667714-2026 - Competition
Bulgaria – Sports goods and equipment – „Доставка и монтаж на оборудване и обзавеждане по обособени позиции за нуждите на новоизгражща се многофункционална спорта зала и закрит плувен басеин на територията на гр. Раковски, община Раковски“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка и монтаж на оборудване и обзавеждане по обособени позиции за нуждите на новоизгражща се многофункционална спорта зала и закрит плувен басеин на територията на гр. Раковски, община Раковски“
Description: Предмет на настоящата обществена поръчка „Доставка и монтаж на оборудване и обзавеждане по обособени позиции за нуждите на новоизгражща се многофункционална спорта зала и закрит плувен басеин на територията на гр. Раковски, община Раковски” Обособена позиция № 1: „Доставка и монтаж на обзавеждане“ Обособена позиция № 2: „Доставка и монтаж на спортно оборудване“ Обособена позиция № 3: „Доставка, монтаж и настройка на сценично осветление“ Обособена позиция № 4: „Доставка, монтаж и настройка на озвучителна и визуализационна система“ ЗАБЕЛЕЖКА – Прилагане на чл. 21, ал. 6 от ЗОП: Поръчката е разделена на четири обособени позиции, съобразени с вида, предназначението и спецификата на предвиденото за доставка и монтаж оборудване и обзавеждане. Обособени позиции № 2 и № 4 – съответно за доставка и монтаж на спортно оборудване и доставка, монтаж и настройка на озвучителна и визуализационна система, ще бъдат възложени по реда, приложим към общата прогнозна стойност на обществената поръчка. Обособени позиции № 1 и № 3 – съответно за доставка и монтаж на обзавеждане и доставка, монтаж и настройка на сценично осветление, са с индивидуална прогнозна стойност, която не надхвърля определения в чл. 21, ал. 6 от ЗОП максимален размер за една обособена позиция при доставки и услуги – 79 998,77 евро. Съвкупната прогнозна стойност на обособени позиции № 1 и № 3 възлиза на 43 500,00 евро без ДДС, което представлява 7,96 % от общата прогнозна стойност на поръчката в размер на 546 050,00 евро без ДДС. По този начин са изпълнени кумулативно условията на чл. 21, ал. 6 от ЗОП – индивидуалната прогнозна стойност на всяка от посочените обособени позиции не надхвърля определения в закона праг, а съвкупната им прогнозна стойност не надхвърля 20 на сто от общата прогнозна стойност на обществената поръчка. Поради това обособени позиции № 1 и № 3 могат да бъдат възложени по реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, при условията на чл. 21, ал. 6 от ЗОП във връзка с чл. 20, ал. 4 от ЗОП. Независимо от това, съгласно изричната разпоредба на чл. 21, ал. 6 от ЗОП, обособени позиции № 2 и № 4 се възлагат по реда, приложим към общата прогнозна стойност на цялата обществена поръчка. ​​​​​​​ Обхват на отделните обособени позиции: Обществената поръчка е разделена на четири обособени позиции, съобразени с вида, предназначението, спецификата и функционалната обособеност на предвиденото за доставка и монтаж оборудване и обзавеждане. Разделянето създава условия за участие на икономически оператори със съответната специализация и за ефективно изпълнение на отделните групи доставки и дейности. Обособена позиция № 1: „Доставка и монтаж на обзавеждане“ Прогнозна стойност: 25 500,00 € без ДДС. В обхвата на обособената позиция се включва доставката и монтажът на обзавеждане за общите части, кафенето и офис помещенията на спортния комплекс, включително дивани, бюра, шкафове, гардероби, офис столове, табуретки и посетителски столове, съгласно изискванията на Техническата спецификация. Обособена позиция № 2: „Доставка и монтаж на спортно оборудване“ Прогнозна стойност: 372 000,00 € без ДДС. В обхвата на обособената позиция се включва доставката и монтажът на специализирано спортно оборудване за спортната зала и прилежащите функционални зони, включително автоматично прибиращи се трибуни, баскетболни кошове, волейболна система, оборудване за бокс, електронни информационни табла и фитнес оборудване, съгласно Техническата спецификация. Обособена позиция № 3: „Доставка, монтаж и настройка на сценично осветление“ Прогнозна стойност: 18 000,00 € без ДДС. В обхвата на обособената позиция се включва доставката, монтажът, свързването, настройката и програмирането на сценично осветление, включително LED прожектори, командно и електрическо оборудване, кабели, разклонителни кутии, слаботоково окабеляване и необходимите елементи за системна интеграция и управление. Обособена позиция № 4: „Доставка, монтаж и настройка на озвучителна и визуализационна система“ Прогнозна стойност: 130 550,00 € без ДДС. В обхвата на обособената позиция се включва доставката, монтажът, настройката и системната интеграция на основна и мобилна озвучителна система за спортната зала, включително озвучителни тела, субуфери, усилватели, аудио процесори, дигитален миксер, микрофонни системи и необходимите аксесоари, както и доставка и монтаж на визуализационна система и свързаните с тях пусково-наладъчни дейности. Източник на финансиране: Финансирането за изпълнение на обществената поръчка е осигурено/предвидено по Приложение № 3 към Закона за държавния бюджет на Република България за 2024 г. (Приложение № 3 към ЗДБРБ за 2024 г.), съобразно предвиденото в закона финансиране за инвестиционни проекти на общините. В тази връзка средствата за изпълнение на доставките и монтажа, предмет на настоящата обществена поръчка, са част от финансовия ресурс, предназначен за реализиране на проекта за изграждане и оборудване на многофункционална спортна зала и закрит плувен басейн на територията на гр. Раковски, община Раковски.
Internal identifier: 609457
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Предметът на настоящата обществена поръчка е „Доставка и монтаж на оборудване и обзавеждане по обособени позиции за нуждите на новоизграждаща се многофункционална спортна зала и закрит плувен басейн на територията на гр. Раковски, община Раковски“. Обект на настоящата обществена поръчка по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от ЗОП са „доставки“, доколкото основният предмет на възлагането включва доставка на различни видове оборудване и обзавеждане, като в необходимия обхват е включен и монтажът им. Съгласно чл. 20 от ЗОП определящ критерий за избора на приложимия ред за възлагане е прогнозната стойност на обществената поръчка, определена при спазване на изискванията на закона. При определяне на прогнозната стойност Възложителят е съобразил изискванията на чл. 21 от ЗОП, като е извършена преценка относно обхвата на възлагането, неговия предмет, функционалната му свързаност и необходимите за изпълнението доставки и дейности. Общата прогнозна стойност на настоящата обществена поръчка, включително стойността на отделните обособени позиции, предмет на възлагане по съответния ред, възлиза на 546 050,00 евро без ДДС. При определяне на прогнозната стойност е извършена проверка за наличието на други доставки със сходен предмет, които поради своята функционална и икономическа свързаност следва да бъдат взети предвид съгласно правилата на чл. 21 от ЗОП. При определянето на приложимия ред за възлагане не е допуснато разделяне на обществената поръчка с цел заобикаляне на приложимите разпоредби на ЗОП. Предметът на поръчката е структуриран в отделни обособени позиции съобразно вида, предназначението, функционалната характеристика и спецификата на оборудването и обзавеждането, което позволява на различни стопански субекти, специализирани в съответните области, да участват за една или повече обособени позиции, при наличие на възможност за това съгласно условията на документацията. С оглед прогнозната стойност на обществената поръчка и приложимите прагове по чл. 20 от ЗОП, възлагането следва да бъде извършено чрез процедура „открита процедура“ по чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП. Изборът на открита процедура е обусловен от необходимостта да бъде осигурена максимална публичност и прозрачност на възлагането, реална и ефективна конкуренция между заинтересованите стопански субекти и равен достъп до участие при избора на изпълнители за доставката и монтажа на предвиденото оборудване и обзавеждане. Откритата процедура предоставя възможност всяко заинтересовано лице, което отговаря на поставените от Възложителя изисквания и няма основания за отстраняване, да подаде оферта, без да е необходимо предварително ограничаване на броя на кандидатите или провеждане на предварителен подбор. При избора на процедурата е отчетена и спецификата на предмета на обществената поръчка, свързана с необходимостта от доставка и монтаж на специализирано оборудване и обзавеждане за новоизграждаща се многофункционална спортна зала и закрит плувен басейн. Провеждането на открита процедура създава необходимите условия за съпоставяне на предложенията на широк кръг потенциални изпълнители при предварително определени, ясни, обективни и недискриминационни условия. При провеждането на процедурата Възложителят ще прилага принципите на добро финансово управление, като при избора на изпълнители ще се стреми към постигане на икономичност, ефикасност и ефективност при разходването на публичните средства.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 37400000 Sports goods and equipment
Additional classification (cpv): 37430000 Boxing equipment, 39100000 Furniture, 31500000 Lighting equipment and electric lamps, 32340000 Microphones and loudspeakers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Обособена позиция № 2: „Доставка и монтаж на спортно оборудване“
Description: В обхвата на обособената позиция се включва доставката и монтажът на специализирано спортно оборудване за спортната зала и прилежащите функционални зони, включително автоматично прибиращи се трибуни, баскетболни кошове, волейболна система, оборудване за бокс, електронни информационни табла и фитнес оборудване, съгласно Техническата спецификация и КС. ​​​​​​​Общият срок за изпълнение на доставките и монтажа е по предложение на участника, но не може да бъде по-кратък от 35 (тридесет и пет) календарни дни и не може да надвишава 55 (петдесет и пет) календарни дни, считано от датата на получаване на Възлагателно писмо от Възложителя до Изпълнителя. -начало: датата на получаване на Възлагателно писмо, изпратено от страна на Възложителя до Изпълнителя; -край: датата на подписване на окончателен приемо-предавателен протокол, удостоверяващ успешното приемане на изпълнението. Източник на финансиране: Финансирането за изпълнение на обществената поръчка е осигурено/предвидено по Приложение № 3 към Закона за държавния бюджет на Република България за 2024 г. (Приложение № 3 към ЗДБРБ за 2024 г.), съобразно предвиденото в закона финансиране за инвестиционни проекти на общините. В тази връзка средствата за изпълнение на доставките и монтажа, предмет на настоящата обществена поръчка, са част от финансовия ресурс, предназначен за реализиране на проекта за изграждане и оборудване на многофункционална спортна зала и закрит плувен басейн на територията на гр. Раковски, община Раковски. Срокове: 1) Срок на Договора Срокът на договора започва да тече от датата на подписването му и продължава до изпълнението на всички поети от страните задължения, с изключение на задълженията на Изпълнителя, свързани с гаранционната му отговорност, които продължават да действат за определения в договора гаранционен срок. 2) Срок за изпълнение на доставките и монтажа Общият срок за изпълнение на доставките и монтажа е по предложение на участника, но не може да бъде по-кратък от 35 (тридесет и пет) календарни дни и не може да надвишава 55 (петдесет и пет) календарни дни, считано от датата на получаване на Възлагателно писмо от Възложителя до Изпълнителя. -начало: датата на получаване на Възлагателно писмо, изпратено от страна на Възложителя до Изпълнителя; -край: датата на подписване на окончателен приемо-предавателен протокол, удостоверяващ успешното приемане на изпълнението. При подаване на офертата участникът задължително предлага срок за изпълнение, посочен в календарни дни и като цяло число. Предложението за срок за изпълнение подлежи на оценка съгласно Методиката за определяне на комплексната оценка на офертите – Приложение № 2 към документацията. Участник, който предложи срок извън посочения диапазон, не предложи срок или предложи срок, който не е посочен в календарни дни и като цяло число, се отстранява от участие на основание чл. 107, т. 2, буква „а“ от ЗОП. 3) Гаранционен срок Гаранционният срок на доставеното оборудване и обзавеждане е по предложение на участника, но не по-малко от 24 (двадесет и четири) месеца и не повече от 48 (четиридесет и осем) месеца, считано от датата на подписване на протокола за извършен монтаж и приемане на доставката. Участникът следва да предложи гаранционен срок, изразен в месеци. В рамките на гаранционния срок Изпълнителят отстранява със свои сили и за своя сметка всички установени несъответствия, повреди и дефекти на доставеното оборудване и обзавеждане, съответно подменя дефектирали части и/или компоненти с нови, съгласно гаранционните условия и условията на договора. Предложението за гаранционен срок не подлежи на оценка. Участник, който не предложи изискуемия гаранционен срок или предложи срок извън посочените минимални и максимални граници, се отстранява от участие на основание чл. 107, т. 2, буква „а“ от ЗОП. 4) Срок за отстраняване на гаранционна повреда/дефект/неизправност през гаранционния период Участникът предлага в своето техническо предложение срок в часове за отстраняване на гаранционна повреда, дефект или неизправност на доставеното оборудване през гаранционния период. Предложеният срок не може да бъде по-кратък от 24 (двадесет и четири) часа и не може да надвишава 72 (седемдесет и два) часа, считано от момента на констатиране на повредата и съставяне на констативен протокол. Предложението се посочва като цяло число. Предложението не подлежи на оценка. Участник, който не предложи срок или предложи срок извън определените граници, се отстранява от участие на основание чл. 107, т. 2, буква „а“ от ЗОП. 5) Срок за реакция при необходимост Срокът за реакция при необходимост представлява времето, за което Изпълнителят се задължава да изпрати квалифициран сервизен екип на място при Възложителя след получаване на уведомление за установена повреда, дефект или неизправност с цел извършване на оглед, диагностика и съставяне на констативен протокол. Предложеният срок за реакция не може да бъде по-кратък от 24 (двадесет и четири) часа и не може да надвишава 48 (четиридесет и осем) часа, считано от получаване на уведомлението от Изпълнителя.. При посещението на сервизния екип се извършва оглед и се съставя констативен протокол за установеното състояние, вида на повредата и необходимите действия за нейното отстраняване. Предложението не подлежи на оценка. Участник, който не предложи срок или предложи срок извън определените граници, се отстранява от участие на основание чл. 107, т. 2, буква „а“ от ЗОП.
Internal identifier: 609458
Additional classification (cpv): 37420000 Gymnasium equipment, 37430000 Boxing equipment, 37440000 Fitness equipments
Lot: LOT-0002
Title: Обособена позиция № 4: „Доставка, монтаж и настройка на озвучителна и визуализационна система“
Description: В обхвата на обособената позиция се включва доставката, монтажът, настройката и системната интеграция на основна и мобилна озвучителна система за спортната зала, включително озвучителни тела, субуфери, усилватели, аудио процесори, дигитален миксер, микрофонни системи и необходимите аксесоари, както и доставка и монтаж на визуализационна система и свързаните с тях пусково-наладъчни дейности. Общият срок за изпълнение на доставките и монтажа е по предложение на участника, но не може да бъде по-кратък от 35 (тридесет и пет) календарни дни и не може да надвишава 55 (петдесет и пет) календарни дни, считано от датата на получаване на Възлагателно писмо от Възложителя до Изпълнителя. -начало: датата на получаване на Възлагателно писмо, изпратено от страна на Възложителя до Изпълнителя; -край: датата на подписване на окончателен приемо-предавателен протокол, удостоверяващ успешното приемане на изпълнението. Източник на финансиране: Финансирането за изпълнение на обществената поръчка е осигурено/предвидено по Приложение № 3 към Закона за държавния бюджет на Република България за 2024 г. (Приложение № 3 към ЗДБРБ за 2024 г.), съобразно предвиденото в закона финансиране за инвестиционни проекти на общините. В тази връзка средствата за изпълнение на доставките и монтажа, предмет на настоящата обществена поръчка, са част от финансовия ресурс, предназначен за реализиране на проекта за изграждане и оборудване на многофункционална спортна зала и закрит плувен басейн на територията на гр. Раковски, община Раковски. Срокове: 1) Срок на Договора Срокът на договора започва да тече от датата на подписването му и продължава до изпълнението на всички поети от страните задължения, с изключение на задълженията на Изпълнителя, свързани с гаранционната му отговорност, които продължават да действат за определения в договора гаранционен срок. 2) Срок за изпълнение на доставките и монтажа Общият срок за изпълнение на доставките и монтажа е по предложение на участника, но не може да бъде по-кратък от 35 (тридесет и пет) календарни дни и не може да надвишава 55 (петдесет и пет) календарни дни, считано от датата на получаване на Възлагателно писмо от Възложителя до Изпълнителя. -начало: датата на получаване на Възлагателно писмо, изпратено от страна на Възложителя до Изпълнителя; -край: датата на подписване на окончателен приемо-предавателен протокол, удостоверяващ успешното приемане на изпълнението. При подаване на офертата участникът задължително предлага срок за изпълнение, посочен в календарни дни и като цяло число. Предложението за срок за изпълнение подлежи на оценка съгласно Методиката за определяне на комплексната оценка на офертите – Приложение № 2 към документацията. Участник, който предложи срок извън посочения диапазон, не предложи срок или предложи срок, който не е посочен в календарни дни и като цяло число, се отстранява от участие на основание чл. 107, т. 2, буква „а“ от ЗОП. 3) Гаранционен срок Гаранционният срок на доставеното оборудване и обзавеждане е по предложение на участника, но не по-малко от 24 (двадесет и четири) месеца и не повече от 48 (четиридесет и осем) месеца, считано от датата на подписване на протокола за извършен монтаж и приемане на доставката. Участникът следва да предложи гаранционен срок, изразен в месеци. В рамките на гаранционния срок Изпълнителят отстранява със свои сили и за своя сметка всички установени несъответствия, повреди и дефекти на доставеното оборудване и обзавеждане, съответно подменя дефектирали части и/или компоненти с нови, съгласно гаранционните условия и условията на договора. Предложението за гаранционен срок не подлежи на оценка. Участник, който не предложи изискуемия гаранционен срок или предложи срок извън посочените минимални и максимални граници, се отстранява от участие на основание чл. 107, т. 2, буква „а“ от ЗОП. 4) Срок за отстраняване на гаранционна повреда/дефект/неизправност през гаранционния период Участникът предлага в своето техническо предложение срок в часове за отстраняване на гаранционна повреда, дефект или неизправност на доставеното оборудване през гаранционния период. Предложеният срок не може да бъде по-кратък от 24 (двадесет и четири) часа и не може да надвишава 72 (седемдесет и два) часа, считано от момента на констатиране на повредата и съставяне на констативен протокол. Предложението се посочва като цяло число. Предложението не подлежи на оценка. Участник, който не предложи срок или предложи срок извън определените граници, се отстранява от участие на основание чл. 107, т. 2, буква „а“ от ЗОП. 5) Срок за реакция при необходимост Срокът за реакция при необходимост представлява времето, за което Изпълнителят се задължава да изпрати квалифициран сервизен екип на място при Възложителя след получаване на уведомление за установена повреда, дефект или неизправност с цел извършване на оглед, диагностика и съставяне на констативен протокол. Предложеният срок за реакция не може да бъде по-кратък от 24 (двадесет и четири) часа и не може да надвишава 48 (четиридесет и осем) часа, считано от получаване на уведомлението от Изпълнителя.. При посещението на сервизния екип се извършва оглед и се съставя констативен протокол за установеното състояние, вида на повредата и необходимите действия за нейното отстраняване. Предложението не подлежи на оценка. Участник, който не предложи срок или предложи срок извън определените граници, се отстранява от участие на основание чл. 107, т. 2, буква „а“ от ЗОП. ​​​​​​​
Internal identifier: 609460
Main classification (cpv): 32340000 Microphones and loudspeakers
Additional classification (cpv): 32341000 Microphones, 32342400 Acoustic devices, 32342410 Sound equipment