665906-2026 - Competition
Poland – Passenger cars – 41/2026 DOSTAWA DO KWP W GDAŃSKU 19 SZT. POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH SEGMENTU C W POLICYJNEJ WERSJI OZNAKOWANY Z UKŁADEM HYBRYDOWYM TYPU HEV
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: 41/2026 DOSTAWA DO KWP W GDAŃSKU 19 SZT. POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH SEGMENTU C W POLICYJNEJ WERSJI OZNAKOWANY Z UKŁADEM HYBRYDOWYM TYPU HEV
Description: Przedmiotem zamówienia jest: dostawa do KWP w Gdańsku 19 szt. pojazdów samochodowych segmentu C w policyjnej wersji oznakowany z układem hybrydowym typu HEV. Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem produkty ICT, usługi ICT i procesy ICT. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 11 do SWZ . Specyfikację techniczną przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 10 do SWZ. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Szczegółowe informacje znajdują się w rozdziale IV SWZ.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: W związku z unieważnieniem postępowania przetargowego dotyczącego zakupu 19 szt. pojazdów samochodowych oznakowanych seg. C wyposażonych w napęd hybrydowy typu HEV zachodzi pilna potrzeba wszczęcia nowego postępowania na zakup powyższych pojazdów. Zakup wymienionych pojazdów jest współfinansowany ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Programu Modernizacji Policji w ramach RC2266, oraz środków pozyskanych jako wsparcie samorządów lokalnych województwa pomorskiego. Środki finansowe przeznaczone na realizację powyższego zadania w kwocie 3.080.162.61 zł. netto wskazują, że powyższe postępowanie winno być przeprowadzone zgodnie z art. 132 Ustawy PZP. Późny termin wszczęcia postępowania uniemożliwia zachowonie 30 dniowego terminu składania ofert, skuteczną realizację przedsięwzięcia w bieżącym roku budżetowym. Zachowanie powyższego terminu nie pozwoli na wydatkowanie pozyskanych środków finansowych. Przedmiotowe postępowanie ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb transportowych pomorskiej Policji, gdyż dotychczas użytkowane pojazdy w znacznym stopniu wyeksploatowane i osiągnęły przebieg około 300 tyś. km dlatego stanowi również pilną potrzebę doposażenia pomorskiej Policji w nowoczesny sprzęt transportowy.Skrócenie termainu składania ofert pozwoli na realizację zakupu a co za tym idzie wymianę wyeksploatowanego sprzętu transportowego. Zatem skrócenie terminu składania ofert jest wynikiem istnienia pilnej potrzeby podyktowanej rozliczeniem pozyskanych środków finansowych do końca 2026 roku, która nie jest zależna od woli Zamawiającego. Skrócenie terminu nie pozbawi wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Zamawiający uwzględnił złożoność i specyfikę przedmiotu zamówienia co w konsekwencji umożliwi wykonawcom przygotowanie oferty pomimo skrócenia terminu składania ofert. Skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie w żaden sposób na konkurencyjność postępowania.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34110000 Passenger cars
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest: dostawa do KWP w Gdańsku 19 szt. pojazdów samochodowych segmentu C w policyjnej wersji oznakowany z układem hybrydowym typu HEV. Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem produkty ICT, usługi ICT i procesy ICT. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 11 do SWZ . Specyfikację techniczną przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 10 do SWZ. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
Options:
Description of the options: Nie dotyczy
665906-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 34110000 Samochody osobowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
Opis opcji: Nie dotyczy