See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Muuttopalvelujen hankinta
Description: Espoon kaupunki, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia ja Espoo Catering Oy (kukin erikseen myöhemmin myös Tilaaja) pyytävät tarjouksia Muuttopalvelujen hankintaan. Hankinnan kohteena ovat muuttopalvelut Tilaajan toimipisteiden muuttotarpeisiin. Hankinta sisältää myös kalusteasennusta sekä satunnaisia pientavarakuljetuksia. Tilaaja valitsee kilpailutuksen perusteella yhden (1) toimittajan ja kaksi (2) varatoimittajaa. Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 1. "Hankinnan kohteen kuvaus". Hankinnan ennakoitu kokonaisarvo ilman arvonlisäveroa on 4 640 000 euroa. Kokonaisarvo jakautuu hankintayksiköiden kesken seuraavasti: Espoon kaupungin osuus 4 400 000 € Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnian osuus 200 000 € Espoo Catering Oy:n osuus 40 000 €
Internal identifier: 736/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Rinnakkaisten tarjousten tekeminen on kielletty. Mikäli tarjoaja jättää rinnakkaisia tarjouksia, huomioidaan niistä vain viimeisin tarjous. Mikäli tarjouskilpailussa saadaan vain yksi hyväksyttävä tarjous, hankintayksikkö arvioi hankinnan toteuttamisen edellytykset. Hankintayksikkö voi keskeyttää kilpailutuksen ja kilpailuttaa uudelleen, ellei hankinnan toteuttamiselle yhdellä tarjouksella ole hankintalain mukaista perustetta.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98392000 Relocation services
5. Lot
Lot: LOT-0000