2. Procedure
Procedure
Title: Planeringsystem mobila team
Description: Region Sörmlands mobila team behöver ett planeringssystem för att kunna planera sina patienter. Region Sörmland är i behov av ett system där man kan göra planering, bokning, dokumentation och övriga åtgärder på ett mobilt sätt dvs genom ex. en platta som tar lite plats men har en bra översikt över all patientinformation som behövs.
Internal identifier: IN-IN26-0242
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 72200000 Software programming and consultancy services, 72260000 Software-related services
5. Lot
Lot: LOT-0000
666151-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Planeringsystem mobila team
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Planeringsystem mobila team
Intern identifierare: IN-IN26-0242
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000