See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru de furnizare reactivi si consumabile de laborator, pentru realizarea de analize de laborator pe o perioada de 48 luni
Description: Acord cadru de furnizare reactivi si consumabile de laborator, pentru realizarea de analize de laborator pe o perioada de 48 luni, conform cerintelor din caietul de sarcini. Prezenta procedura, respectiv loturile aferente procedurii nu reprezinta o reluare a unei proceduri/loturi anulate. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor - 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod complet tuturor solicitarilor de clarificari cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor,
Internal identifier: ACHI 559 din 08.09.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: PACHET REACTIVI, CONTROALE, CALIBRATORI si CONSUMABILE imunologie si biochimie, pentru realizarea de analize in LABORATOR, conform caiet de sarcini
Description: REACTIVI, CONTROALE, CALIBRATORI si CONSUMABILE imunologie si biochimie/ ALTELE (DACA ESTE CAZUL) - conform caiet de sarcini. Cantitatile minime/maxime si valorile estimate minime/maxime ale acordului cadru, respectiv cantitatile minime/maxime si valorile estimate minime/maxime pentru un contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33694000 Diagnostic agents
Lot: LOT-0002
Title: Pachet reactivi si consumabile determinare HLG pe analizor DxH 690T din dotarea laboratorului pentru realizarea de analize medicale, conform caiet de sarcini
Description: REACTIVI / CALIBRATORI / MATERIALE DE CONTROL / SOLUTII SI CONSUMABILE / ALTELE (DACA ESTE CAZUL) - conform caiet de sarcini. Cantitatile minime/maxime si valorile estimate minime/maxime ale acordului cadru, respectiv cantitatile minime/maxime si valorile estimate minime/maxime pentru un contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33696200 Blood-testing reagents
Lot: LOT-0003
Title: PACHET REACTIVI si CONSUMABILE bacteriologie ptr analizorul Vitek 2 Compact din dotarea laboratorului de analize medicale si Tulpini de referinta, privind realizarea de analize in LABORATOR
Description: REACTIVI / SOLUTII SI CONSUMABILE / TULPINI DE REFERINTA - conform caiet de sarcini. Cantitatile minime/maxime si valorile estimate minime/maxime ale acordului cadru, respectiv cantitatile minime/maxime si valorile estimate minime/maxime pentru un contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini.
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 24931250 Culture medium
Lot: LOT-0004
Title: PACHET REACTIVI, CONTROALE, CALIBRATORI si CONSUMABILE sumar de urina/sediment ptr analizorul URIT S2000 din dotarea laboratorului, privind realizarea de analize medicale
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33696700 Urological reagents
Lot: LOT-0005
Title: PACHET REACTIVI, CONTROALE si CONSUMABILE sumar de urina/sediment MINIM 10 PARAMETRII ptr analizorul DIRUI H-500 din dotarea laboratorului privind realizarea de analize medicale
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: PACHET REACTIVI, CONTROALE si CONSUMABILE electroforeza, pentru realizarea de analize in LABORATOR
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 33696600 Reagents for electrophoresis
Lot: LOT-0007
Title: PACHET REACTIVI, CONTROALE si CONSUMABILE hemoglobina glicozilata, pentru realizarea de analize in LABORATOR
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 33696300 Chemical reagents
Lot: LOT-0008
Title: PACHET REACTIVI, CONTROALE, CALIBRATORI si CONSUMABILE coagulare, pentru realizarea de analize in LABORATOR
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: PACHET REACTIVI, CONTROALE, CALIBRATORI si CONSUMABILE hemoleucograma, pentru realizarea de analize in LABORATOR
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: PACHET REACTIVI și CONSUMABILE BIOCHIMIE, pentru realizarea de analize în SECȚIA CPU
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 33141510 Blood products
Lot: LOT-0011
Title: PACHET REACTIVI și CONSUMABILE GAZOMETRIE sangvină pentru analizorul GASTAT NAVI din SECȚIA CPU
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: PACHET REACTIVI și CONSUMABILE Biomarkeri cardiaci pentru analizorul Cobas h232 din SECȚIA CPU
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: PACHET REACTIVI și CONSUMABILE HEMATOLOGIE 5 Diff, pentru realizarea de analize în SECȚIA CPU
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: PACHET REACTIVI și CONSUMABILE COAGULARE pentru realizarea de analize în SECȚIA CPU
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Pachet reactiv si consumabile analiza gaze sangvine KIT DETERMINARI GAZE IN SANGE si electroliti kit250 teste
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Reactivi si consumabile pentru coagulare qLabs din dotarea ATI
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Rotoare cu reactivi pentru determinare Biochimie pe analizor SEAMATY SD1 din dotare ATI
Internal identifier: 17