2. Procedure
Procedure
Title: Lastbilstjänster
Description: Upphandlingen avser ramavtal för lastbilstjänster för Lunds kommuns löpande behov inom anläggnings- och skötselverksamhet. Uppdraget omfattar bland annat flakbil, lastväxlare, kranbil, lastbil med släp samt förare till kommunens egna fordon. Ramavtal avses tecknas med två leverantörer som rangordnas.
Internal identifier: KS 2026/0813
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60180000 Hire of goods-transport vehicles with driver
5. Lot
Lot: LOT-0000