669438-2026 - Competition
Sweden – Database software development services – Webbportal insikt
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Webbportal insikt
Description: Upphandlingen omfattar driften och utvecklingen av webbportal med tillhörande databas med historisk data från undersökningen Insikt. I uppdraget ingår även, att i samarbete med SKR, följa upp att de definitioner som fastslagits implementeras i undersökningen och att de beräkningar som behöver utföras i den NKI-modell som används blir korrekta. Leverantören ska också ansvara för att årligen ta fram standardiserad statistik från databasen som underlag till SKR:s öppna jämförelser företagsklimat.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72212610 Database software development services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133529:Lot:1
Additional classification (cpv): 72212220 Internet and intranet software development services, 72400000 Internet services, 72200000 Software programming and consultancy services, 48000000 Software package and information systems, 72320000 Database services, 72250000 System and support services, 72514300 Facilities management services for computer systems maintenance