668156-2026 - Competition
Romania – Kitchen furniture and equipment – ACHIZIȚIA DE ECHIPAMENTE PENTRU DOTAREA BLOCULUI ALIMENTAR SI SPALATORIEI SPITALULUI DE BOLI CRONICE COMUNA SMEENI, JUDEȚUL BUZĂU
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ACHIZIȚIA DE ECHIPAMENTE PENTRU DOTAREA BLOCULUI ALIMENTAR SI SPALATORIEI SPITALULUI DE BOLI CRONICE COMUNA SMEENI, JUDEȚUL BUZĂU
Description: Furnizare echipamente necesare pentru dotarea blocului alimentar si spalatoriei Spitalului de Boli Cronice Comuna Smeeni, Județul Buzău. Autoritatea contractantă certifică în mod explicit că a verificat categoriile prevăzute în HG 427/2025 pentru aprobarea Programului național de achiziții ecologice 2025–2030, iar achiziția pe care o derulează nu se poate încadra la niciuna dintre acestea. Având în vedere obiectul procedurii (Cod CPV 39141000-1), s-au analizat anexele HG nr. 427/2025. S-a constatat că produsele/serviciile solicitate nu fac parte din categoriile cu ținte anuale obligatorii de achiziții verzi, prin urmare procedura nu este afectată de prevederile acesteia.
Internal identifier: 101526
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39141000 Kitchen furniture and equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Conform caiet de sarcini
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42716110 Washing equipment