669484-2026 - Competition
Denmark – Sewage, refuse, cleaning and environmental services – Fælles udbud: Tømning af nedløbsbrønde
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Fælles udbud: Tømning af nedløbsbrønde
Description: Udbuddet er et kommunalt fællesudbud, der gennemføres af Egedal Kommune, på vegne af i alt 7 kommuner i Nordsjælland og Københavns omegn.Udbuddet er opdelt i 7 delaftaler.Udbuddet omfatter en fast og obligatorisk årlig tømning af nedløbsbrønde samt rensning af brønde og riste langs veje og stier, og inde på grundene i den enkelte kommune.Som bestillingsarbejde, der faktureres efter medgået tid, er rensning og tømning af ACO-dræn, septiktanke, olieudskillere, sugning og spuling af kloakledninger, rodskæring, hvis der er rodnet i kloarken, og lign.Kontrakten træder i kraft den 1. januar 2027 og gælder til og med den 31. december 2030.Option på forlængelse kan højst finde sted 3 gange af 12 måneders varighed.
Internal identifier: 25/22696
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
Additional classification (cpv): 90400000 Sewage services, 90440000 Treatment services of cesspools, 90470000 Sewer cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Delaftale 1 - Egedal Kommune - eldrevne slamsugere
Description: Denne delaftale omfatter Egedal Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 9.100 brønde. der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Internal identifier: 289761852-0
Lot: LOT-0002
Title: Delaftale 2 - Furesø Kommune
Description: Denne delaftale omfatter Furesø Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 6.100 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Internal identifier: 289761911-1
Lot: LOT-0003
Title: Delaftale 3 - Halsnæs Kommune
Description: Denne delaftale omfatter Halsnæs Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 5.100 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Internal identifier: 289762116-2
Lot: LOT-0004
Title: Delaftale 4 - Hillerød Kommune
Description: Denne delaftale omfatter Hillerød Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 9.000 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Internal identifier: 289762923-3
Lot: LOT-0005
Title: Delaftale 5 - Gladsaxe Kommune
Description: Denne delaftale omfatter Gladsaxe Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 10.000 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Internal identifier: 289763026-4
Lot: LOT-0006
Title: Delaftale 6 - Lyngby-Taarbæk Kommune
Description: Denne delaftale omfatter Lyngby-Taarbæk Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 9.900 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Internal identifier: 289763099-5
Lot: LOT-0007
Title: Delaftale 7 - Gentofte Kommune
Description: Denne delaftale omfatter Gentofte Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 19.850 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Internal identifier: 289763195-6