669535-2026 - Competition
Romania – Blood-testing reagents – Reactivi si materiale de laborator compatibile cu aparatele aflate in comodat
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Reactivi si materiale de laborator compatibile cu aparatele aflate in comodat
Description: Furnizare reactivi și consumabile specifice pentru analizoarele și echipamentele aflate in comodat in Laboratorul de analize conform CAIET DE SARCINI, prin încheierea unui Acord Cadru- 24 luni cu operatorii economici a căror ofertă admisibilă se va poziționa pe primul loc în clasamentul întocmit în baza criteriului de atribuire menționat la punctul II.2.5 din Fișa de date a achiziției. Atentie! Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, in a 11 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari /informatiilor suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la punctul invocat mai sus.
Internal identifier: 4613342_2026_PAAPD1636245
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696200 Blood-testing reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Reactivi compatibili cu Analizorul de gaze in sange NOVA BIOMEDICAL PRIME PLUS
Description: Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata acordului cadru, precum și ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului cadru, se regăsesc în caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Reactivi si material de laborator MICRONAUT -
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Reactivi si material de laborator compatibile cu Analizorul EURIBLOT ONE-
Internal identifier: 3