668942-2026 - Competition
Hungary – Systems support services – Digitális Bíróság üzemeltetése és fejlesztése 2026
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Digitális Bíróság üzemeltetése és fejlesztése 2026
Description: Digitális Bíróság rendszercsomag üzemeltetése és fejlesztése 2026.
Internal identifier: EKR001879272026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72253200 Systems support services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: A 11.000 bírósági felhasználót kiszolgáló rendszercsomag öt alrendszerből áll, amelyek szorosan együttműködve, integráltan üzemelnek és a bírósági szervezet alapvető igazságszolgáltatási folyamatait támogatják, valamint jogszabályban meghatározott igazságszolgáltatási feladatainak ellátását biztosítják. Helyes és megbízható működésük kiemelt jelentőségű, folyamatos rendelkezésre állásuk a bíróságok jogszabályoknak megfelelő működésének egyik alapfeltétele. Olyan integrált jogi szakalkalmazások, amelyek fontossága, szenzitivitása és kiemelt jellege szükségessé teszi, hogy megfelelően stabil üzemeltetési háttérrel tudjanak működni, ezáltal folyamatos és helyes működésük biztosított legyen. Az üzemeltetési és a fejlesztési feladatok ellátásához elengedhetetlen az igazságszolgáltatás működését szabályozó jogszabályi háttér, ezen belül kiemelten a régi és az új Pp., a régi és az új Be., a Kp., a Büsz., a Beisz., továbbá az E-ügyintézési tv. és végrehajtási rendeletének átfogó, gyakorlati ismerete. A közbeszerzés tárgya a rendszercsomag üzemeltetéséhez, illetve 2.000 fejlesztői keretóra mértékben annak továbbfejlesztéséhez szakértelem biztosítása. A rendszerek rendelkezésre állásának elvárt mértéke (havonta): 99,5% (7/24 rendelkezésre állás). A tesztrendszer rendelkezésre állásának elvárt mértéke munkaidőben, havonta 99% (munkanapokon, 8.00 és 17.00 óra között). Helyszíni rendelkezésre állás: munkanapokon 8:00-17:00 óráig 2 fő üzemeltető, a helyszíni rendelkezésre állási idősávon kívül folyamatos telefonos ügyeleti készenlét (munkaszüneti napokat és ünnepnapokat is beleértve) 1 fő. A fejlesztés C#, SQL, HTML, JavaScript, XAML, CSS programozási nyelveken és Microsoft .NET Framework 4.7.2, ASP.NET MVC 5, Entity Framework 6alkalmazásplatformon történik. Adatbázis-kezelő rendszer: MSSQL 2022 Mennyiség: 5 rendszercsomag, 2.000 fejlesztői keretóra -30% (mennyiségi eltérés), 11 000 felhasználó. Ajánlatkérő 1400 keretóra felhasználására vállal kötelezettséget, több (de maximum 2000) keretórát akkor vesz igénybe, ha jogszabályváltozás vagy felhasználói igények miatt fejlesztésre van szükség.
Internal identifier: EKR001879272026/1
Additional classification (cpv): 72212781 System management software development services, 72610000 Computer support services