669010-2026 - Competition
Hungary – Cleaning services – Iroda és csarnok épületeinek takarítása
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Iroda és csarnok épületeinek takarítása
Description: Vállalkozási keretszerződés alapján Ajánlatkérő székhelyén lévő iroda és csarnok épületeinek meghatározott területeinek napi, kétnapi illetve heti gyakorisággal történő takarítása összesen 7789 m2-en, illetőleg a szerződés időtartama alatt lehívható nagytakarítási (7789 m2) és ablaktisztítási feladatok (1881 m2 ablakfelület) ellátása a műszaki leírásban megadottak szerint. A szerződés keretösszege nettó 100.000.000, - Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg 70 %-ára vállal lehívási kötelezettséget. Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárásokban az alkalmasság és a kizáró okok igazolásának, valamint a közbeszerzési műszaki leírás meghatározásának módjáról szóló 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján felhívja Ajánlattevők figyelmét, hogy a konkrét gyártmányra, típusra történő hivatkozás esetén minden esetben odaértendő a „vagy azzal egyenértékű” kifejezés. Ajánlatkérő a műszaki paramétereket kizárólag olyan szabványra vagy műszaki előírásra hivatkozással határozza meg – a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében –, amelyeket jogszabályba foglaltak, vagy jogszabályi felhatalmazáson alapulnak. Ajánlatkérő rögzíti, hogy jelen dokumentációban megnevezett szabvánnyal vagy műszaki előírásokkal egyenértékű teljesítést is elfogad. Részletes előírásokat és paramétereket a műszaki leírás és a szerződéstervezet tartalmazza.
Internal identifier: EKR001945452026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Ajánlatkérő a Hatóság észrevételét megvizsgálta, és a gyorsított eljárás alkalmazásának indokolását felülvizsgálta. Ajánlatkérő a gyorsított eljárás alkalmazását továbbra is indokoltnak tartja, tekintettel arra, hogy a jelenleg fennálló takarítási szolgáltatás teljesítésére vonatkozó szerződés 2026. október 15. napján megszűnik, így az új szolgáltató teljesítésének 2026. október 16. napján meg kell kezdődnie. A takarítási szolgáltatás folyamatos biztosítása Ajánlatkérő működésének alapvető feltétele, amelynek elmaradása az iroda- és csarnoképületek rendeltetésszerű használatát, a megfelelő higiénés körülmények biztosítását, valamint a munkavégzés folyamatosságát veszélyeztetné. A szolgáltatás folyamatossága ezért nem halasztható a közbeszerzési eljárás későbbi időpontjára. A jelenlegi szerződés lejárati időpontja és az új szolgáltatás szükséges kezdő időpontja között rendelkezésre álló időtartamra tekintettel az általános ajánlattételi határidő alkalmazása mellett az eljárás teljes lefolytatására – ideértve az ajánlatok benyújtását, azok bírálatát, az esetleges hiánypótlási és felvilágosításkérési eljárási cselekményeket, az eljárást lezáró döntés meghozatalát, valamint a szerződéskötést megelőző kötelező időtartamot – nem áll rendelkezésre elegendő idő. Ajánlatkérő ezért a szolgáltatás folyamatosságának biztosítása, valamint a jelenlegi szolgáltatás megszűnése és az új szolgáltató teljesítésének megkezdése között kialakuló ellátási hiány elkerülése érdekében kívánja alkalmazni a Kbt. 81. § (10) bekezdése szerinti gyorsított eljárást. Ajánlatkérő hangsúlyozza, hogy a gyorsított eljárás alkalmazásának indoka nem kizárólag az eljárás mielőbbi lezárásának igénye, hanem a jelenlegi szolgáltatási szerződés 2026. október 15-i lejáratából fakadó objektív időbeli kényszer, valamint a takarítási szolgáltatás folyamatosságának biztosítása. A fentiek alapján Ajánlatkérő álláspontja szerint az általános ajánlattételi határidő alkalmazása esetén az eljárás a szükséges további eljárási cselekményekkel együtt nem lenne olyan időpontban lezárható, hogy az új szolgáltató 2026. október 16. napján megkezdhesse a teljesítést, ezért a Kbt. 81. § (10) bekezdése szerinti gyorsított eljárás alkalmazása indokolt.
Main features of the procedure: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: EKR001945452026/1