2. Procedure
Procedure
Title: Kompleksowa usługa leasingu asortymentu wraz z jego oznakowaniem, praniem i transportem oraz wdrożenie systemu ewidencji obiegu asortymentu dla Szpitala Grochowskiego im. dr med. Rafała Masztaka Sp. z o.o.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa leasingu asortymentu wraz z jego oznakowaniem, praniem i transportem oraz wdrożenie systemu ewidencji obiegu asortymentu dla Szpitala Grochowskiego im. dr med. Rafała Masztaka Sp. z o.o. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) usługi leasingu asortymentu; 2) usługi oznakowania asortymentu; 3) usługi prania wodnego; 4) usługi prasowania; 5) świadczenie usług transportu wewnętrznego i dystrybucji pranego asortymentu. 3. Przedmiot zamówienia szczegółowo określają: 1) załącznik nr 2 – formularz asortymentowo-cenowy; 2) załącznik nr 3 – opis przedmiotu zamówienia; 3) załącznik nr 4 – projekt umowy.
Internal identifier: ZPU/55/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, tj. terminy składania ofert i wniosków o wyjaśnienia treści SWZ są skrócone. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z potrzeby zabezpieczenia możliwości bieżącego świadczenia usług medycznych / zdrowotnych dla pacjentów. Bez zabezpieczenia dla Zamawiającego usług objętych przedmiotem zamówienia nie możliwe będzie funkcjonowanie Zamawiającego.
Main features of the procedure: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale XI SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. Informacje o warunkach udziału w postępowaniu O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Wykonawca spełni ten warunek jeżeli wykaże, że posiada aktualną opinię sanitarną, wydaną przez Państwowego Inspektora Sanitarnego potwierdzającą, że pralnia w której będą świadczone usługi, posiada barierę higieniczną i spełnia wymagania w zakresie prania bielizny dla podmiotów leczniczych. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; Informacja dotycząca przedmiotowych środków dowodowych: 1. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawcy zobowiązani są złożyć wraz z ofertą. Wykonawcy zobowiązani są do złożenia następujących przedmiotowych środków dowodowych: 1) Certyfikat wystawiony przez niezależną akredytowaną jednostkę badawczą potwierdzający zgodność wyrobu gotowego z normą CEN/TS 14237 – dla pościeli i wyniki badań wykonanych przez niezależną akredytowaną jednostkę badawczą potwierdzające zgodność z normą PN-EN 13795 – dla dzierżawionych ubrań operacyjnych; 2) Certyfikat wystawiony przez niezależną akredytowaną jednostkę badawczą potwierdzający zgodność procesów pralniczych z normą PN-EN 14065; 3) Karta techniczna tkaniny potwierdzająca skład surowcowy i gramaturę wystawiona przez producenta tkaniny, dotycząca asortymentu przeznaczonego do leasingu; 4) Instrukcja wewnętrzna użytkowania systemu RFID. Informacje o podmiotowych środkach dowodowych Zamawiający wymaga od Wykonawców następujących podmiotowych środków dowodowych, które Wykonawcy będą zobowiązani złożyć na wezwanie Zamawiającego (nie należy ich składać wraz z ofertą) (zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych): 1) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami i/lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ); 2) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 - 6 ustawy Pzp (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ); 3) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 4) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 5) oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem aktualnej opinii sanitarnej, wydanej przez Państwowego Inspektora Sanitarnego potwierdzającą, że pralnia w której będą świadczone usługi, posiada barierę higieniczną i spełnia wymagania w zakresie prania bielizny dla podmiotów leczniczych. - Rozdział XII ust. 2 pkt 2 SWZ. Pozostałe informacje zgodnie z zapisami w SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98310000 Washing and dry-cleaning services
Additional classification (cpv): 98315000 Pressing services, 50830000 Repair services of garments and textiles, 98311000 Laundry-collection services, 32344260 Radio and multiplex equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa leasingu asortymentu wraz z jego oznakowaniem, praniem i transportem oraz wdrożenie systemu ewidencji obiegu asortymentu w Szpitalu Grochowski im. dr med. Rafała Masztaka Sp. z o.o. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) usługi leasingu asortymentu; 2) usługi oznakowania asortymentu; 3) usługi prania wodnego; 4) usługi prasowania; 5) świadczenie usług transportu wewnętrznego i dystrybucji pranego asortymentu. 3. Przedmiot zamówienia szczegółowo określają: 1) załącznik nr 2 – formularz asortymentowo-cenowy; 2) załącznik nr 3 – opis przedmiotu zamówienia; 3) załącznik nr 4 – projekt umowy.
Internal identifier: Kompleksowa usługa wynajmu (leasingu) bielizny szpitalnej, płaskiej, oznakowania asortymentu, prania asortymentu, transportu i dystrybucji asortymentu na oddziały oraz wdrożenie systemu ewidencji obiegu oznakowanego asortymentu dla Szpitala Grochowskiego Sp. z o.o.