668729-2026 - Contract modification
Hungary – Construction work – Mohácsi Duna-híd és kapcsolódó úthálózat
Contract modification notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Mohácsi Duna-híd és kapcsolódó úthálózat
Description: Vállalkozási szerződés keretében a Mohácsi Duna-híd és csatlakozó, az 51 sz. másodrendű főút és az M6 autópálya közötti úthálózat kivitelezési feladatainak megvalósítása. (PST: K.057.02). Mennyiség: A Mohácsi Duna-híd és csatlakozó, az 51 sz. másodrendű főút és az M6 autópálya közötti úthálózat kivitelezése 28,8 km hosszban. Az I. szakasz, az alföldi oldalon Csátalja közelében az 51. sz. főúttól kiindulva új nyomvonalon, egybefüggően 19,5 km hosszban 2x1 sávos országos közút főúti (távlatban 2x2 sávos autóúttá fejleszthető) kiépítéssel épül Újmohácsig. Az 51. sz. főút kinduló pontjában és Sárhát közelében körforgalmú csomópont épül. Újmohácsnál 4 ágú szintbeni csomópont épül 2x2 sávos osztottpályás kialakítással. A szakasz tartalmaz 3 db közúti hidat, 1 db hatnyílású műtárgyat 28,1 + 35,4 + 3x45,4 + 33,1 m-es támaszközzel, 2 db kéttámaszú műtárgyat 12,79 m-es és 35,52 m-es támaszközzel valamint kerékpárút levezetését az új Duna-hídról. A II. szakaszon az országos közút részeként a Duna folyamot keresztezve 2 db ártéri híd és 1 db mederhíd épül. összesen 756 m felszerkezet hosszal, az alábbiak szerint: Ártéri híd I.: támaszköze: 231 m, Ártéri híd II.: támaszköze: 252 m, Mederhíd: támaszköze: 271 m. A hidak szerkezeti rendszere kéttámaszú, alsópályás acél ívhidak, zárt szekrény keresztmetszetű merevítőtartókkal és ívekkel, ortotróp acél pályalemezzel és kétoldali, hálós elrendezésű felfüggesztéssel. A teljes szerkezeti magasság 2,75 méter. Az ívek egymás felé döntött kialakításúak. A két ívet X-rácsozású keresztkötés rendszer kapcsolja össze. A Duna-híd is 2x2 sávos osztott pályás keresztmetszettel kerül megépítésre kerékpárút átvezetéssel. A III. szakaszon, a II. szakasz ártéri hídjához csatlakozva egybefüggően 8,5 km hosszban 2x2 sávos osztott pályás országos közút (főút) épül az M6 autópályáig. Ezen belül a főút a III/1. szakaszon a Dunától 2,7 km hosszban, a jelenleg meglévő önkormányzati út nyomvonalán, annak pályaszerkezetének elbontásával 2x2 sávos osztott pályás kialakítással, 2 db új turbó körforgalommal kerül kiépítésre az 56. és 57 sz. főutak meglévő körforgalmi csomópontjáig. Ezen szakaszon létesül 1 db iparvágányok és közút feletti műtárgy, a jobb pályán 24,60 + 25,0 + 27,0 + 25,0 + 25,0 + 18,20 + 16,80 m-es, a bal pályán 19,60 + 20,0 + 20,0 + 27,0 + 20,0 + 20,0 + 18,20 + 16,8 m-es támaszközökkel, 1 db iparvágány feletti háromnyílású műtárgy 16,36 + 18,7 + 16,36 m-es támaszközökkel, 1 db iparterületi út feletti kéttámaszú műtárgy 32,90 m-es támaszközzel, és 1 db 3,9 m széles kerékpáros aluljáró keretelem. Szintén a III. szakaszon belül, III/2. szakaszként a jelenleg meglévő 2x1 sávos 57. sz. főút 2x2 sávos osztott pályás főúttá épül át 5,8 km hosszban az 56-57. sz. főutak körforgalmi csomópontjától az M6 autópályáig, továbbá az 56. és 57 sz. főutak meglévő körforgalmi csomópontja 2 sávos turbó körforgalommá épül át. Ezen szakaszon létesül még 3 db új turbó körforgalom, 3 db kéttámaszú műtárgy 9,91 m-es, 9,80 m-es és 10,89 m-es támaszközzel, valamint 1 db kéttámaszú kerékpáros műtárgy 11,40 m-es támaszközzel. A megvalósítás során beavatkozás történik a körforgalmakhoz csatlakozó országos és önkormányzati utakon, kerékpárutak építésére valamint közműkiváltásokra, és építésre, párhuzamos mezőgazdasági út építésére is sor kerül. A fentebb rögzített építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül. A jelen közbeszerzés eljárás tárgyát képező munkák részletes leírását a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák. A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet (továbbiakban a közbeszerzési dokumentumokban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
Internal identifier: EKR001069312023
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: EKR001069312023/1
Additional classification (cpv): 45220000 Engineering works and construction works, 45221111 Road bridge construction work, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines, 45233120 Road construction works, 45233121 Main road construction works, 45233128 Roundabout construction work, 45233162 Cycle path construction work