2. Procedure
Procedure
Title: Reskontra- ja perintäjärjestelmän ylläpito ja jatkuva kehitys
Description: Hankinnan kohteena on Työllisyysrahaston (myöhemmin ”Tilaaja”) reskontra- ja perintäjärjestelmän (myöhemmin kuvattuna ” REPE”) teknisen haltuunoton, ylläpidon- ja pienkehityksen palvelut sekä erikseen tilattavat jatkokehityskohteet. Järjestelmän ratkaisu perustuu Microsoft Dynamics 365 Finance & Operations- sovellukseen. Hankinta sisältää: - säännölliset versiokorotukset - versiopäivitykset - järjestelmän toimintavarmuuden varmistaminen. - pienkehitykset - erikseen sovittavat ja tilattavat kehityskokonaisuudet Hankinta on kuvattu tarkemmin tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankinnasta tullaan tekemään toistaiseksi voimassa oleva sopimus. Tavoitteena on, että sopimuskausi alkaa keväällä 2027. Tarkka aloitusajankohta sovitaan valitun toimittajan kanssa.
Internal identifier: 628164-133/02.05.01/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Tarjoukset on lähetettävä sähköisesti Tarjouspalvelu.fi -toimittajaportaalista tarjouspyynnössä esitettyyn määräaikaan mennessä. Tarjousta ei pysty toimittamaan myöhässä. Tarjoukset tehdään suomen kielellä. Tarjouksen tekemisestä ei makseta palkkiota. Sähköpostilla tai postitse lähetettyjä tarjouksia ei hyväksytä. Kaikki tarjouspyynnössä ilmoitetut määräajat on ilmoitettu Suomen ajassa. Tarjousten käsittely toteutetaan kolmessa vaiheessa: 1. Tarjoajien soveltuvuuden tarkistaminen 2. Tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden tarkistaminen 3. Tarjousten vertailu Tarjoajien soveltuvuuden tarkistamisen tarkoituksena on selvittää tarjoajan edellytykset suoriutua hankinnan kohteen toteuttamisesta tarjouspyynnössä esitettyjen vaatimusten mukaisesti. Toisessa vaiheessa tarjouksia arvioidaan suhteessa niihin vaatimuksiin, joita tarjoukselta edellytetään. Kolmannessa vaiheessa ne tarjoukset, jotka täyttävät tarjouksille asetetut vaatimukset vertaillaan. Tarjousten vertailutilaisuus ei ole julkinen. Tarjouspyynnön liite 10 ”Tekoälytyökalujen käyttöperiaatteet sovelluskehityksessä” sisältää hankintayksikön luottamuksellisia tietoja. Kyseinen tarjouspyynnön liite toimitetaan ainoastaan tarjouspyynnön liitteenä toimitettua ja allekirjoitettua salassapitositoumusta (liite 14) vastaan. Tarjoajan tulee hyväksyä ja allekirjoittaa tarjouspyynnön liitteenä toimitettu salassapitositoumus sellaisenaan: salassapitositoumuksen ehdoista ei ole mahdollista neuvotella. Tarjoajan tulee pyytää liite 10 sähköpostitse osoitteesta hankinnat@tyollisyysrahasto.fi. Pyynnön liitteenä tulee toimittaa salassapitositoumus allekirjoitettuna. Tarjoajan velvollisuutena on pyytää liite 10 ja tutustua siihen ennen tarjouksen jättämistä.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Hankintayksikkö voi sopimuskauden aikana hankkia valitulta toimittajalta palveluiden tuottamista tukevia lisätöitä, lisäpalveluita sekä järjestelmän jatkokehityksessä tarvittavia ohjelmistoja ja komponentteja sekä muita järjestelmään liittyviä jatkokehitys- ja asiantuntijapalveluita.