664783-2021 - ResultRomania-București: Zirconium
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Produse din Zircaloy - 4 (Tuburi nesudate si Sarma rectangulara)
Reference number: 10874881/2021/0020.01
II.1.2.
Main CPV code
14735000 Zirconium
II.1.4.
Short description
Achiziţia are ca obiect furnizarea de produse din Zircaloy-4, constituite in 2 loturi astfel:
Lot 1 - Tuburi nesudate din Zircaloy-4, cantitate: 1.720.000 buc.
Lot 2 - Sârmă rectangulară din Zircaloy-4, cantitate: 2.250 kg.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de
20 de zile.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau de informatii suplimentare, in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Sarma rectangulara din Zircaloy-4
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Sarma rectangulara din Zircaloy-4, cantitate: 2.250 kg, avand caracteristicile si specificatiile tehnice precizate in Caietul de sarcini si anexele acestuia
Tuburi nesudate din Zircaloy-4
Lot No: 1
Tuburi nesudate din Zircaloy-4, cantitate: 1.720.000 buc, avand caracteristicile si specificatiile tehnice precizate in Caietul de sarcini si anexele acestuia.