669737-2026 - Competition
Poland – Cleaning services – Usługa utrzymania czystości przystanków autobusowych oraz opróżnianie, mycie i konserwacja koszy na śmieci na przystankach autobusowych, koszy ulicznych i na psie odchody na terenie Gminy Kobierzyce
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Usługa utrzymania czystości przystanków autobusowych oraz opróżnianie, mycie i konserwacja koszy na śmieci na przystankach autobusowych, koszy ulicznych i na psie odchody na terenie Gminy Kobierzyce
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na utrzymaniu w czystości przystanków autobusowych (z wiatami i bez wiat) oraz opróżnianiu wraz z myciem i konserwacją koszy na śmieci na przystankach autobusowych oraz koszy ulicznych i na psie odchody na terenie Gminy Kobierzyce. 2. Oznaczenie przedmiotu zamówienia we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV): Przedmiot główny: 90910000-9 – Usługi sprzątania Przedmiot dodatkowy: 90600000-3 – Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane 90918000-5 – Usługi czyszczenia pojemników na odpadki 3. Skrócony Opis Przedmiotu Zamówienia: 1) Utrzymanie czystości na przystankach autobusowych – zgodnie z załącznikiem nr 1 do SOPZ: a) 2 x w tygodniu (w poniedziałki i piątki w godz. 7.00 -15.00) przystanków autobusowych z wiatą w liczbie 78 szt. b) 2 x w tygodniu (w poniedziałki i piątki w godz. 7.00 -15.00) przystanków autobusowych bez wiat w liczbie 8 szt. c) 1 x w tygodniu (w poniedziałki w godz. 7.00 -15.00) przystanków autobusowych z wiatą w liczbie 65 szt. d) 1 x w tygodniu (w poniedziałki w godz. 7.00 -15.00) przystanków autobusowych bez wiat w liczbie 43 szt. 2) Opróżnianie koszy na przystankach autobusowych – zgodnie z załącznikiem nr 2 do SOPZ: a) 3 x w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek w godz. 7.00 -15.00) dla koszy usytuowanych na przystankach autobusowych w miejscowościach: Bielany Wrocławskie, Domasław (ul. Wrocławska przy sklepie), Wysoka, Ślęza, Kobierzyce (ul. Witosa) b) 2 x w tygodniu (poniedziałek i piątek w godz. 7.00-15.00) dla koszy usytuowanych na przystankach autobusowych w miejscowościach: Krzyżowice (ul. Główna, Żernicka), Cieszyce (droga DK-8), Jaszowice (droga DK-8), Magnice (przy dawnej drodze DK-8), Małuszów (droga DK-35), Pustków Wilczkowski (droga DK-8), Tyniec Mały, Rolantowice (droga DK-8) oraz pozostałe kosze zlokalizowane na przystankach autobusowych w miejscowościach Kobierzyce i Domasław, nie wymienione w pkt a) powyżej c) 1 x w tygodniu (w poniedziałek w godz. 7.00 -15.00) dla koszy usytuowanych na przystankach autobusowych we wszystkich pozostałych miejscowościach nie wymienionych w pkt a) oraz b) powyżej 3) Opróżnianie koszy ulicznych oraz na psie odchody – zgodnie z załącznikiem nr 3: a) 3 x w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek w godz. 7.00 - 15.00 w miejscowościach: Bielany Wrocławskie, Wysoka, Ślęza, Tyniec Mały, Domasław, Kobierzyce b) 2 x w tygodniu: w poniedziałek i piątek w godz. 7.00 - 15.00 w pozostałych miejscowościach, niewymienionych w pkt a) powyżej 4) Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego opróżniania koszy ulicznych oraz na psie odchody i koszy na przystankach autobusowych w sposób zapewniający niedopuszczenie do ich przepełnienia.  Przez niedopuszczenie do przepełnienia koszy rozumie się: każdorazowe opróżnienie pojemników w razie stwierdzenie przepełnienia, częściej niż wykazano powyżej. 5) Dodatkowo do obowiązków Wykonawcy należeć będzie: a) mycie wszystkich koszy myjką ciśnieniową na gorąco, wodą wraz z detergentami czyszczącymi 1 raz na kwartał (lub ewentualnie 2 razy na kwartał jeśli zajdzie potrzeba wg uznania Zamawiającego), b) utrzymywanie bieżącej konserwacji koszy polegającej na prostowaniu elementów wygiętych, spawaniu elementów urwanych oraz ponownym montowaniu koszy wyrwanych – zgodnie z zaistniałą potrzebą, c) usuwanie aktów wandalizmu – zgodnie z zaistniałą potrzebą. 4. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) zawiera Załącznik A do SWZ określający szczegółowy zakres oraz warunki realizacji zamówienia wraz z załącznikami – wykazami ilościowymi i lokalizacyjnymi przystanków autobusowych i koszy na śmieci. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 6. Pozostałe warunki realizacji zamówienia, w tym sposób rozliczenia pomiędzy Stronami, zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 1 do SWZ.
Internal identifier: RZP.271.61.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
Additional classification (cpv): 90918000 Bin-cleaning services, 90600000 Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 90600000 Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services, 90918000 Bin-cleaning services
Options:
Description of the options: 1. Działając na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”), Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji, stanowiące uprawnienie do jednostronnego rozszerzenia zakresu zamówienia podstawowego na warunkach określonych w SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy. 2. Prawo opcji ma charakter fakultatywny. Zamawiający nie jest zobowiązany do jego realizacji, a nieskorzystanie z prawa opcji w całości lub w części nie rodzi po stronie Wykonawcy jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiającego. 3. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji zostanie podjęta przez Zamawiającego w zależności od jego rzeczywistych potrzeb oraz posiadanych środków finansowych. 4. Prawo opcji może być realizowane w okresie obowiązywania umowy, w sposób częściowy, etapowy lub wielokrotny, aż do wyczerpania maksymalnego zakresu opcji, na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ. 5. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia o uruchomieniu opcji, określającego zakres usług objętych opcją, w szczególności liczbę dodatkowych wiat przystankowych i przystanków bez wiat oraz koszy na przystankach autobusowych i koszy ulicznych oraz na psie odchody przeznaczonych do objęcia usługą. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług objętych opcją na warunkach tożsamych z warunkami realizacji zamówienia podstawowego, w szczególności z zachowaniem tych samych standardów wykonywania usług, częstotliwości ich realizacji określonej dla danego rodzaju obiektu oraz cen jednostkowych wskazanych w formularzu ofertowym. 7. Zakres prawa opcji obejmuje możliwość zwiększenia zakresu usług polegających na: 1) utrzymaniu czystości przystanków autobusowych z wiatą przystankową, 2) utrzymaniu czystości przystanków autobusowych bez wiaty, 3) opróżnianiu koszy na przystankach autobusowych, 4) opróżnianiu koszy ulicznych oraz na psie odchody, – o 15% w stosunku do maksymalnej wartości zobowiązania umownego w zakresie podstawowym z uwzględnieniem wszystkich wymagań wskazanych w SOPZ dotyczących utrzymania czystości, opróżniania, mycia i konserwacji. 8. Realizacja prawa opcji odbywać się będzie na następujących zasadach: 1) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku wystąpienia rzeczywistej potrzeby zwiększenia zakresu usług, w szczególności w przypadku utworzenia nowych przystanków autobusowych lub montażu nowych wiat bądź koszy, jak również zwiększenia liczby obiektów wymagających świadczenia usług objętych zamówieniem; 2) Zamawiający jest uprawniony do uruchamiania prawa opcji wielokrotnie, nie częściej jednak niż jeden raz w miesiącu kalendarzowym, wskazując w oświadczeniu zbiorczą listę obiektów objętych prawem opcji, z zastrzeżeniem, że maksymalna liczba obiektów objętych prawem opcji w całym okresie realizacji usługi nie może przekroczyć następujących maksymalnych ilości: a) przystanki autobusowe z wiatą przystankową – nie więcej niż 20 obiektów b) przystanki autobusowe bez wiaty – nie więcej niż 7 obiektów c) kosze na przystankach autobusowych – nie więcej niż 25 obiektów d) kosze uliczne oraz na psie odchody – nie więcej niż 100 obiektów - przy czym wartość wynikająca ze zwiększenia liczby obiektów jak powyżej, nie może przekroczyć 15% maksymalnej wartości zobowiązania umownego. 3) usługi realizowane w ramach prawa opcji będą wykonywane zgodnie z wymaganiami określonymi dla zamówienia podstawowego, w tym z zachowaniem częstotliwości wykonywania usług właściwej dla lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego; 4) ceny jednostkowe za utrzymanie w czystości jednej wiaty przystankowej, jednego przystanku autobusowego bez wiaty oraz za opróżnianie, mycie i konserwację poszczególnych rodzajów koszy będą zgodne z cenami jednostkowymi określonymi w formularzu ofertowym Wykonawcy; 5) informacja o skorzystaniu z prawa opcji zostanie przekazana Wykonawcy co najmniej na 7 dni kalendarzowych przed uruchomieniem opcji w formie pisemnej w okresie obowiązywania umowy i będzie określała datę rozpoczęcia świadczenia usług oraz wykaz dodatkowych obiektów objętych prawem opcji.