti interna / management / proiecte 1 250 2 Troyes parteneriate internationale / mobilitati 1 100 3 Cartagena parteneriate internationale / mobilitati 1 300 4 Darmstadt parteneriate internationale / mobilitati 1 150 5 Riga parteneriate internationale / mobilitati 1 150 6 Limassol parteneriate internationale / mobilitati 1 150 7 Dublin parteneriate internationale / mobilitati 1 150 8 Sofia parteneriate internationale / mobilitati 1 100 9 Cassino parteneriate internationale / mobilitati 1 150 10 Alte destinatii interne si internationale in functie de necesitati 1 1000 TOTAL 10 2500
Internal identifier: 1