669660-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: 145/PN/ZP/D/2026 - Dostawa sprzętu i aparatury medycznej w ramach inwestycji pn. „Modernizacja Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej i Centralnego Bloku Operacyjnego - w zakresie koniecznym do udzielania świadczeń chirurgicznych, w tym chirurgii onkologicznej": Aparat do znieczulania, Defibrylator, Aparat EKG.
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i aparatury medycznej w ramach inwestycji pn. „Modernizacja Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej i Centralnego Bloku Operacyjnego - w zakresie koniecznym do udzielania świadczeń chirurgicznych, w tym chirurgii onkologicznej": Aparat do znieczulania, Defibrylator, Aparat EKG zwanego dalej sprzętem lub towarem, zgodnego z warunkami określonymi w dokumentach zamówienia
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: 1. Wnioskowany zakup aparatu do znieczulania wynika z dużej ilości awarii aparatu. Obecny aparat przekroczył maksymalny okres żywotności (ma ponad 17 lat, rok produkcji 2009), a jego dalsze użytkowanie wiąże się z ryzykiem awarii w trakcie operacji. Producent wkrótce wycofa wsparcie techniczne dla starego modelu, co uniemożliwi jego naprawę lub przegląd techniczny. Brak sprawnego aparatu ogranicza liczbę stanowisk anestezjologicznych, co paraliżuje pracę Bloku Operacyjnego. Nowy aparat zapewni pełne bezpieczeństwo pacjentów dzięki zaawansowanemu monitorowaniu parametrów życiowych oraz nowoczesnym trybom wentylacji płuc. Pozwoli to na bezpieczne znieczulanie pacjentów wysokiego ryzyka. Przeprowadzenie pełnej, wielomiesięcznej procedury przetargowej spowoduje wydłużenie kolejek oczekujących na zabiegi operacyjne. Zwłoka w zakupie stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów wymagających natychmiastowych interwencji chirurgicznych. 2. Wnioskowany zakup 2 sztuk defibrylatorów wynika z konieczności zabezpieczenie stanowisk intensywnego nadzoru na Oddziale Chirurgii. Dotychczas na oddziale funkcjonowały 3 sztuki takich aparatów. Jeden z nich został skasowany, a dwa pozostałe przekroczyły maksymalny okres żywotności (mają ponad 12 lat, rok produkcji 2014), a ich dalsze użytkowanie wiąże się z ryzykiem awarii w trakcie reanimacji. Pacjenci poddawani zabiegom chirurgicznym oraz znieczuleniu ogólnemu są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia (NZK) oraz groźnych zaburzeń rytmu serca. Oddział Chirurgii wymaga urządzenia wielofunkcyjnego. Kardiowersja jest niezbędna przy nagłych, hemodynamicznie niestabilnych tachyarytmiach (np. szybkie migotanie przedsionków), które mogą wystąpić po ciężkich operacjach. W przypadku NZK skuteczna jest najszybsza defibrylacja, która daje najwyższe szanse na przeżycie. Sprzęt musi znajdować się bezpośrednio na oddziale – niedopuszczalne jest pożyczanie go z innych oddziałów w momencie reanimacji. Inne oddziały posiadają sprzęt w liczbie odpowiadającej jedynie ich własnemu zapotrzebowaniu i nie ma możliwości stałego wypożyczenia defibrylatora bez uszczerbku dla bezpieczeństwa pozostałych pacjentów szpitala. Posiadanie sprawnego, certyfikowanego sprzętu reanimacyjnego na oddziale zabiegowym jest warunkiem koniecznym do spełnienia standardów akredytacyjnych oraz wymogów kontraktowania świadczeń z NFZ. 3. Wnioskowany zakup 2 sztuka aparatów EKG na Oddział Chirurgii wynika z konieczności zapewnienia szybkiego dostępu do wykonania badania EKG u pacjentów w stanach nagłych oraz chorych po rozległych operacjach. Osoby te są bezpośrednio zagrożone powikłaniami kardiologicznymi. Brak natychmiastowego dostępu do diagnostyki EKG na terenie oddziału uniemożliwia podjęcie szybkiej reanimacji lub właściwego leczenia. Obecny aparat przekroczył maksymalny okres żywotności (ma ponad 15 lat, rok produkcji 2011), a jego dalsze użytkowanie wiąże się z ryzykiem awarii. Pożyczanie aparatu z innych oddziałów drastycznie wydłuża czas oczekiwania na badanie, co w stanach zagrożenia życia jest niedopuszczalne i generuje ryzyko błędu medycznego. Posiadanie sprawnego aparatu EKG na Oddziale Chirurgii jest niezbędne do spełnienia kryteriów logistycznych i jakościowych stawianych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Specyfika pracy na oddziale zabiegowym wymaga pełnej niezawodności sprzętowej. Zakup dwóch aparatów EKG jest podyktowany potrzebą podziału urządzeń na dwie kluczowe strefy: jeden aparat dedykowany będzie dla sali, gdzie pacjenci po rozległych operacjach wymagają ciągłej i natychmiastowej kontroli kardiologicznej, a drugi będzie urządzeniem mobilnym, wykorzystywanym na salach chorych do rutynowych badań przedoperacyjnych oraz w przypadkach nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjentów w innych częściach oddziału. Posiadanie tylko jednego aparatu w warunkach oddziału chirurgicznego stanowi wysokie ryzyko logistyczne.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa sprzętu i aparatury medycznej: Aparat do znieczulania
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i aparatury medycznej w ramach inwestycji pn. „Modernizacja Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej i Centralnego Bloku Operacyjnego - w zakresie koniecznym do udzielania świadczeń chirurgicznych, w tym chirurgii onkologicznej": Aparat do znieczulania, zwanego dalej sprzętem lub towarem, zgodnego z warunkami określonymi w dokumentach zamówienia
Options:
Description of the options: BRAK
Lot: LOT-0002
Title: Dostawa sprzętu i aparatury medycznej: Defibrylator
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i aparatury medycznej w ramach inwestycji pn. „Modernizacja Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej i Centralnego Bloku Operacyjnego - w zakresie koniecznym do udzielania świadczeń chirurgicznych, w tym chirurgii onkologicznej": Defibrylator, zwanego dalej sprzętem lub towarem, zgodnego z warunkami określonymi w dokumentach zamówienia
Lot: LOT-0003
Title: Dostawa sprzętu i aparatury medycznej: Aparat EKG
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i aparatury medycznej w ramach inwestycji pn. „Modernizacja Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej i Centralnego Bloku Operacyjnego - w zakresie koniecznym do udzielania świadczeń chirurgicznych, w tym chirurgii onkologicznej": Aparat EKG, zwanego dalej sprzętem lub towarem, zgodnego z warunkami określonymi w dokumentach zamówienia