See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: BC CL - 18– Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Magura, Nicolae Balcescu si Filipesti
Description: Executie lucrari aferente contractului „BC CL 18 – Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Magura, Nicolae Balcescu si Filipesti” Lot 1 - Extinderea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Magura Lot 2 - Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Nicolae Balcescu NOTE: 1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19. 2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 27429315_2023_PAAPD1391453
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Extinderea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Magura
Description: Executie lucrari aferente Lot 1 - Extinderea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Magura, incluzând: SISTEMUL DE ALIMENTARE CU APA MAGURA: • Conducta de aductiune de la Statia de Tratare Apa Bacau la cele 2 rezervoare de 2x200 mc amplasate in Gospodaria de apa, L=3.306 m; • Conducta de aductiune de la cele 2 rezervoare de 2x200 mc la rezervorul proiectat Sohodol L=3.442 m; • Extinderea retelei de distributie a apei potabile cu 13.071 m. Retele de distributie a apei potabile in lungime totala de 13.071m, astfel: • 2.340 m retea de distributie in satul Magura; • 3.855 m retea de distributie in satul Sohodol; • 6.876 m retea de distributie in satul Crihan. SISTEMUL DE CANALIZARE MAGURA: • Extindere retea de canalizare cu o lungime totala de 20704 m, cu conducte din PVC, Dn 250 mm, din care: - 9833 m, in satele Magura si Dealu Mare; - 10871 m, in satele Sohodol si Crihan. • Statii de pompare apa uzata: 10 buc si 5608 m conducte de refulare Pentru strazile mai jos enumerate, avand in vedere ca primariile deruleaza lucrari de reabilitare a infrastructurii rutiere (a se vedea corespondenta inclusa in Cap.5 – Informatii care fac parte din Contract), executia lucrarilor se va derula dupa un grafic stabilit de comun acord cu Beneficiarul, dupa semnarea contractului: In UAT Magura: sat Magura: - str. Poarta Jitariei; - str. Drumul Bisericii; - str. Negelului; - str. Arinilor; - str. Sipote; - str. Zefirului; - str. Valea Magurii. sat Sohodol: - str. Sohodol; - str. Valcele. sat Crihan: - str. Visinilor; - str. Scolii. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor pentru Lot 1 este de 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute". Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Nicolae Balcescu
Description: Executie lucrari aferente Lot 2 - Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Nicolae Balcescu, incluzând: SISTEMUL DE ALIMENTARE CU APA NICOLAE BALCESCU: • Extinderea retelei de alimentare cu apa în Nicolae Balcescu cu conducta PEID, De 110mm in lungime totala L= 8761 m. SISTEMUL DE ALIMENTARE CU APA BUCHILA DE PE RAZA UAT NICOLAE BALCESCU: • Realizarea unei statii de pompare in retea SP1, necesara pentru alimentarea cu apa a zonei inalte Albeni. Grupul de pompare este tip booster, pompele sunt cu turatie variabila si au urmatoarele caracteristici; (1+1) Q1p=3.2l/s, Hp=76 mCA pentru alimentarea cu apă a zonei înalte din Albeni si (1+0) pompă de incendiu Q=5l/s, Hp=145 mCA. • Extinderea retelei de alimentare cu apa in satele Valea Seaca si Buchila cu conducta PEID, De 110mm in lungime totala L=10535m. SISTEMUL DE CANALIZARE NICOLAE BALCESCU: • Extindere retea de canalizare in clusterul Nicolae Balcescu (aglomerarile Nicolae Balcescu si Valea Seaca), in lungime totala de 10660 m, cu conducte de canalizare din PVC, SN8, Dn250mm, din care 6152m aferenti satului Valea Seaca, 1232m pentru satul Buchila si 3276m pentru satul Nicolae Balcescu. • Statii de pompare ape uzate noi (12 buc) si 3179,5 m conducte de refulare • Reabilitarea unei statii de pompare existente SPAU A, prin schimbarea pompelor. Pentru strazile mai jos enumerate, avand in vedere ca primariile deruleaza lucrari de reabilitare a infrastructurii rutiere (a se vedea corespondenta inclusa in Cap.5 – Informatii care fac parte din Contract), executia lucrarilor se va derula dupa un grafic stabilit de comun acord cu Beneficiarul, dupa semnarea contractului: In UAT Nicolae Balcescu: - str. Visinului; - str. Vulturului. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor pentru Lot 2 este de 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute". Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work