667992-2026 - Result
Contract or concession award notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Rozbudowa Systemu ITS w celu usprawnienia mobilności miejskiej i promowania ruchu pieszego i rowerowego wraz z wdrożeniem systemu pomiaru zajętości miejsc postojowych oraz miejsc dedykowanych osobom niepełnosprawnym w strefie płatnego parkowania w ramach projektu: „Rozwój zrównoważonego transportu miejskiego w Białymstoku i miejskim obszarze funkcjonalnym”.
Description: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa Systemu ITS w celu usprawnienia mobilności miejskiej i promowania ruchu pieszego i rowerowego wraz z wdrożeniem systemu pomiaru zajętości miejsc postojowych oraz miejsc dedykowanych osobom niepełnosprawnym w strefie płatnego parkowania w ramach projektu: „Rozwój zrównoważonego transportu miejskiego w Białymstoku i miejskim obszarze funkcjonalnym”, która obejmuje: 1) Opracowanie Projektu Techniczno – Wykonawczego komponentu informatycznego Systemu ITS/SPZMP, 2) Przygotowanie harmonogramu prac i dostaw komponentu informatycznego, 3) Dostawa, instalacja i konfiguracja urządzeń z zakresu: a) infrastruktury sieciowej i bezpieczeństwa, b) infrastruktury serwerowej, wirtualizacji i backup c) mechanizmu wysokiej dostępności, d) stanowisk pracy i licencji dostępowych/narzędziowych, 4) Wdrożenie nowego Systemu ITS oraz przeniesienie wybranych elementów starego systemu SZR do nowego Systemu ITS, dostawa i uruchomienie podsystemu CCTV dla istniejącej infrastruktury kamer na skrzyżowaniach, 5) Dostosowanie systemu priorytetów dla autobusów komunikacji miejskiej do nowego protokołu SIP oraz ułatwienie przejazdu na sygnalizacjach, 6) Wprowadzenie automatycznej detekcji pieszych, rowerzystów na skrzyżowaniach, przejściach i przejazdach z sygnalizacją wraz z wprowadzeniem rozwiązań automatycznego zliczania i rozróżniania uczestników ruchu drogowego oraz pomiaru średniej prędkości, 7) Wprowadzenie aplikacji mobilnych ułatwiających poruszanie się po mieście rowerzystom poprzez automatyczne zgłaszanie potrzeby sygnału zielonego, 8) Zastosowanie totemów rowerowych z informacjami dla użytkowników o parametrach ruchowych i środowiskowych, 9) Wprowadzenie priorytetów dla pojazdów uprzywilejowanych poprzez dostosowanie algorytmów pracy sygnalizacji oraz wyposażenie pojazdów uprzywilejowanych w niezbędne urządzenia, 10) Uruchomienie systemu pomiaru zajętości miejsc postojowych oraz miejsc dedykowanych osobom niepełnosprawnym w strefie płatnego parkowania, 11) Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę sygnalizacji świetlnych na przejściach dla pieszych poza sygnalizacjami, 12) Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach, 13) Opracowanie dokumentacji i budowę kanalizacji teletechnicznej, 14) Dostawa, instalacja, konfiguracja oraz podłączenie do podsystemu CCTV nowych kamer, 15) Dostarczenie i uruchomienie rozwiązania do monitorowania systemu oraz do obsługi zgłoszeń, 16) Udostępnienie API, 17) Przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa, 18) Przekazanie kodów źródłowych aplikacji, stron www, API, 19) Opracowanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej, 20) Świadczenie 5letniego wsparcia informatycznego Systemu.
Internal identifier: ZDM- XIV.271.2.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 80510000 Specialist training services, 45233294 Installation of road signals, 71320000 Engineering design services, 35262000 Crossing control signalling equipment, 51610000 Installation services of computers and information-processing equipment, 48000000 Software package and information systems, 48820000 Servers, 32420000 Network equipment, 30213100 Portable computers, 30214000 Workstations, 30233000 Media storage and reader devices, 48761000 Anti-virus software package, 48781000 System management software package, 32427000 Network system, 34996300 Control, safety or signalling equipment for parking facilities, 34996000 Control, safety or signalling equipment for roads, 34992000 Signs and illuminated signs
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: ZDM-XIV.271.2.2026
Additional classification (cpv): 45233294 Installation of road signals, 80510000 Specialist training services, 35262000 Crossing control signalling equipment, 51610000 Installation services of computers and information-processing equipment, 48000000 Software package and information systems, 48820000 Servers, 32420000 Network equipment, 30213100 Portable computers, 30214000 Workstations, 30233000 Media storage and reader devices, 48761000 Anti-virus software package, 48781000 System management software package, 32427000 Network system, 34996300 Control, safety or signalling equipment for parking facilities, 34996000 Control, safety or signalling equipment for roads, 34992000 Signs and illuminated signs, 35262000 Crossing control signalling equipment