668267-2026 - Competition
Denmark – Engineering-related scientific and technical services – Udbud af landinspektørydelser
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udbud af landinspektørydelser
Description: Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale vedrørende levering af landinspektør- og landmålerydelser i forbindelse med Ordregivers anlægs- og driftsopgaver inden for forsyningsområderne. Ydelserne vil blive rekvireret efter behov og kan således vedrøre såvel konkrete anlægsprojekter som løbende drifts- og vedligeholdelsesopgaver.
Internal identifier: 805705
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71350000 Engineering-related scientific and technical services
Additional classification (cpv): 71353000 Surface surveying services
5. Lot
Lot: LOT-0000