2. Procedure
Procedure
Title: dostawa fabrycznie nowych sonarów skanujących dla Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę sonarów Tritech Micron DST 750 m RS232, numer części S08725, wraz ze złączem Micron Connector, numer części S05975, z przewodem o długości 1 m. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. Liczby zamawianego przedmiotu zamówienia: Liczba sztuk w zamówieniu podstawowym: 36 (dostawa jednorazowa) Liczba sztuk w zamówieniu objętym prawem opcji: 25 (dostawa sukcesywna)
Internal identifier: ZP/211/005/D/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /zwaną dalej ustawą Pzp/ (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.), a także wydanymi na podstawie niniejszej ustawy rozporządzeniami wykonawczymi. 2.Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy Pzp. 3. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem platformy zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/pg_edu oraz poczty elektronicznej. 4. Oferta powinna być: a) sporządzona na podstawie załączników do SWZ w języku polskim, b) złożona w formie elektronicznej za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/pg_edu c) podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. 5. Zamawiający ustala ogólny wzór umowy na realizację zamówienia – wg załącznika nr 3 do SWZ. Umowa wymaga, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej, chyba że przepisy odrębne wymagają formy szczególnej. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w sposób i na warunkach określonych we wzorze umowy. 6. Niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, za wyjątkiem Internet Explorer, minimalnie wersja 10 0., d) włączona obsługa JavaScript, e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f) Platforma działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8, g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38113000 Sonars
5. Lot
Lot: LOT-0001
Quantity: 36 pieces
Options:
Description of the options: Przedmiot zamówienia obejmuje zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. Liczby w zamówieniu objętym prawem opcji: 25 sztuk (dostawa sukcesywna)1 Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, poprzez zwiększenie, w okresie obowiązywania Umowy, szacunkowej liczby sztuk przedmiotu zamówienia. 2)Zamawiający skorzysta z prawa opcji polegającego na zakupie maksymalnie 25 sztuk sonarów. Jest to maksymalna liczba. Zamawiający zastrzega sobie prawo niezrealizowania lub niepełnego zrealizowania zakupu przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawca nie będzie wysuwał w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń z tego tytułu. 3)Zamówienia w ramach prawa opcji realizowane będą sukcesywnie, w ramach potrzeb Zamawiającego, po wykonaniu zamówienia podstawowego, przez okres obowiązywania umowy.