2. Procedure
Procedure
Title: Provtagningsrör till Quantiferon
Description: Upphandlingen avser provtagningsrör för QuantiFERON-TB Gold Plus-analys. Produkterna används för blodprovstagning inom Region Skånes verksamheter och ska vara kompatibla med befintlig analysmetod och tillhörande analysinstrument. Avtalet omfattar leverans av provtagningsrör inklusive tillhörande produktdokumentation.
Internal identifier: 2026-O001314
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33192500 Test tubes
5. Lot
Lot: LOT-0000