668281-2026 - Competition
Bulgaria – Vegetables – „Доставка на зеленчуци – сурови, сготвени, консервирани, замразени, изсушени, ферментирали, зеленчукови сокове за приготвяне на храна за децата от неорганизирания контингент – деца в детските кухни и от организирания контингент – деца, посещаващи детските ясли и яслените групи на детските градини на територията на Община Варна, финансирани от Община Варна“
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на зеленчуци – сурови, сготвени, консервирани, замразени, изсушени, ферментирали, зеленчукови сокове за приготвяне на храна за децата от неорганизирания контингент – деца в детските кухни и от организирания контингент – деца, посещаващи детските ясли и яслените групи на детските градини на територията на Община Варна, финансирани от Община Варна“
Description: Предмет на откритата процедура е избор на изпълнители на обществена поръчка за „Доставка чрез покупка на зеленчуци – сурови, сготвени, консервирани, замразени, изсушени, ферментирали, зеленчукови сокове за приготвяне на храна за децата от неорганизирания контингент – деца в детските кухни и от организирания контингент – деца, посещаващи детските ясли и яслените групи на детските градини на територията на Община Варна, финансирани от Община Варна“.
Internal identifier: 587909
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 03221000 Vegetables
Additional classification (cpv): 03221240 Tomatoes, 03221270 Cucumbers, 03221400 Cabbage vegetables, 03221250 Courgettes, 03221112 Carrots, 03221230 Peppers, 03212100 Potatoes, 03221113 Onions, 03221320 Salad leaves, 03221430 Broccoli, 03221111 Beetroot, 03221220 Peas, 03212212 Chick peas
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Ориентировъчни количества: Продукт/Изисквания към продукта/Ориентировъчни количества за 48 месеца: Домати - клас „Екстра“ или клас I/ Опаковка до 10кг./42 000кг. Краставици/ Опаковка до 10кг./14 000. Зеле главесто/ Опаковка до 10кг./32 000кг. Тиквички/ Опаковка до 10кг./40 000кг. Моркови/ Опаковка - до 5кг./80 000кг. Пипер сладък – зелен - клас I/ Опаковка - до 10кг./10 000кг. Пипер сладък - червен - клас I/ Опаковка - до 10кг./4 000кг. Патладжани/ Опаковка - до 10кг./4 000кг. Картофи късни/ Опаковка - до 10кг./100 000кг. Картофи мити/ Опаковка - до 10кг./44 000кг. Картофи пресни/ Опаковка - до 10кг./72 000кг. Сладки картофи/ Опаковка - до 10кг./16 000кг. Лук зрял кромид / Опаковка - до 10кг./64 000кг. Лук пресен на връзки/ Опаковани на връзки до 1,000кг./ 400кг. Салати - клас I/ Опаковка - до 10кг./400кг. Салата „Айсберг“ - клас I/ Опаковка - до 10кг./ 3 200кг. Карфиол (цветно зеле)/ Опаковка - до 10кг./2 000кг. Броколи пресни/ Опаковка - до 10кг./1 000кг. Червено цвекло/ Опаковка - до 10кг./16 000кг. Праз / Опаковка - връзки до 10 бр./12 000кг. Авокадо/ Опаковка - до 5 кг./800кг. Ряпа/ Опаковка - до 10кг./3 000кг. Репички/ Опаковка - до 5кг./200кг. Целина глави/ Опаковка - до 10кг./3 000кг. Пащърнак/ Опаковка - до 10кг./2 000кг. Зелен фасул замразен/ Индивидуална опаковка от 0,400кг. до 0,450 кг./ 2 000кг. Зелен фасул замразен/ Индивидуална опаковка от 2,5кг до 3 кг./24 000кг. Грах замразен/ Индивидуална опаковка от 0,400кг. до 0,450 кг./2 000кг. Грах замразен/ Индивидуална опаковка от 2,5кг до 3 кг./20 000кг. Тиквички замразени/ Индивидуална опаковка от 0,400кг. до 0,450 кг./1 000кг. Тиквички замразени/ Индивидуална опаковка от 2,5кг до 3 кг./2 000кг. Броколи замразени/ Индивидуална опаковка от 0,400кг. до 0,500кг./1 000кг. Броколи замразени/ Индивидуална опаковка от 2,5кг до 3 кг./20 000кг Червен пипер замразен на ивици/ Индивидуална опаковка от 0,400кг. до 0,450кг./1 000кг. Червен пипер замразен на ивици/ Индивидуална опаковка от 2,5кг до 3 кг/ 20 000кг. Моркови замразени на кубчета/ Индивидуална опаковка до 0,400кг./8 000кг. Спанак замразен / Индивидуална опаковка от 0,400кг. до 0,450 кг./1 000кг Спанак замразен/ Индивидуална опаковка от 2,5кг до 3 кг/36 000кг. Червен печен пипер белен /капия/ - бързо замразен/ Индивидуална опаковка от 0,400кг. до 0,450 кг./2 000кг. Червен печен пипер белен /капия/ - бързо замразен/ Индивидуална опаковка от 2,5кг до 3 кг/16 000кг. Царевица замразена/ Индивидуална опаковка от 0,400кг. до 0,450 кг./4 000кг. Царевица замразена / Индивидуална опаковка от 2,5кг до 3 кг/200кг. Карфиол замразен / Индивидуална опаковка от 0,400кг. до 0,450 кг./400кг. Карфиол замразен / Индивидуална опаковка от 2,5кг до 3 кг/8 000кг. Брюкселско зеле замразено/ Индивидуална опаковка от 0,400кг. до 0,450 кг./400кг. Брюкселско зеле замразено/ Индивидуална опаковка от 2,5кг до 3 кг/1 000кг. Маслини/ Метални кутии до 2,0кг./3 200кг. Домати стерилизирани, белени/ Метални кутии до 2,500 кг./10 200кг Домати нарязани, стерилизирани/ Метална кутии от 0,400 до 0,450кг./ 36 000кг. Домати нарязани, стерилизирани/ Метална кутии от 0,800 до 0,850кг./ 10 976кг Домати цели, белени/ Стъклен буркан до 0,680кг. /40 800кг. Грах зелен млечен / Стъклен буркан до 0,680кг./40 800кг. Лютеница - фино смляна/ Стъклен буркан от 0,300кг. до 0,350кг./942кг. Лютеница - фино смляна/ Стъклен буркан от 0,250кг. до 0,290кг./265кг. Лютеница - фино смляна/ Стъклен буркан от 0,500кг. до 0,550кг./1 040кг. Нахут/ Стъклен буркан до 0,540 кг./864кг. Нахут/ Метална кутия до 0,400кг./28 000кг. Царевица сладка консерва – стеризирана / Метална кутия до 0,425кг./374кг. Сух чесън/ Опаковка – до 1,000кг./3 200кг. Био лютеница – безглутен/ Стъклен буркан до 0,300кг./117кг. Био моркови/ Опаковка - до 10кг./10 000кг. Био картофи/ Опаковка - до 10кг./13 000кг. Био краставици/ Опаковка - до 10кг./10 000кг. Био домати/ Опаковка - до 10кг./7 000кг. Био червено цвекло/ Опаковка - до 10кг./2 000кг. Био сладки картофи/ Опаковка - до 10кг./8 000кг. Био замразен зелен боб/ Опаковка до 0,300кг./2 700кг. Био царевица сладка замразена/ Опаковка до 0,450кг./300кг.
Options:
Description of the options: При възникване на необходимост от доставка на хранителни продукти от същата група храни - зеленчуци, извън посочените в Техническата спецификация, възложителят предвижда упражняване на опция, като включи в поканата за вътрешен конкурентен избор по чл.82, ал.4 от ЗОП необходимите нови продукти. При упражняването на опцията, за тези продукти ще се прилага процентът отстъпка, офериран на етап вътрешен конкурентен избор, а разходът се приспада от общия лимит на рамковото споразумение. Отстъпката се прилага по същия ред и начин, както за останалите продукти, включени в предмета на обществената поръчка. Стойността на опцията ще е включена в прогнозната стойност на съответния вътрешен конкурентен избор. *Мотиви: ОП „Комплекс за детско хранене“ е специализирано звено на Община Варна, с предмет на дейност приготвяне на храната за децата от 10 месечна до 3 годишна възраст. Това се извършва при спазване на изискванията за рационално и диетично хранене в кърмаческа и ранна детска възраст за деца от неорганизирания контингент (непосещаващи детски ясли и яслени групи в ОДЗ) и за деца от организирания контингент (посещаващи детски ясли и яслени групи в ОДЗ) на територията на Община Варна. Приготвянето на храната се извършва по строго регламентирани нормативни правила и изисквания и „Сборник рецепти и ръководство за здравословно хранене на деца до 3-годишна възраст“, утвърден от Министерство на здравеопазването. Хранителните продукти от съответната група храни, включени в Техническата спецификация, са определени въз основа на действащата към настоящия момент нормативната база. С оглед четири годишния срок на рамковото споразумение и евентуални промени в нормативната база, възложителят предвижда опция да заявява хранителни продукти от същата група храни, предмет на рамковото споразумение, извън посочените в Техническата спецификация при спазване на условията и реда на изпълнение на рамковото споразумение и в рамките на общата стойност на споразумението.