668272-2026 - Competition
Romania – Collection, transport and disposal of hospital waste – Servicii de colectare, de transport, procesare si de eliminare a deseurilor spitalicesti
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de colectare, de transport, procesare si de eliminare a deseurilor spitalicesti
Description: Autoritatea contractanta, prin aplicarea prezentei proceduri, intenționează să achiziționeze Servicii de Servicii de colectare, de transport, procesare si de eliminare a deseurilor spitalicesti pentru realizarea actelor medicale la standardele de calitate impuse de legislația în domeniul serviciilor medicale din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Tulcea. La finalul prezentei proceduri de atribuire se va incheia un acord- cadru pe o perioada de 48 de luni, cu maxim trei operatori economici. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru precum si ale contractului subsecvent sunt prevazute in Caietul de sarcini. Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari este in a 11-a zi inainte de data si ora limita de depune a ofertelor, cu conditia ca operatorul economic sa solicite clarificarea in termenul prevazut la sectiunea I.3 Comunicare, respectiv 18 zile.
Internal identifier: 4026712_2026_PAAPD1637579
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90524400 Collection, transport and disposal of hospital waste
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Autoritatea contractanta, prin prezenta procedura, urmareste achizitionarea de Servicii de colectare, de transport, procesare si de eliminare a deseurilor spitalicesti pentru a contribui in mod esential la asigurarea corecta a delurarii activittii de gestionare a deseurilor la nivelul Spitalului Judeteanu de Urgenta Tulcea cu respectarea reglementarilor din punct de vedere al protectiei mediuluii, pentru a nu permite punerea in pericol a sanatatii si vietii pacientilor, prin expunerea la riscurile asociate lipsei acestor categorii de servicii. Estimarile cantitatilor minime si maxime ale Acordului-Cadru si ale Contractelor Subsecvente sunt prevazute in caietul de sarcini
Internal identifier: 1