667786-2026 - Competition
Romania – Electric vehicles – Achiziția de autoturisme electrice
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziția de autoturisme electrice
Description: Achiziția de autoturisme electrice, cu 5 locuri – 19 buc., conform cerințelor detaliate în Caietul de sarcini. Contractul prevede și prezentarea unor documentate/ livrabile detaliate în Caietul de sarcini și în baza cărora se va realiza recepția produselor (de exemplu, asigurare RCA, numere de circulație provizorii, carte de identitate a vehicului, etc.). Contractul include și o serie de activități de mentenanța preventivă și corectivă a autovehiculelor electrice în perioada de garanție. Prezentul contract rămâne în vigoare până la îndeplinirea tuturor obligațiilor contractuale. Termenul limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termenul pana la care EC va raspunde solicitarilor de clarificari: a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. EC va raspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit.
Internal identifier: DA 3041480/2026/067
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144900 Electric vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achiziția de autoturisme electrice cu 5 locuri – 19 buc., conform cerintelor detaliate in Caietul de Sarcini. Contractul prevede și prezentarea unor documentate/ livrabile detaliate în Caietul de sarcini și în baza cărora se va realiza recepția produselor (de exemplu, asigurare RCA, numere de circulație provizorii, carte de identitate a vehicului, etc.). Contractul include și activitățile de mentenanța preventivă și corectivă a autovehiculelor electrice în perioada de garanție.
Internal identifier: 1