669975-2021 - ResultRomania-București: Software package and information systems
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
contract de achizitie publica - furnizare produse - platforma digitala cu resurse educationale deschise (Edulib)
Reference number: 24930183/2020/1
II.1.2.
Main CPV code
48000000 Software package and information systems
II.1.4.
Short description
II.1.4) Descriere succintă:
Obiectivul general al proiectului PLATFORMĂ DIGITALĂ CU RESURSE EDUCAȚIONALE DESCHISE (EDULIB) (Biblioteca virtuală) este crearea unui mediu coerent integrat, administrat și protejat, centralizat, pentru a răspunde nevoilor specifice utilizării resurselor de e-content, de interes educațional ca resurse critice pentru procesul educațional modern.
Numărul de zile înainte de termenul-limită pentru primirea Ofertelor până când Ofertanții pot solicita clarificări: 19.
Numărul de zile calendaristice înaintea termenului limită de primire a Ofertelor la care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet la toate solicitările de clarificări și/sau informații suplimentare primite de la operatorii economici interesați: 11.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
30200000 Computer equipment and supplies, 32571000 Communications infrastructure, 50312000 Maintenance and repair of computer equipment, 72253100 Helpdesk services, 72267000 Software maintenance and repair services, 72610000 Computer support services, 79633000 Staff development services
II.2.4.
Description of the procurement
procedura de achizitie publica - furnizari produse- platforma digitala cu resurse educationale deschise Edulib, necesara crearii unui mediu corent integrat, administrat si protejat , pentru a raspunde nevoilor specificarii utilizarii resurselor de e-content, de interes educational ca resurse critice pentru procesul educational modern.