666623-2026 - Competition
Czechia – Energy and related services – ENERGETICKÉ SLUŽBY SE ZÁRUKOU (EPC) PRO REALIZACI PROJEKTU ENERGETICKÝCH ÚSPOR VE VYBRANÝCH OBJEKTECH STATUTÁRNÍHO MĚSTA ČESKÉ BUDĚJOVICE
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ENERGETICKÉ SLUŽBY SE ZÁRUKOU (EPC) PRO REALIZACI PROJEKTU ENERGETICKÝCH ÚSPOR VE VYBRANÝCH OBJEKTECH STATUTÁRNÍHO MĚSTA ČESKÉ BUDĚJOVICE
Description: Předmětem plnění veřejné zakázky je poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem dle §10e odst. 4 zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, ve znění pozdějších předpisů, spočívajících: a) v realizaci předběžných činností; b) ve zpracování potřebné projektové dokumentace na realizaci úsporných opatření c) v zajištění náležitostí spojených se získáním stavebního povolení; d) v realizaci základních energeticky úsporných opatření; e) ve zpracování dokumentace skutečného provedení úsporných opatření; f) ve vypracování provozního řádu pro nově instalované zařízení a zaškolení obsluhy; g) v poskytování energetického managementu h) v poskytování záruky za dosažení smluvně garantovaných úspor. (dále též „projekt“) za účelem dosažení zvýšení energetické účinnosti a snížení provozních nákladů v objektech zadavatele. Realizace projektu bude provedena v následujících etapách: a) I. etapa: předběžné činnosti (ověření stavu využití energií v objektech); b) II. etapa: zpracování potřebné projektové dokumentace na realizaci úsporných opatření, provedení základních energeticky úsporných opatření (viz zejména Část třetí smlouvy) včetně zpracování dokumentace skutečného provedení úsporných opatření a vypracování provozního řádu pro nově instalované zařízení a zaškolení obsluhy; c) III. etapa: poskytování energetického managementu a garancí zahrnujících zejména každoroční zpracování zprávy o dosažených úsporách, poskytování energetického managementu, průběžné vyhodnocování úspor a poskytování záruky za dosažení smluvně garantovaných úspor, návrh a po souhlasu zadavatele provedení dodatečných energeticky úsporných opatření včetně realizace a finančního vypořádání dodatečných opatření. Veřejná zakázka bude realizována s využitím metody Energy Performance Contracting (dále jen „EPC“). Jedná se o komplexní veřejnou zakázku zahrnující přípravu, realizaci a následné dlouhodobé sledování a vyhodnocování výsledků zavedených energeticky úsporných opatření, přičemž dodavatel poskytne zadavateli záruku za dosažení očekávaných ekonomických přínosů. Konkrétní energeticky úsporná opatření dodavatel sám navrhne a zahrne do projektu EPC, který následně ve vybraných budovách zrealizuje. Navržená energeticky úsporná opatření zahrnou dle předpokladů zadavatele oblast vytápění, stavební opatření zlepšující tepelně technické vlastnosti budov, osvětlení, spotřebu teplé případně i studené vody apod. Obsahem přípravných prací je kompletní projektová a inženýrská činnost pro získání stavebního povolení (pokud bude potřeba) a následná dodávka, montáž a uvedení úsporných opatření do provozu (s předáním dokumentace pro stavební povolení a dokumentace skutečného provedení stavby). Úspory budou dodavatelem smluvně garantovány, průběžně sledovány, vyhodnocovány a dokladovány. Zadavatel předpokládá kofinancování předmětu veřejné zakázky v rámci 102. výzvy MŽP v rámci operačního programu Životní prostředí (dále jen také “OPŽP“). Dodavatel nese příslušné riziko neúspěchu při dosažení úspor realizací jím navržených a realizovaných opatření včetně rizika snížení možné dotace z OPŽP vlivem jím garantovaných a nesplněných parametrů projektu. Zadavatel nepředpokládá nájem předmětného zařízení vybraným dodavatelem, ani jeho provozování. Předmětem nabídky rovněž není zajištění nákupu energie dodavatelem ani prodej tepelné energie zadavateli. Bližší specifikaci objektů, které jsou místem plnění veřejné zakázky, obsahují přílohy této zadávací dokumentace. Zadavatel uvádí, že bližší podrobnosti ohledně podmínek plnění veřejné zakázky mohou být s kvalifikovanými účastníky, kteří podají předběžné nabídky, dále projednány v další fázi zadávacího řízení, přičemž zadavatel bude oprávněn v souladu s ust. § 61 odst. 10 ZZVZ v průběhu jednání stanovit i další závazné zadávací podmínky, které musí účastníci ve svých nabídkách respektovat. Doba podání předběžných nabídek bude uvedena v další fázi zadávacího řízení, tj. ve výzvě k podání předběžných nabídek ve smyslu ust. § 61 odst. 5 ZZVZ. Předmětem plnění veřejné zakázky realizace energeticky úsporných opatření a ostatních opatření vedoucích k zajištění životnosti vybavení objektů a k zajištění vyšší kvality užívání objektů: MŠ Jizerská Komplexní zateplení svislých obvodových konstrukcí a soklové či atikové části všech objektů Komplexní modernizace oken a dveří Zateplení střešních plášťů Modernizace vstupní předávací stanice s cílem zavedení monitoringu provozu vytápění a ohřevů TV a vyšší úrovně regulace dodávek energie Realizace nových rozvodů ÚT a TV, a nových topných těles v celém rozsahu objektů Realizace nového topného systému a topných těles v objektu spojovacích chodeb (nyní jsou nevytápěné) Realizace větracích systémů pobytových místností MŠ, s budoucím možností aktivního vychlazování vnitřních pobytových místností (příprava pro instalaci zdroje chladu) Realizace FVE o výkonu 13 kWp Komplexní modernizace systému osvětlení Komplexní modernizace vybavení kuchyně Realizace stavebních úprav venkovních schodišť s cílem jejich zakrytí a vybudování temperovaného vnitřního prostoru s možností jeho otevření mimo topnou sezonu Realizace zelených střech pobytových pavilonů Realizace systému retence dešťových vod a jejich zpětné využití pro účely zalévání zahrady Zastřešení hracího prostoru zahrady a obnova hlavní trasy chodníku do podoby běžecké dráhy ZŠ a MŠ Nová: Zateplení podlah půdních prostorů s vytvořením pochozích komunikačních koridorů Výměna střešního pláště Výměna původních otvorových výplní oken Modernizace vstupních dveří/ vrat Realizace systému VZT učeben ZŠ a MŠ Komplexní modernizace systémů osvětlení Komplexní modernizace rozvodů elektrické energie a vstupního elektrorozvodného rozvaděče Realizace FVE o výkonu 25 kWp Modernizace souvrství podlah vybraných 5 učeben a sborovny Realizace dřevěných podest ve vybraných místnostech – 5 učeben a sborovny Oprava a modernizace interiéru chodeb
Internal identifier: CB260182
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Důvodem pro použití jednacího řízení s uveřejněním v nadlimitním režimu je důvod dle § 60 odst. 1 písm. c) ZZVZ, jelikož se jedná o takovou veřejnou zakázku a plnění, která je komplexního a celkově složitého charakteru. Typickým rysem EPC projektů je skutečnost, že úspor bude možno dosáhnout pomocí technicky odlišných řešení, resp. odlišně strukturovaného portfolia služeb. Právě s ohledem na tato odlišná technická řešení nelze předem plně specifikovat požadavky zadavatele na technické provedení, které budou dodavatelé navrhovat samostatně. Podávání žádostí o účast Žádost o účast musí být podána nejpozději do konce lhůty pro podání žádostí o účast. Za včasné doručení žádosti o účast nese odpovědnost dodavatel. Žádosti o účast se podávají pouze v elektronické podobě v souladu s ust. § 213 ZZVZ prostřednictvím národního elektronického nástroje eGORDION v. 3.3 - Tender arena (dále jen „Tender arena“) dostupného na profilu zadavatele: https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/profilgordionBudejovice Otevírání žádostí o účast není veřejné (v případě elektronických žádostí o účast se veřejné otevírání žádostí o účast dle § 109 ZZVZ nekoná). Veškeré doklady, které budou tvořit žádost o účast, budou předloženy v českém či slovenském jazyce. V případě, že dodavatel bude dokládat do žádosti o účast doklady v jiném než v českém či slovenském jazyce, je povinen doložit zároveň v žádosti o účast jejich překlad do českého jazyka. Zadavatel doporučuje podání žádosti o účast v následující struktuře: • krycí list s identifikačními údaji dodavatele a textem žádosti o účast podepsané osobou oprávněnou jednat jménem či za dodavatele; • smlouva dle čl. 3.4.5 zadávací dokumentace v případě společné účasti dodavatelů; • doklady k prokázání splnění kvalifikace dodavatele • doklady k prokázání splnění technické kvalifikace o doklady prokazující splnění chybějící části kvalifikace prostřednictvím jiné osoby, o písemný závazek jiné osoby k poskytnutí plnění určeného k plnění veřejné zakázky nebo k poskytnutí věcí nebo práv, s nimiž bude dodavatel oprávněn disponovat v rámci plnění veřejné zakázky, a to alespoň v rozsahu, v jakém jiná osoba prokázala kvalifikaci za dodavatele. • Prohlášení o neexistenci střetu zájmů dle § 48 zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, ve znění pozdějších předpisů (vzor viz příloha č. 7 zadávací dokumentace). • Prohlášení k omezujícím opatřením ve vztahu k mezinárodním sankcím (vzor viz příloha č. 8 zadávací dokumentace) Výzva k podání předběžných nabídek Účastník, který prokáže splnění kvalifikace a bude vyzván k podání předběžné nabídky podle ust. § 61 odst. 5 a 6 ZZVZ, je povinen shora uvedené základní požadavky v části 2 této zadávací dokumentace zohlednit v jím podané předběžné nabídce. Zadavatel uvádí, že bližší podrobnosti ohledně podmínek plnění mohou být s kvalifikovanými účastníky, kteří podají předběžné nabídky, dále projednány v další fázi zadávacího řízení, přičemž zadavatel bude oprávněn v souladu s ust. § 61 odst. 10 ZZVZ v průběhu jednání stanovit i další závazné zadávací podmínky, které musí účastníci ve svých nabídkách respektovat. Lhůta pro podání předběžných nabídek bude uvedena v další fázi zadávacího řízení, tj. ve výzvě k podání předběžných nabídek ve smyslu ust. § 61 odst. 5 ZZVZ. Zadavatel tak nebude snižovat počet účastníků zadávacího řízení, které vyzve k podání předběžné nabídky. K podání předběžné nabídky budou vyzváni všichni nevyloučení účastníci zadávacího řízení, tj. účastníci zadávacího řízení, kteří prokáží splnění kvalifikace v plném rozsahu. Podání předběžných nabídek Lhůta a místo pro podání předběžných nabídek budou stanoveny ve výzvě k podání předběžných nabídek dle ust. § 61 odst. 5 ZZVZ. Předběžná nabídka musí být podána nejpozději do konce lhůty stanovené ve výzvě k podání předběžných nabídek dle § 61 odst. 5 ZZVZ. Za včasné doručení předběžné nabídky nese odpovědnost účastník zadávacího řízení. Předběžné nabídky se podávají pouze v elektronické podobě v souladu s ust. § 213 ZZVZ prostřednictvím národního elektronického nástroje eGORDION v. 3.3 - Tender arena dostupného na https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/profilgordionBudejovice V případě elektronických nabídek se veřejné otevírání předběžných nabídek dle § 109 ZZVZ nekoná. 1. Předběžná nabídka bude podána v českém jazyce (s výjimkou odborných výrazů a terminologie, u kterých zadavatel připouští rovněž anglický jazyk). 2. Účastník zadávacího řízení předloží předběžnou nabídku v elektronické formě ve formátu, který bude umožňovat vyhledávání v textu předběžné nabídky. Návrh smlouvy a účastníkem zadávacího řízení předkládané dokumenty, které se mají stát přílohami smlouvy, budou předloženy v doporučeném formátu Word (*.doc či *.rtf) či excel (*.xls) nebo v obdobném otevřeném formátu. Veškerá povinná doplnění v textu smlouvy a případné návrhy na změny ustanovení smlouvy budou vyznačeny revizemi. 3. Předběžná nabídka bude předložena minimálně s obsahem a v doporučené struktuře dle části 6 této zadávací dokumentace. Další podrobnosti k průběhu jednacího řízení s uveřejněním a požadavkům zadavatele jsou uvedeny v zadávací dokumentaci.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71314000 Energy and related services
Additional classification (cpv): 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 31500000 Lighting equipment and electric lamps, 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001