668596-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΕ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΟΥ Γ.Ν.-Κ.Υ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ «ΔΙΑΛΥΝΑΚΕΙΟ», ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΗΝ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΘΕΙΣΑΣ ΔΑΠΑΝΗΣ 241.550,00 € ΠΛΕΟΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΑΞΙΑΣ 241.550,00 € ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α. 24%
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η ανάθεση υπηρεσιών επισκευής και συντήρησης ιατρικού εξοπλισμού της ΟΜΕ Αγ. Νικολάου του Γ.Ν. Λασιθίου.
Internal identifier: 536201
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 186890
Description: Συντήρηση υπερήχου SIEMENS
Internal identifier: 1
Options:
Description of the options: ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ
Lot: LOT-0002
Title: 229893
Description: Συντήρηση αξονικού τομογράφου
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: 394287
Description: Σύμβαση συντηρήσεως υπερηχοτομογράφων GE
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: 394288
Description: Συντήρηση αναπνευστήρων και μονιτορ GE της ΜΕΘ
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: 385555
Description: Συντήρηση κλινων ΜΕΘ
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: 394289
Description: Συντήρηση εξοπλισμού DRAEGER
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: 394290
Description: Συντήρηση εξοπλισμού GMM
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: 76691
Description: Συντήρηση εξοπλισμού AGFA
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: 249773
Description: Συντήρηση μηχανημάτων αιμοκάθαρσης FRESENIUS
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Description: Συντήρηση μηχανημάτων αιμοκάθαρσης BELLCO
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: 352989
Description: Συντήρηση κλιβάνου ατμού
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: 352990
Description: Συντήρηση 4 χειρουργικών τραπεζών και ενός πλυντηρίου χειρουργικών εργαλείων
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: 394291
Description: Συντήρηση ηλεκτρικών κλινών
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: 394292
Description: Συντήρηση αναπνευστήρων SIEMENS
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: 394293
Description: Συντήρηση αντλιών συριγγας HEDY
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: 394294
Description: Συντήρηση αεροστρωμάτων και αντλιών NIMBUS
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Description: Συντήρηση χειρουργικoύ οφθαλμολογικού μικροσκόπιου
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: 394295
Description: Συντήρηση απινιδωτών
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: 158795
Description: Συντήρηση κλιβάνων πλάσματος
Internal identifier: 19