2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie operatów szczegółowych planu ochrony NPN (IV postępowanie)
Description: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie operatów szczegółowych planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego, realizowane w ramach projektu pn. „Aktualizacja projektu planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Zamówienie obejmuje wykonanie specjalistycznych opracowań analitycznych, inwentaryzacyjnych i planistycznych, stanowiących integralne elementy projektu planu ochrony parku narodowego, sporządzanego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzania projektu planu ochrony dla parku narodowego. Opracowania będą wykonywane w sposób zapewniający ich wzajemną spójność merytoryczną i metodologiczną, możliwość wykorzystania w syntezie planu oraz zgodność z dokumentami planistycznymi, strategicznymi i ochronnymi obowiązującymi dla obszaru Narwiańskiego Parku Narodowego oraz jego otuliny. Niniejsze postępowanie stanowi IV postępowanie w sprawie zamówienia pn. „Opracowanie operatów szczegółowych planu ochrony NPN” i obejmuje wyłącznie części zamówienia, które nie zostały udzielone w poprzednim, III postępowaniu, tj.: 1. Część 5 – aktualizacja operatu ekosystemów wodnych – w której nie złożono żadnej oferty; 2. Część 6c – aktualizacja operatu bezkręgowców – w której jedyna złożona oferta została odrzucona, a postępowanie w tej części unieważniono. Pozostałe części zamówienia ujęte w poprzednich postępowaniach albo w roboczej wersji dokumentacji nie są objęte niniejszym postępowaniem. W szczególności niniejsze postępowanie nie obejmuje części: 1, 2, 3, 4, 6a, 6b, 6d, 6e, 7, 8 i 9. Wszelkie postanowienia SWZ, Formularza Oferty, OPZ, wzoru umowy oraz pozostałych załączników odnoszące się do tych części należy wykreślić albo odpowiednio pominąć jako niemające zastosowania w niniejszym postępowaniu.
Previous notice: 106166-2026
Internal identifier: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/4/2026/4
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90700000 Environmental services
Additional classification (cpv): 90720000 Environmental protection, 90713000 Environmental issues consultancy services, 71313400 Environmental impact assessment for construction, 71319000 Expert witness services
5. Lot
Lot: LOT-0004
Title: Część 5- aktualizacja operatu ekosystemów wodnych
Description: Zakres przedmiotu zamówienia w każdej części obejmuje w szczególności: – analizę materiałów źródłowych, danych archiwalnych, wyników dotychczasowych badań i opracowań dotyczących Narwiańskiego Parku Narodowego, – wykonanie lub aktualizację inwentaryzacji przyrodniczych oraz analiz specjalistycznych adekwatnych do charakteru danego operatu, – identyfikację stanu zachowania elementów przyrody, procesów środowiskowych oraz zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych, – sformułowanie celów ochrony, zaleceń ochronnych oraz kierunków działań, – opracowanie części opisowej, tabelarycznej i – tam, gdzie jest to wymagane – kartograficznej, – przygotowanie materiałów niezbędnych do wykorzystania w operacie syntezy oraz w projekcie rozporządzenia w sprawie ustanowienia planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego.
Internal identifier: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/4/2026/4_5
Additional classification (cpv): 90713000 Environmental issues consultancy services, 71313400 Environmental impact assessment for construction, 71319000 Expert witness services
Lot: LOT-0007
Title: Część 6c – aktualizacja operatu bezkręgowców
Internal identifier: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/4/2026/4_6c