667823-2026 - Competition
Greece – Security services – Παροχή υπηρεσιών ασφάλειας του Γ.Ν.Α. «Γ. Γεννηματάς» και του Κέντρου Ψυχικής Υγείας Χαλανδρίου αρμοδιότητάς του
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Παροχή υπηρεσιών ασφάλειας του Γ.Ν.Α. «Γ. Γεννηματάς» και του Κέντρου Ψυχικής Υγείας Χαλανδρίου αρμοδιότητάς του
Description: Παροχή υπηρεσιών ασφάλειας για τις ανάγκες του Γενικού Νοσοκομείου Αθηνών «Γ. Γεννηματάς» και του Κέντρου Ψυχικής Υγείας Χαλανδρίου αρμοδιότητάς του, σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές και τους όρους της διακήρυξης. Η αρχική διάρκεια της σύμβασης είναι δώδεκα (12) μήνες, με δικαίωμα προαίρεσης για έως δώδεκα (12) επιπλέον μήνες. Η εκτιμώμενη αξία της αρχικής σύμβασης ανέρχεται σε 845.000,00 ευρώ χωρίς ΦΠΑ και η αξία της προαίρεσης σε 845.000,00 ευρώ χωρίς ΦΠΑ. Η συνολική εκτιμώμενη αξία, συμπεριλαμβανομένης της προαίρεσης, ανέρχεται σε 1.690.000,00 ευρώ χωρίς ΦΠΑ. Κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας–τιμής. Ο διαγωνισμός διενεργείται ηλεκτρονικά μέσω ΕΣΗΔΗΣ, με συστημικό αριθμό 536153.
Internal identifier: ΕΣΗΔΗΣ 536153
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Ηλεκτρονικός ανοικτός διαγωνισμός άνω των ορίων μέσω ΕΣΗΔΗΣ, με συστημικό αριθμό 536153. Οι προσφορές υποβάλλονται ηλεκτρονικά και αξιολογούνται ως προς τα δικαιολογητικά συμμετοχής, την τεχνική και την οικονομική προσφορά, σύμφωνα με τα στάδια και τους όρους της διακήρυξης. Κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας–τιμής. Οι πλήρεις κανόνες συμμετοχής, αξιολόγησης και ανάθεσης περιλαμβάνονται στη διακήρυξη και στα παραρτήματά της, που διατίθενται στην ηλεκτρονική διαδικασία του ΕΣΗΔΗΣ.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79710000 Security services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Παροχή υπηρεσιών ασφάλειας για τις ανάγκες του Γενικού Νοσοκομείου Αθηνών «Γ. Γεννηματάς» και του Κέντρου Ψυχικής Υγείας Χαλανδρίου αρμοδιότητάς του, σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές και τους όρους της διακήρυξης. Η αρχική διάρκεια της σύμβασης είναι δώδεκα (12) μήνες, με δικαίωμα προαίρεσης για έως δώδεκα (12) επιπλέον μήνες. Η αξία της αρχικής σύμβασης ανέρχεται σε 845.000,00 ευρώ χωρίς ΦΠΑ και η αξία της προαίρεσης σε 845.000,00 ευρώ χωρίς ΦΠΑ. Η συνολική εκτιμώμενη αξία, συμπεριλαμβανομένης της προαίρεσης, ανέρχεται σε 1.690.000,00 ευρώ χωρίς ΦΠΑ.
Internal identifier: 536153
Options:
Description of the options: 12 επιπλέον μήνες, αξίας 845.000 € χωρίς ΦΠΑ