665772-2026 - Competition
Belgium – Custom software development services – Vernieuwing en functionele uitbreiding van de „Espace Personnel“ – Oplossing voor de digitalisering van administratieve procedures voor burgers van de gemeente Schaerbeek
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Vernieuwing en functionele uitbreiding van de „Espace Personnel“ – Oplossing voor de digitalisering van administratieve procedures voor burgers van de gemeente Schaerbeek
Description: Deze opdracht heeft betrekking op de vernieuwing en functionele uitbreiding van de Espace Personnel, het digitale platform voor de digitalisering van administratieve procedures voor burgers van het gemeentebestuur van Schaarbeek. Deze opdracht volgt op de in 2021 gegunde opdracht (referentie: scha/equip/2021/034), die is verstreken, en heeft tot doel de continuïteit van de dienstverlening te waarborgen en tegelijkertijd de functionele tekortkomingen weg te werken die tijdens de exploitatieperiode zijn vastgesteld. Uit de analyse van de huidige situatie zijn de volgende functionele tekortkomingen in het huidige platform naar voren gekomen, waarop deze opdracht een oplossing biedt: ► Het ontbreken van sterke authenticatie via Itsme® of eID voor procedures waarbij een onomstotelijke identificatie van de burger vereist is. ► Het ontbreken van een 360°-burgersdossier waarin de volledige geschiedenis van de handelingen, communicatie en documenten van eenzelfde burger wordt gebundeld. ► Het ontbreken van CRM-integratie waarmee burgerdossiers automatisch kunnen worden gekoppeld aan de tools voor klantrelatiebeheer van de gemeente. Deze opdracht omvat alle volgende componenten, of het nu gaat om voortgezette, verbeterde of nieuw geïntroduceerde functionaliteiten: ► Een persoonlijke burgerruimte (front-end) die toegankelijk is via sterke authenticatie (Itsme®/eID/CSAM) ► Een backoffice voor het gezamenlijk beheer van dossiers door gemeentemedewerkers ► Een no-code/low-code formulierbouwer met beheer van voorwaarden en validaties ► Een workflow- en procesmodelleringsengine die voldoet aan de BPMN 2.0-standaard ► SSO-authenticatie via Azure Active Directory voor medewerkers ► Een gedetailleerd beheer van rechten, rollen en toegang per dienst en per type procedure ► Een CRM-integratie en connectoren voor interoperabiliteit (REST-API, webhooks) De opdracht omvat: de gebruikslicentie voor het platform, de configuratie en de initiële instellingen, de migratie van bestaande gegevens indien van toepassing, de opleiding van medewerkers en beheerders, de volledige documentatie, en het correctieve en evolutieve onderhoud gedurende de looptijd van het contract. De oplossing die momenteel in productie is bij de gemeente Schaerbeek is gebaseerd op een reeks technische componenten die gedetailleerd worden beschreven in paragraaf D.0 — Technische context van de bestaande situatie.
Internal identifier: scha/achats/2026/057
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72230000 Custom software development services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: scha/achats/2026/057 - 1
Internal identifier: 1