667904-2023 - ResultRomania-București: Irrigation works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„INV - 3/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 4 Loturi
Reference number: 29275212/Inv3/2023
II.1.2.
Main CPV code
45232120 Irrigation works
II.1.4.
Short description
INV - 3/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 5 Loturi
Lot I - „ Reabilitarea staţiilor de pompare de bază SPB L1, SPB PS a staţiei de repompare L2 a canalelor de aducţiune şi de distribuţie din amenajarea Sadova - Corabia, judeţul Dolj”
Lot II - „ ,Reabilitarea staţiei de pompare de bază SPA Dumescu, a staţiilor de repompare SRP Stăvârna, SRP Manta şi a canalelor de aducţiune Cao Lunca şi CA0 Stăvârna, din amenajarea de irigaţii Gostinu Greaca Argeş”, judeţul GR;
Lot III – Elaborarea documentatiei de proiectare faza PAC+PAD+POE+PTE+DE+AT la pachet cu executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii “Staţia de pompare SPA Dămienesti - Drăgești pentru alimentarea cu apă a ploturilor SPP1 Bătrâneşti şi SPP2 Dămieneşti din amenajarea de irigaţii Dămieneşti, jud. Bacău”
Lot IV - „Amenajrea terenurilor afectate de eroziune in adancime, alunecari de teren si exces de umiditae in zona Calimanesti jud Valcea”
Lot V - Reabilitare conducte ingropate ce se alimenteaza din canal Vest: derivatia 1 canal Vest, derivatia 2 canal Vest, derivatia 3 canal Vest, derivatia 4 canal Vest din amenajarea de irigatii AHC Campia Buzaului - Canal Vest
Valoarea estimata a obiectivelor de investitii pentru toate cele cinci loturi este de 308.927.613,75 lei fara TVA , din care:
Nota: Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarifcari adresate de ofertanti cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Ofertantii pot solicita clarificari cu privire la continutul documentatiei de atribuire cu 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT II „ Reabilitarea staţiei de pompare de bază SPA Dumescu, a staţiilor de repompare SRP Stăvârna, SRP Manta şi a canalelor de aducţiune Cao Lunca şi CA0 Stăvârna, din amenajarea de irigaţii Gostinu Greaca Argeş”, judeţul Giurgiu
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232120 Irrigation works, 45247111 Irrigation channel construction work, 45259900 Plant upgrade work, 45310000 Electrical installation work
II.2.4.
Description of the procurement
Lot II - „ Reabilitarea staţiei de pompare de bază SPA Dumescu, a staţiilor de repompare SRP Stăvârna, SRP Manta şi a canalelor de aducţiune Cao Lunca şi CA0 Stăvârna, din amenajarea de irigaţii Gostinu Greaca Argeş”, judeţul GR; in valoare estimata de 47.424.640 lei fara TVA din care organizarea de santier in valoare estimata de 259.295 lei fara TVA; probe tehnologice in valoare estimata de 52.200 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza 47.108.550 lei fara TVA;
Lot V - Reabilitare conducte ingropate ce se alimenteaza din canal Vest: derivatia 1 canal Vest, derivatia 2 canal Vest, derivatia 3 canal Vest, derivatia 4 canal Vest din amenajarea de irigatii AHC Campia Buzaului - Canal Vest jud. Buzau
Lot No: 5
Lot V - Reabilitare conducte ingropate ce se alimenteaza din canal Vest: derivatia 1 canal Vest, derivatia 2 canal Vest, derivatia 3 canal Vest, derivatia 4 canal Vest din amenajarea de irigatii AHC Campia Buzaului - Canal Vest in valoare estimata de 36.238.930 lei fara TVA din care organizarea de santier in valoare estimata de 221.705 lei fara TVA, probe tehnologice 8.500 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza 36.008.725 lei fara TVA;
LOT III - “Elaborarea documentatiei de proiectare faza PAC+PAD+POE+PTE+DE+AT la pachet cu executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii “Staţia de pompare SPA Dămienesti - Drăgești pentru alimentarea cu apă a ploturilor SPP1 Bătrâneşti şi SPP2 Dămieneşti din amenajarea de irigaţii Dămieneşti
Lot No: 3
45232120 Irrigation works, 79930000 Specialty design services
Lot III – “Elaborarea documentatiei de proiectare faza PAC+PAD+POE+PTE+DE+AT la pachet cu executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii “Staţia de pompare SPA Dămienesti - Drăgești pentru alimentarea cu apă a ploturilor SPP1 Bătrâneşti şi SPP2 Dămieneşti din amenajarea de irigaţii Dămieneşti, jud. Bacău” in valoare estimata de 14.523.517,56 lei fara TVA din care: Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica 571.801,55 lei fara TVA organizarea de santier in valoare estimata de 160.682,34 lei fara TVA, probe tehnologice in valoare estimata de – 14.308 lei fara TVA cheltuieli pt investitia de baza 13.776.725,67 lei fara TVA;
Lot I - „ Reabilitarea staţiilor de pompare de bază SPB L1, SPB PS a staţiei de repompare L2 a canalelor de aducţiune şi de distribuţie din amenajarea Sadova - Corabia, judeţul Dolj
Lot No: 1
45232120 Irrigation works, 45247111 Irrigation channel construction work, 45259900 Plant upgrade work
Lot I - „ Reabilitarea staţiilor de pompare de bază SPB L1, SPB PS a staţiei de repompare L2 a canalelor de aducţiune şi de distribuţie din amenajarea Sadova - Corabia, judeţul Dolj” in valoare estimata de 195.952.322,19 lei fara TVA din care: organizarea de santier in valoare estimata de – 100.837,93 lei fara TVA, cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului in valoare estimata de 28.800 lei fara TVA’ probe tehnologice in valoare estimata de 464.930 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza in valoare estimata de – 195.357.754,26 lei fara TVA;
Lot IV - „„Amenajrea terenurilor afectate de eroziune in adancime, alunecari de teren si exces de umiditae in zona Calimanesti jud Valcea” ”
Lot No: 4
45112500 Earthmoving work, 45232452 Drainage works, 45246200 Riverbank protection works
Lot IV - „Amenajrea terenurilor afectate de eroziune in adancime, alunecari de teren si exces de umiditae in zona Calimanesti jud Valcea” in valoare estimata de 14.788.204 lei fara TVA din care organizarea de santier in valoare estimata de 360.688 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza 14.427.516 lei fara TVA;