668219-2023 - ResultRomania-Mangalia: Antineoplastic agents
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
MEDICAMENTE ONCOLOGIE
Reference number: 7523/12.06.2023
II.1.2.
Main CPV code
33652100 Antineoplastic agents
II.1.4.
Short description
Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeze, pentru buna functionare a activitatii spitalicesti o gama variata de
medicamente in cantitatile si cu specificatiile tehnice prevazute in caietul de sarcini.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor :18
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare: in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 4 Trastuzumab Deruxtecan
Lot No: 4
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 5,160,000.00 lei.
LOT 6 Cemiplimabum
Lot No: 6
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 363,000.00 lei.
LOT 9 Acidum Zoledronicum
Lot No: 9
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 56,400.00 lei.
LOT 10 Folcasin (acidum flolicum)
Lot No: 10
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 22,500.00 lei.
LOT 7 Bleomycinum Sulfas
Lot No: 7
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 12,000.00 lei.
LOT 3 Sacituzumab Govitecan
Lot No: 3
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 324,000.00 lei.
LOT 8 Cytarabinum
Lot No: 8
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 39,000.00 lei.
LOT 2 Irinotecanum
Lot No: 2
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 156,000.00 lei.
LOT 5 Eribulinum
Lot No: 5
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 453,000.00 lei.
LOT 1 Oxaliplatinum
Lot No: 1
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 71,200.00.