2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на оборудване на здравни кабинети за 18 населени места на територията на Община „Тунджа" по обособени позиции
Description: Предмет на обществената поръчка е „Доставка на оборудване на здравни кабинети за 18 населени места на територията на Община „Тунджа" , по обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1 - „Доставка на медицинско оборудване на здравни кабинети на територията на Община „Тунджа"; Обособена позиция № 2 - "Доставка на техническо оборудване на здравни кабинети на територията на Община "Тунджа" Съгласно чл.21, ал.6 от ЗОП „Възложителите могат да възлагат обособени позиции по реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, при условие че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 79 998.77 евро за доставки и услуги и 511 291.88 евро за строителство, и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто от общата прогнозна стойност на поръчката. В тези случаи независимо от остатъчната стойност на поръчката тя се възлага по реда, приложим към общата прогнозна стойност на цялата поръчка.“. Предвид гореизложеното, Възложителят ще се възползва от тази правна възможност и ще възложи Обособена позиция № 2 "Доставка на техническо оборудване на здравни кабинети на територията на Община "Тунджа" на стойност 565.83 евро без включен ДДС по реда на чл.20, ал.4, т.3 от ЗОП, във връзка с чл.21, ал.6 от ЗОП – чрез директно възлагане. Стойността на Обособена позиция № 2 с горепосочения предмет, която ще бъде възложена по реда на чл.20, ал.4. т.3 във връзка с чл.21, ал.6 от ЗОП не надхвърля 79 998.77 евро и стойността й (565.83 евро без вкл. ДДС) не надвишава 20 % от общата прогнозна стойност на поръчката. Предвид гореизложеното и в изпълнение на чл.21, ал.6 от ЗОП и предвид общата прогнозна стойност на цялата поръчка, остатъчната стойност 51 608.28 евро без вкл. ДДС се възлага с настоящата обществена поръчка по реда на чл.20, ал.1, т.1, б. „б“ от ЗОП. * Оферти могат да бъдат подавани само за Обособена позиция № 1. Предметът на обществената поръчка включва: монтаж, настройка, инсталация, въвеждане в експлоатация, обучение на персонала и осигуряване на сервизно обслужване съгласно гаранционния срок, считано от датата на подписване на приемо-предавателен протокол за извършена доставка и монтаж на оборудването. Видовете оборудване, предмет на доставката и монтажа, минималните технически характеристики/параметри и необходимите количества са посочени в Таблица 1 към Технически спецификации, както следва: Медицинска пациентна кушетка- 18 бр.;Апарат за измерване на артериално налягане- 18 бр.Стетоскоп- 1 бр.;Комплект от неврологични рефлексни чукчета- 1 бр.;Апарат за измерване на кръвна захар и холестерол- 1 бр.;Тест ленти за измерване на кръвна захар- 1 бр.;Медицински термометър- 18 бр.; Таблица за изследване на зрителна острота- 18 бр.;Таблица за изследване на цветно зрение- 18 бр.; Шкаф за лекарства от първа необходимост - 18 бр.; ЕКГ аппарат - 1 бр; Камертон - 1 бр.; Увеличителна лупа- 1 бр.; Ръстомер с теглилка за възрастни- 18 бр.Детски ръстомер-1бр.Детска теглилка- 18 бр.;Стойка за инфузии- 18 бр.;Хладилен контейнер или изотермална чанта- 18 бр.;Подвижна инструментална маса- 1 бр.Метална тава за стерилизация- 1 бр.; Стерилизационен барабан- 1 бр.;Бъбрековидни легенчета- 1 бр.Хладилник- 18бр.;Сух стерилизатор- 1 бр.; Гинекологичен стол- 1 бр. Кислородна бутилка- 1 бр. Маска за кислород- 1 бр; Ехограф- 1 бр.; Набор за първична ресусцитация за деца-18 бр.Набор за първична ресусцитация за възрастни - 18 бр. Ларингоскоп - 1 бр.; Отоскоп - 1 бр.; Дефибрилатор- 14 бр. Настоящата обществена поръчка е във връзка с изпълнение на дейност „Грижи за детското здраве и здравословен начин на живот чрез подкрепа чрез подкрепа на ОПЛ в община ТУНДЖА, ЮИР“ по Административен договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ № BG16FFPR003-2.006-0056-С01 по програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 в рамките на процедура BG16FFPR003-2.002 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 40 градски общини“. Целта на обществената поръчка е да се осигури минималните условия за функциониране на практики по обща медицина, съгласно изискванията на медицински стандарт „Обща медицина“; модернизация на съществуващите здравни кабинети; подобряване достъпа до здравни услуги; осигуряване на необходимото оборудване за профилактика, диагностика и първична медицинска помощ; подкрепа дейността на общопрактикуващите лекари; подобряване на здравната грижа за деца и населението в отдалечени населени места. Срокът за изпълнение на доставката, предмет на поръчката е до 60 календарни дни след предварителна заявка, изготвена от представител на Възложителя по e-mail или друг начин, удостоверяващ датата на подаване/получаване. * В предложения срок за доставка се включва и срокът, необходим за монтаж на оборудването и обучение на специалистите, в случаите когато е приложимо. * Участник, в чиято оферта се съдържа срок за доставка и монтаж, който е по-дълъг от посочения срок, ще бъде отстранен от участие в процедурата за възлагане на обществена поръчка. Гаранционния срок на доставеното оборудване е минимум 24 месеца, считано от датата на подписване на приемо- предавателен протокол за извършена доставка и монтаж на оборудването. Място на изпълнение - Оборудването, предмет на поръчката, следва да се достави и монтира в здравните кабинети на общопрактикуващи лекари на територията на Община „Тунджа“ в следните населени места: Безмер, Ботево, Бояджик, Веселиново, Генерал Инзово, Дражево, Кабиле, Козарево, Кукорево, Окоп, Роза, Скалица, Тенево и Хаджи Димитрово.
Internal identifier: 608506
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Участник в настоящата процедура може да бъде всяко българско или чуждестранно физическо или юридическо лице или техни обединения, както и всяко друго образувание, което има право да изпълнява в съответствие с предмета на поръчката строителство, доставки или услуги съгласно законодателството на държавата, в която то е установено. Свързани лица по смисъла на § 2, т.45 от допълнителните разпоредби на ЗОП не могат да бъдат самостоятелни участници в една и съща обществена поръчка. Участникът се представя, като попълва част II, буква „А“ и „Б“ от Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП).В процедурата не може да участва участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор, посочени в обявлението за обществена поръчка и за който са налице обстоятелствата по чл.54, ал.1 и чл.55, ал.1, т.1 от ЗОП. Участникът следва да предостави (декларира) в част III., буква „А“, „Б“ и „В“ от Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП) информация за липсата на основания за отстраняване по чл.54, ал.1 и чл.55, ал.1, т.1 от ЗОП. Възложителят може да изисква от участниците по всяко време да представят всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното провеждане на процедурата.Участник, за когото са налице основания по чл.54, ал.1 и чл.55, ал.1, т.1 от ЗОП, има право да представи доказателства, че е предприел мерки, които гарантират неговата надеждност, въпреки наличието на съответното основание за отстраняване. Освен на основанията по чл.54 и чл.55, ал.1, т.1 от ЗОП, възложителят отстранява: • Участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка или в документацията. • Участник, който е представил оферта, която не отговаря на: - предварително обявените условия за изпълнение на поръчката; - правила и изисквания, свързани с опазване на околната среда, социалното и трудовото право, приложими колективни споразумения и/или разпоредби на международното екологично, социално и трудово право, които са изброени в приложение № 10 от ЗОП; • Участник, който не е представил в срок обосновка по чл.72, ал.1 от ЗОП или чиято оферта не е приета съгласно чл.72, ал.3-5 от ЗОП; • Участник, който е предложил цена по-висока от обявената прогнозна стойност за Обособена позиция № 1. • Участници, които са свързани лица по смисъла на параграф 2, т.45 от допълнителните разпоредби на ЗОП; • Лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9 или 10 от ЗОП; • На основание чл.3, т.8 ЗИФОДРЮПДРС когато за участник, са налице обстоятелствата по чл.3, т.8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици, освен когато не са налице условията по чл.4 от ЗИФОДРЮПДРС; • Участник, за който са налице основанията по чл.90 и чл.91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности; • Участник, подал заявление за участие или оферта, които не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност вкл. участник, който не е декриптирал офертата си, в т.ч. съдържащото се в нея ценово предложение, в срока по чл.9л, ал 4 от ППЗОП, се отстранява от участие на основание чл.107, т.5 от ЗОП. • Когато в случаите по чл.56, ал.2 от ЗОП е преценил, че предприетите мерки не са достатъчни, за да се гарантира надеждността на кандидата или участника. • Участник, чието техническо предложение не е изготвено в съответствие с изискванията на Възложителя, посочени в настоящите указания и документацията за участие в обществената поръчка. • Участник, за който са налице обстоятелствата по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН. Максимално допустимата предложена обща стойност е до размера на посочената прогнозна стойност за Обособена позиция № 1. Предложената от участниците крайна цена за изпълнение на Обособена позиция № 1 не може да надхвърля посочената от Възложителя максимално допустима прогнозна стойност. В случай, че ценовото предложение за Обособена позиция № 1 надхвърля максимално допустима обща стойност, участникът ще бъде отстранен от процедурата. При несъответствие между предложените единична и обща цена, посочени в Ценово предложение , валидна ще бъде единичната цена на офертата. В случай, че бъде открито такова несъответствие, общата цена се превежда от комисията по чл.103, ал.1 от ЗОП в съответствие с единичната цена на офертата. Определеният за изпълнител участник обезпечава изпълнението на договора с гаранция, която е 5 на сто от стойността на договора без вкл. ДДС и се предоставя в една от следните форми: 1.1. Парична сума, преведена по банкова сметка на Възложителя Община „Тунджа”: Банка: ИА Банк АД – клон Ямбол, Р. България Банков код (BIC): IABGBGSF Банкова сметка (IBAN): BG30IABG70943300435600 1.2. Безусловна и неотменяема банкова гаранция, издадена в полза на възложителя със срок на валидност за целия срок на действие на договора в т.ч. и предложения гаранционен срок плюс 30 дни, като при необходимост срокът на валидност на гаранцията за изпълнение се удължава. 1.3. Застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя, със срок на валидност за целия срок на действие на договора в т.ч. и предложения гаранционен срок плюс 30 дни, като при необходимост срокът на валидност на гаранцията за изпълнение се удължава. Съгласно чл.111, ал. 7 от ЗОП участникът може да предостави гаранция по т.1.3., само когато гаранцията за изпълнение е равна или по-малка от 255 645.94 евро.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Предмет на обществената поръчка е „Доставка на оборудване на здравни кабинети за 18 населени места на територията на Община „Тунджа" , по обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1 - „Доставка на медицинско оборудване на здравни кабинети на територията на Община „Тунджа"; Обособена позиция № 2 - "Доставка на техническо оборудване на здравни кабинети на територията на Община "Тунджа" Съгласно чл.21, ал.6 от ЗОП „Възложителите могат да възлагат обособени позиции по реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, при условие че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 79 998.77 евро за доставки и услуги и 511 291.88 евро за строителство, и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто от общата прогнозна стойност на поръчката. В тези случаи независимо от остатъчната стойност на поръчката тя се възлага по реда, приложим към общата прогнозна стойност на цялата поръчка.“. Предвид гореизложеното, Възложителят ще се възползва от тази правна възможност и ще възложи Обособена позиция № 2 "Доставка на техническо оборудване на здравни кабинети на територията на Община "Тунджа" на стойност 565.83 евро без включен ДДС по реда на чл.20, ал.4, т.3 от ЗОП, във връзка с чл.21, ал.6 от ЗОП – чрез директно възлагане. Стойността на Обособена позиция № 2 с горепосочения предмет, която ще бъде възложена по реда на чл.20, ал.4. т.3 във връзка с чл.21, ал.6 от ЗОП не надхвърля 79 998.77 евро и стойността й (565.83 евро без вкл. ДДС) не надвишава 20 % от общата прогнозна стойност на поръчката. Предвид гореизложеното и в изпълнение на чл.21, ал.6 от ЗОП и предвид общата прогнозна стойност на цялата поръчка, остатъчната стойност 51 608.28 евро без вкл. ДДС се възлага с настоящата обществена поръчка по реда на чл.20, ал.1, т.1, б. „б“ от ЗОП. * Оферти могат да бъдат подавани само за Обособена позиция № 1. Предметът на обществената поръчка включва: монтаж, настройка, инсталация, въвеждане в експлоатация, обучение на персонала и осигуряване на сервизно обслужване съгласно гаранционния срок, считано от датата на подписване на приемо-предавателен протокол за извършена доставка и монтаж на оборудването. Видовете оборудване, предмет на доставката и монтажа, минималните технически характеристики/параметри и необходимите количества са посочени в Таблица 1 към Технически спецификации, както следва: Медицинска пациентна кушетка- 18 бр.;Апарат за измерване на артериално налягане- 18 бр.Стетоскоп- 1 бр.;Комплект от неврологични рефлексни чукчета- 1 бр.;Апарат за измерване на кръвна захар и холестерол- 1 бр.;Тест ленти за измерване на кръвна захар- 1 бр.;Медицински термометър- 18 бр.; Таблица за изследване на зрителна острота- 18 бр.;Таблица за изследване на цветно зрение- 18 бр.; Шкаф за лекарства от първа необходимост - 18 бр.; ЕКГ аппарат - 1 бр; Камертон - 1 бр.; Увеличителна лупа- 1 бр.; Ръстомер с теглилка за възрастни- 18 бр.Детски ръстомер-1бр.Детска теглилка- 18 бр.;Стойка за инфузии- 18 бр.;Хладилен контейнер или изотермална чанта- 18 бр.;Подвижна инструментална маса- 1 бр.Метални тави за стерилизация- 1 бр.; Стерилизационни барабани- 1 бр.;Бъбрековидни легенчета- 1 бр.Хладилник- 18бр.;Сух стерилизатор- 1 бр.; Гинекологичен стол- 1 бр. Кислородна бутилка- 1 бр. Маска за кислород- 1 бр; Ехограф- 1 бр.; Набор за първична ресусцитация за деца-18 бр.Набор за първична ресусцитация за възрастни - 18 бр. Ларингоскоп - 1 бр.; Отоскоп - 1 бр.; Дефибрилатор- 14 бр. Настоящата обществена поръчка е във връзка с изпълнение на дейност „Грижи за детското здраве и здравословен начин на живот чрез подкрепа чрез подкрепа на ОПЛ в община ТУНДЖА, ЮИР“ по Административен договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ № BG16FFPR003-2.006-0056-С01 по програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 в рамките на процедура BG16FFPR003-2.002 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 40 градски общини“. Целта на обществената поръчка е да се осигури минималните условия за функциониране на практики по обща медицина, съгласно изискванията на медицински стандарт „Обща медицина“; модернизация на съществуващите здравни кабинети; подобряване достъпа до здравни услуги; осигуряване на необходимото оборудване за профилактика, диагностика и първична медицинска помощ; подкрепа дейността на общопрактикуващите лекари; подобряване на здравната грижа за деца и населението в отдалечени населени места. Срокът за изпълнение на доставката, предмет на поръчката е до 60 календарни дни след предварителна заявка, изготвена от представител на Възложителя по e-mail или друг начин, удостоверяващ датата на подаване/получаване. * В предложения срок за доставка се включва и срокът, необходим за монтаж на оборудването и обучение на специалистите, в случаите когато е приложимо. * Участник, в чиято оферта се съдържа срок за доставка и монтаж, който е по-дълъг от посочения срок, ще бъде отстранен от участие в процедурата за възлагане на обществена поръчка. Гаранционния срок на доставеното оборудване е минимум 24 месеца, считано от датата на подписване на приемо- предавателен протокол за извършена доставка и монтаж на оборудването. Място на изпълнение - Оборудването, предмет на поръчката, следва да се достави и монтира в здравните кабинети на общопрактикуващи лекари на територията на Община „Тунджа“ в следните населени места: Безмер, Ботево, Бояджик, Веселиново, Генерал Инзово, Дражево, Кабиле, Козарево, Кукорево, Окоп, Роза, Скалица, Тенево и Хаджи Димитрово.