666134-2026 - Competition
Bulgaria – Snow-clearing services – Извършване на дейности по зимно поддържане и снегопочистване за зимните сезони 2026-2027 г. и 2027-2028 г. на IV-класна пътна мрежа на територията на Община Пирдоп и на улична мрежа на Община Пирдоп
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Извършване на дейности по зимно поддържане и снегопочистване за зимните сезони 2026-2027 г. и 2027-2028 г. на IV-класна пътна мрежа на територията на Община Пирдоп и на улична мрежа на Община Пирдоп
Description: Предметът на обществената поръчка включва дейностите по снегопочистване на пътищата (патрулно и периодично), разчистване на снежни валове, преспи и снегонавявания и отстраняване на уплътнени снежно-ледени пластове; обезопасяване на пътищата срещу хлъзгане: разпръскване на минерални материали (опесъчаване) с пясък, каменни фракции, сгурия (пясъко-солена смес) или химични вещества (натриев хлорид) на IV-то класната пътна мрежа на територията на Община Пирдоп и на уличната мрежа на Община Пирдоп. При изпълнението на настоящата обществена поръчка ще се извършват следните дейности: Разчистване на пътищата от сняг (снегопочистване) Зимното снегопочистване се извършва по необходимост, по всяко време на денонощието. Изпълнителят трябва да осигури, независимо от промените в метеорологичната обстановка нормална проходимост на пътната мрежа за целия период на изпълнение на договора. Снегопочистването включва почистване на снежната покривка, чрез последователно изтласкване на снега от оста на пътя към банкетите, до степен изискваща се за съответното ниво на зимно поддържане. Всички снежни маси върху банкетите, които пречат или намаляват видимостта трябва да се отстранят и да се осигурят необходимите условия за безопасност на движението. Дейностите трябва да се извършват своевременно, бързо и качествено и да се осигуряват условия за нормално протичане на движението и за предпазването на пътищата от образуване на снегонавявания при снежни виелици. Обезопасяване на пътищата срещу хлъзгане Обезопасяването на пътищата против хлъзгане се извършва при заснежено или заледено платно за движение. Целта е да се отстрани или ограничи неблагоприятното влияние на зимната хлъзгавост върху условията и безопасността на движението през зимата. Обезопасяването се постига чрез разпръскване на: минерални материали (опесъчаване) с пясък, каменни фракции, сгурия (пясъко-солена смес) или химични вещества (натриев хлорид). Изпълнителят е длъжен сам и за своя сметка да осигури безопасността на автомобилното движение и на работещите по зимното поддържане по време на извършването на всички дейности, както и при спазване на всички изисквания на Закона за здравословни и безопасни условия на труд. Дежурство на техника на разположение на възложителя С осигуряване на поне две специализирани машини в режим на дежурство, на разположение на Възложителя, изпълнителят гарантира, че освен изпълнение на посочените по-горе действия, при аварийни и/или бедствени ситуации, ще бъде в състояние да осигури адекватна помощ и подкрепа на общинските власти и населението на общината, с цел защита здравето и имуществото на хората при затруднени пътна зимна обстановка. Възложителят може да изисква от изпълнителя и при други условия, последния да осигури дежурство на техника. За осигурената техника в режим на дежурство се дължи от Възложителя допълнително възнаграждение. Пълната информация относно обхвата, обема и техническите изисквания към изпълнението на обществената поръчка се съдържа в Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие. ​​​​​​​
Internal identifier: 608899
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001