666775-2026 - Competition
Romania – Laboratory reagents – Reactivi de laborator - 12 loturi
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Reactivi de laborator - 12 loturi
Description: Reactivi de laborator 12 loturi 2026-2029: 1 Pachet de reactivi de bacteriologie, tulpini de referință și mediu Columbia agar cu 5% sânge de berbec pentru Laboratorul de Microbiologie și Parazitologie 2 Flacoane hemocultură și sistem de detecție microbiană cu maxim patru ani vechime oferit în comodat 3 Pachet de reactivi pentru identificare bacteriană și testare a sensibilității bacteriene la antibiotice împreună cu analizor automat cu maxim patru ani vechime oferit în comodat 4 Pachete de reactivi și consumabile, compatibile sau echivalente cu aparatele din dotare, pentru Laboratorul Clinic și UPU 5 Pachet analize și consumabile pentru măsurarea gazelor și electroliților împreună cu cinci analizoare cu maxim patru ani vechime 6 Analize prin tehnica imunoblot și sistem automat cu maxim patru ani vechime oferit în comodat 7 Reactivi compatibili cu analizorul automat Labumat 2 aflat în proprietatea spitalului pentru laboratorul central, încă un analizor nou Labumat 2( oferit ca backup) și două analizoare semiautomate pentru laboratorul de urgență. 8 Analize de hematologie 5 diff, analize de reticulocite și analize numărare elemente lichid cefalorahidian cu două analizoare oferite în utilizare gratuită și pachet de coloranți și consumabile împreună cu analizor automat de întins frotiuri cu maxim patru ani vechime oferit în comodat 9 Analize prin tehnica imunoenzimatică pentru determinarea cantitativă a calprotectinei și elastazei pancreatice din materii fecale,a antigenului urinar Legionella, a antigenului galactomannan Aspergillus și analizor automat cu maxim trei ani vechime oferit în utilizare gratuită 10 Pachet de reactivi compatibili cu analizorul de gaze ABL 800 aflat în proprietatea spitalului 11 Analize de hemoglobină glicozilată împreună cu un analizor automat pe principiul cromatografiei de lichide de înaltă performanță (HPLC) cu o vechime de maxim trei ani oferit în utilizare gratuită 12 Reactivi pentru determinarea grupelor sanguine/teste efectuate in UTS Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractanta stabileste un singur termen pentru raspunsurile consolidate la eventualele solicitari de clarificari din partea operatorilor economici, astfel: pana in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificari si raspuns trebuie transmise in SICAP.
Internal identifier: 6626
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: PACHET DE REACTIVI DE BACTERIOLOGIE, TULPINI DE REFERINȚĂ ȘI MEDIU COLUMBIA AGAR CU 5%SÂNGE DE BERBEC
Description: PACHET DE REACTIVI DE BACTERIOLOGIE, TULPINI DE REFERINȚĂ ȘI MEDIU COLUMBIA AGAR CU 5%SÂNGE DE BERBEC Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: FLACOANE HEMOCULTURĂ ȘI SISTEM DE DETECȚIE MICROBIANĂ CU MAXIM PATRU ANI VECHIME OFERIT ÎN COMODAT
Description: FLACOANE HEMOCULTURĂ ȘI SISTEM DE DETECȚIE MICROBIANĂ CU MAXIM PATRU ANI VECHIME OFERIT ÎN COMODAT Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: PACHET DE REACTIVI PENTRU IDENTIFICARE BACTERIANĂ ȘI TESTARE A SENSIBILITĂȚII BACTERIENE LA ANTIBIOTICE ÎMPREUNĂ CU ANALIZOR AUTOMAT CU MAXIM PATRU ANI VECHIME OFERIT ÎN COMODAT
Description: PACHET DE REACTIVI PENTRU IDENTIFICARE BACTERIANĂ ȘI TESTARE A SENSIBILITĂȚII BACTERIENE LA ANTIBIOTICE ÎMPREUNĂ CU ANALIZOR AUTOMAT CU MAXIM PATRU ANI VECHIME OFERIT ÎN COMODAT Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: PACHETE DE REACTIVI ȘI CONSUMABILE COMPATIBILE SAU ECHIVALENTE CU APARATELE DIN DOTARE PENTRU UPU
Description: PACHETE DE REACTIVI ȘI CONSUMABILE COMPATIBILE SAU ECHIVALENTE CU APARATELE DIN DOTARE PENTRU UPU Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: ANALIZE PENTRU MĂSURAREA GAZELOR ȘI ELECTROLIȚILOR ÎMREUNĂ CU CINCI ANALIZOARE CU MAXIM PATRU ANI VECHIME OFERITE ÎN COMODAT
Description: ANALIZE PENTRU MĂSURAREA GAZELOR ȘI ELECTROLIȚILOR ÎMREUNĂ CU CINCI ANALIZOARE CU MAXIM PATRU ANI VECHIME OFERITE ÎN COMODAT Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: ANALIZE PRIN TEHNICA IMUNOBLOT ȘI SISTEM AUTOMAT DE PROCESARE CU MAXIM PATRU ANI VECHIME OFERIT ÎN COMODAT
Description: ANALIZE PRIN TEHNICA IMUNOBLOT ȘI SISTEM AUTOMAT DE PROCESARE CU MAXIM PATRU ANI VECHIME OFERIT ÎN COMODAT Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 85148000 Medical analysis services
Lot: LOT-0007
Title: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT LABUMAT 2 AFLAT ÎN PROPRIETATEA SPITALULUI PENTRU LABORATORUL CENTRAL , UN ANALIZOR NOU LABUMAT PENTRU LABORATORUL CENTRAL CA BACKUP ȘI DOUĂ ANALIZOARE SEMIAUTOMATE PENTRU LABORATORUL DE URGENȚĂ
Description: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT LABUMAT 2 AFLAT ÎN PROPRIETATEA SPITALULUI PENTRU LABORATORUL CENTRAL , UN ANALIZOR NOU LABUMAT PENTRU LABORATORUL CENTRAL CA BACKUP ȘI DOUĂ ANALIZOARE SEMIAUTOMATE PENTRU LABORATORUL DE URGENȚĂ Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: ANALIZE DE HEMATOLOGIE 5 DIFF, ANALIZE DE RETICULOCITE ȘI ANALIZE NUMĂRARE ELEMENTE LICHID CEFALORAHIDIAN CU 2 ANALIZOARE OFERITE ÎN UTILIZARE GRATUITA ȘI PACHET DE COLORANȚI ȘI CONSUMABILE ÎMPREUNĂ CU ANALIZOR AUTOMAT DE ÎNTINS FROTIURI CU MAXIM PATRU ANI VECHIME OFERIT ÎN COMODAT
Description: ANALIZE DE HEMATOLOGIE 5 DIFF, ANALIZE DE RETICULOCITE ȘI ANALIZE NUMĂRARE ELEMENTE LICHID CEFALORAHIDIAN CU 2 ANALIZOARE OFERITE ÎN UTILIZARE GRATUITA ȘI PACHET DE COLORANȚI ȘI CONSUMABILE ÎMPREUNĂ CU ANALIZOR AUTOMAT DE ÎNTINS FROTIURI CU MAXIM PATRU ANI VECHIME OFERIT ÎN COMODAT Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: ANALIZE PRIN TEHNICA IMUNOENZIMATICĂ PENTRU DETERMINAREA CANTITATIVĂ A CALPROTECTINEI DIN MATERII FECALE,A ELASTAZEI PANCREATICE DIN MATERIILE FECALE, A ANTIGENULUI URINAR LEGIONELLA, A ANTIGENULUI GALACTOMANNAN ASPERGILLUS ȘI ANALIZOR AUTOMAT CU MAXIM TREI ANI VECHIME OFERIT ÎN UTILIZARE GRATUITĂ
Description: ANALIZE PRIN TEHNICA IMUNOENZIMATICĂ PENTRU DETERMINAREA CANTITATIVĂ A CALPROTECTINEI DIN MATERII FECALE,A ELASTAZEI PANCREATICE DIN MATERIILE FECALE, A ANTIGENULUI URINAR LEGIONELLA, A ANTIGENULUI GALACTOMANNAN ASPERGILLUS ȘI ANALIZOR AUTOMAT CU MAXIM TREI ANI VECHIME OFERIT ÎN UTILIZARE GRATUITĂ Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: PACHET DE REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL DE GAZE ABL 800 AFLAT ÎN PROPRIETATEA SPITALULUI
Description: PACHET DE REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL DE GAZE ABL 800 AFLAT ÎN PROPRIETATEA SPITALULUI Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: ANALIZE DE HEMOGLOBINĂ GLICOZILATĂ ÎMPREUNĂ CU UN ANALIZOR AUTOMAT PE PRINCIPIUL CROMATOGRAFIEI DE LICHIDE DE ÎNALTĂ PERFORMANȚĂ (HPLC) CU O VECHIME DE MAXIM TREI ANI OFERIT ÎN UTILIZARE GRATUITĂ
Description: ANALIZE DE HEMOGLOBINĂ GLICOZILATĂ ÎMPREUNĂ CU UN ANALIZOR AUTOMAT PE PRINCIPIUL CROMATOGRAFIEI DE LICHIDE DE ÎNALTĂ PERFORMANȚĂ (HPLC) CU O VECHIME DE MAXIM TREI ANI OFERIT ÎN UTILIZARE GRATUITĂ Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: REACTIVI PENTRU DETERMINAREA GRUPELOR SANGUINE/TESTE EFECTUATE ÎN UTS
Description: REACTIVI PENTRU DETERMINAREA GRUPELOR SANGUINE/TESTE EFECTUATE ÎN UTS Cantitati minime si maxime CS si AC conform "Anexa caiet de sarcini.xlsx".
Internal identifier: 12