668794-2026 - Competition
Romania – Miscellaneous food products – Alimente destinate hrănirii persoanelor private de libertate pentru 24 de luni
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Alimente destinate hrănirii persoanelor private de libertate pentru 24 de luni
Description: Obiectul prezentei proceduri de achiziție publică vizează achizitionarea de alimente destinate hrănirii persoanelor private de libertate pentru 24 de luni. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea maximă a acordului-cadru.
Internal identifier: 4193079_2026_PAAPD1588208
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Biscuiți
Description: Cantitate minimă acord-cadru: 565.661 kg Cantitate maximă acord-cadru: 935.814 kg Cantitate minimă contract subsecvent: 83 kg Cantitate maximă contract subsecvent: 7.181 kg
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Ceai din plante
Description: Cantitate minimă acord-cadru: 22.327 kg Cantitate maximă acord-cadru: 42.387 kg Cantitate minimă contract subsecvent: 2 kg Cantitate maximă contract subsecvent: 522 kg
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Fasole boabe
Description: Cantitate minimă acord-cadru: 679,900kg Cantitate maximă acord-cadru: 1.057.228kg Cantitate minimă contract subsecvent: 50kg Cantitate maximă contract subsecvent: 7.363kg
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Făină albă de grâu
Description: Cantitatea minimă acord-cadru: 69.434 kg Cantitatea maximă acord-cadru: 129.485 kg Cantitatea minimă contract subsecvent: 2 kg Cantitatea maximă contract subsecvent: 1.125kg
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Făină semialbă de grâu
Description: Cantitate minimă acord-cadru: 345.049 kg Cantitate maximă acord-cadru: 1.016.604 kg Cantitate minimă contract subsecvent: 4 kg Cantitate maximă contract subsecvent: 20.541 kg
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Făină de porumb/mălai
Description: Cantitatea minimă acord-cadru: 71.044 kg Cantitatea maximă acord-cadru: 160.696 kg Cantitate minimă contract subsecvent: 2 kg Cantitate maximă contract subsecvent: 2.925 kg
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Griș
Description: Cantitate minimă acord-cadru: 88.589 kg Cantitate maximă acord-cadru: 163.189 kg Cantitate minimă contract subsecvent: 6 kg Cantitate maximă contract subsecvent: 2.500 kg
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Marmeladă
Description: Cantitate minimă acord-cadru: 411.826 kg Cantitate maximă acord-cadru: 647.835 kg Cantitate minimă contract subsecvent: 2 kg Cantitate maximă contract subsecvent: 4.995 kg
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Orez
Description: Cantitate minimă acord-cadru: 449.952 kg Cantitate maximă acord-cadru: 741.922 kg Cantitate minimă contract subsecvent: 35 kg Cantitate maximă contract subsecvent: 6.306 kg
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Oțet
Description: Cantitate minimă acord-cadru: 21.161 litri Cantitate maximă acord-cadru: 50.250 litri Cantitate minimă contract subsecvent: 1 litru Cantitate maximă contract subsecvent: 395 litri
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Paste făinoase
Description: Cantitatea minimă acord-cadru: 449,750 kg Cantitatea maximă acord-cadru: 745.148 kg Cantitate minimă contract subsecvent: 50 kg Cantitate maximă contract subsecvent: 6.127 kg
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Ulei
Description: Cantitate minimă acord-cadru: 241.240 litri Cantitate maximă acord-cadru: 420.631 litri Cantitate minimă contract subsecvent: 22 litri Cantitate maximă contract subsecvent: 3.000 litri
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Zahăr
Description: Cantitate minimă acord-cadru: 347.663 kg Cantitate maximă acord-cadru: 520.790 kg Cantitate minimă contract subsecvent: 33 kg Cantitate maximă contract subsecvent: 3.960 kg
Internal identifier: 13