2. Procedure
Procedure
Title: Okos parkolási rendszer kialakítása
Description: „Okosmegoldások és a Hóvirág utca infrastrukturális fejlesztése Hajdúszoboszlón” tárgyú pályázathoz kapcsolódó okos parkolási rendszer kialakítása /TOP_PLUSZ-1.2.1-21-HB1-2022-00045/. Bővebben a II.2.4. pontban.
Internal identifier: EKR000744542026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Lásd a II.2.14) pontban.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98351100 Car park services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: „Okosmegoldások és a Hóvirág utca infrastrukturális fejlesztése Hajdúszoboszlón” tárgyú pályázathoz kapcsolódó okos parkolási rendszer kialakítása /TOP_PLUSZ-1.2.1-21-HB1-2022-00045/. Egy város közlekedési rendszere alapvetően befolyásolja az ott élők életminőségét és az ott működő vállalkozások versenyképességét. Elsősorban a belvárosban a fürdő környékén jellemző, hogy az autók jelentős része parkolóhelyet keres, így egy parkolás optimalizáló megoldás érezhetően javítja a lakók és a turisták közérzetét és a teljes közlekedési rendszer hatékonyságát. Ezen túl az adatok kielemzése lehetőséget ad a városok közlekedési és parkolási infrastruktúrájának fejlesztésére, a könnyebb parkolás biztosítására. A rendszer historikus és valós idejű statisztikai kimutatásokat biztosító felületét is szükséges kialakítani, mely lehetővé teszi a parkolóhelyek foglaltsági adatainak monitorozását, statisztikai kimutatások készítését. A rendszer kialakítása mellett szükséges egy mobil applikáció biztosítása, amely segítségével folyamatosan nyomon követhető a parkolók kihasználtsága az üzemeltető és a felhasználók számára. Az applikációnak alkalmasnak kell lennie pl. hírek eljuttatására, panaszok kezelésére a felhasználók számára. A rendszernek alkalmasnak kell lennie a rakodó-, mozgássérült-, és elektromos töltőhelyek valós kihasználtságának nyomon követésére is, lehetőséget biztosítva a helykiosztás hatékony újrarendezésére. A rakodóhelyek monitorozásával a rakodásra kijelölt időszakok valós adatok alapján meghatározhatók legyenek elősegítve a parkolási bevételek maximalizálását. Az okos parkolóhelyek kialakítása a hajdúszoboszlói fürdő környezetében elhelyezkedő parkolókban tervezett. A telepítésre kijelölt parkolóhelyek csoportosan helyezkednek el. Ezen felül parkolók foglaltságát kijelző, fizikai jelzőtáblák telepítése is szükséges a projekt keretében. 1. Megvalósul 656 db NB-IoT kettős érzékeléssel (mágneses és radaros) okos parkolószenzor beszerzése, telepítése és üzembe helyezése 656 db a térképen bejelölt parkolóhelyeken. 2. Okos Parkolás Menedzsment Rendszerhez és Platformhoz való hozzáférés kiépítése és biztosítása. Az Okos Parkolás Menedzsment Rendszer valós idejű és historikus adatokból képes legyen kimutatások készítésére, melyek elemzésével lehetőség nyílik a parkolási zónákban történő események mélyebb megértésére. 3. Nyilvános és ingyenes Mobil Alkalmazás (applikáció) biztosítása a felhasználók számára: a foglaltsági adatok valós idejű megjelenítése a parkoló helyet keresők számára. 4. Digitális kijelzők telepítése: 5 db (2 db 2 soros és 3 db 3 soros) kijelző kerül kihelyezésre 5 db oszlopra és az ehhez szükséges infrastruktúra (erősáram) tervezése és kiépítése. Jótállás: a telepítéstől számított 60 hónap garanciavállalás szükséges, mely időszakon belül - a rendeltetésszerű használat mellett meghibásodott szenzor és kijelző esetén – ajánlattevő ajánlatkérő (vagy megbízottja) jelzését követő 48 órán belül köteles biztosítani a csere szenzort és/vagy a kijelző megjavítását. Üzemeltetési feladatok: a teljes kiépített rendszer üzemeltetése 60 hónap időtartamban. Az üzemeltetés a teljes időtartam tekintetében ajánlatkérő saját forrásából valósul meg. A feladatmegvalósítással kapcsolatos részletes követelményeket, az eszközök műszaki paramétereit a közbeszerzési dokumentumok mellékletét képező műszaki leírás tartalmazza.
Internal identifier: EKR000744542026/1
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34926000 Car park control equipment