665716-2026 - Competition
Poland – Special-purpose road passenger-transport services – Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu
Description: 1.Przedmiotem zamówienia jest dowóz i odwóz uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe do/z: Trasa 1: Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich, ul. Myśliwiecka 6. Trasa 2: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Wł. Broniewskiego w Siemianowicach Śląskich, ul. Lipowa 3; Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Adama Mickiewicza w Siemianowicach Śląskich, ul. Michałkowicka 15. Trasa 3: Przedszkole Nr 19 w Siemianowicach Śląskich, ul. Grabowa 2; Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Przyjazny Zakątek” w Siemianowicach Śląskich, ul. Marii Dąbrowskiej 4; EJBISI Przedszkole Lingwistyczne z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Siemianowicach Śląskich, ul. Olimpijska 3, Niepubliczne Przedszkole SOWIA 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Siemianowicach Śląskich, ul. Sowia 5.
Internal identifier: SE.271.6.2026, ZP.rp.62.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60130000 Special-purpose road passenger-transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1.Przedmiotem zamówienia jest dowóz i odwóz uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe do/z: Trasa 1: Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich, ul. Myśliwiecka 6. Trasa 2: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Wł. Broniewskiego w Siemianowicach Śląskich, ul. Lipowa 3; Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Adama Mickiewicza w Siemianowicach Śląskich, ul. Michałkowicka 15. Trasa 3: Przedszkole Nr 19 w Siemianowicach Śląskich, ul. Grabowa 2; Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Przyjazny Zakątek” w Siemianowicach Śląskich, ul. Marii Dąbrowskiej 4; EJBISI Przedszkole Lingwistyczne z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Siemianowicach Śląskich, ul. Olimpijska 3, Niepubliczne Przedszkole SOWIA 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Siemianowicach Śląskich, ul. Sowia 5. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Dodatku nr 3 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4 do SWZ). 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4 do SWZ). 4. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 5. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 6. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 1) Zakres usług przewidywanych do udzielenia: Zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych usług, co zamówienia podstawowe tj. na dowozie i odwozie uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe do/z placówek oświatowych. 2) Wartość tego zamówienia nie przekroczy 30% wartości zamówienia podstawowego. 3) Zamówienie może zostać udzielone pod warunkiem, że wystąpi co najmniej jedna z poniższych sytuacji: a) wyczerpania kwoty, o której mowa w §5 ust. 1 zawartej umowy w terminie jej obowiązywania, b) zwiększenia liczby uczniów przewożonych na danej trasie w trakcie roku szkolnego, ponad liczbę miejsc w pojeździe, c) w przypadku nie zawarcia umowy dotyczącej usługi dowozu i odwozu uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu, w wyniku rozstrzygnięcia procedury otwartej. d) w przypadku rozwiązania umowy przed końcem daty jej obowiązywania z Wykonawcą świadczącym usługę przewozu do czasu podpisania umowy z nowym Wykonawcą wybranym w ramach procedury otwartej. Udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, w tym negocjacjami z Wykonawcą. 9. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,240822,e8fe664090255508086ddb381dfa3244.html