2. Procedure
Procedure
Title: „Dostawa ambulansów medycznych, noszy głównych i defibrylatorów”
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa: - ambulansów medycznych typu C z napędem 4x4 – 2 sztuki, - noszy głównych zintegrowanych z transporterem elektrycznym – 2 sztuki, - defibrylatorów dwufazowych z monitorem wielofunkcyjnym – 2 sztuki. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej części został określony w SWZ.
Internal identifier: ZP/6/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający, na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy PZP, z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia oraz konieczność zachowania terminów wynikających z zewnętrznych i niezależnych od Zamawiającego uwarunkowań związanych z finansowaniem zamówienia. Uzasadnienie 1) Restrykcyjne ramy czasowe przyznanej dotacji celowej. Środki finansowe na realizację przedmiotowego zamówienia zostały przyznane Zamawiającemu w formie dotacji celowej na podstawie umowy nr DZ.I.3032.114.2026 zawartej w dniu 15 września 2026 r. z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego na „Zakup 2 szt. ambulansów drogowych podwyższonej mobilności z wyposażeniem na potrzeby realizacji programu ochrony ludności i obrony cywilnej na lata 2025/2026 dla Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze”. Zgodnie z postanowieniami ww. umowy realizacja zadania oraz wykorzystanie i rozliczenie przyznanych środków finansowych podlegają określonym w umowie, nieprzekraczalnym terminom. W szczególności ostatni wniosek o wypłatę dotacji wraz z wymaganą dokumentacją należy złożyć do dnia 7 grudnia 2026 r., natomiast środki przeznaczone na realizację zadania podlegają wykorzystaniu w ramach roku budżetowego 2026, zgodnie z warunkami określonymi w umowie. Powyższe terminy zostały określone przez podmiot udzielający finansowania i pozostają poza swobodnym kształtowaniem przez Zamawiającego. Ich niedotrzymanie może skutkować brakiem możliwości prawidłowego wykorzystania i rozliczenia przyznanych środków oraz powstaniem obowiązku ich zwrotu w zakresie i na zasadach określonych w umowie dotacji. Jednocześnie termin 7 grudnia 2026 r. nie jest terminem dotyczącym wyłącznie czynności formalnej po stronie Zamawiającego. Dla jego dochowania konieczne jest uprzednie zakończenie czynności faktycznych związanych z realizacją zamówienia, w szczególności wykonanie i dostarczenie przedmiotu zamówienia, jego odbiór oraz zgromadzenie dokumentacji wymaganej do rozliczenia zadania. Tym samym termin określony w umowie dotacji wyznacza faktyczną granicę czasową dla realizacji i rozliczenia przedmiotowego zamówienia. 2) Obiektywny brak możliwości zastosowania terminów standardowych. Zamawiający nie miał wpływu na termin zawarcia umowy dotacji ani na określone przez podmiot udzielający finansowania terminy wykorzystania i rozliczenia przyznanych środków. Umowa została zawarta w dniu 15 września 2026 r., a określone w niej terminy realizacji i rozliczenia zadania zostały ustalone przez podmiot udzielający finansowania. Terminy te, w tym końcowy termin złożenia wniosku o wypłatę dotacji wraz z wymaganą dokumentacją, mają charakter zewnętrzny i wiążący dla Zamawiającego. Umowa dotacji została zawarta w dniu 15 września 2026 r., co znacząco ogranicza czas pozostający na przeprowadzenie postępowania, zawarcie umowy oraz realizację dostawy. Od momentu pozyskania finansowania do terminu złożenia ostatniego wniosku o wypłatę dotacji wraz z wymaganą dokumentacją, tj. do dnia 7 grudnia 2026 r., pozostaje krótki, zamknięty okres na przeprowadzenie procesu udzielenia i realizacji zamówienia. Zastosowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 1 PZP, istotnie ograniczyłoby czas pozostający na realizację pozostałych etapów zamówienia i powodowałoby realne ryzyko braku możliwości wykonania i rozliczenia zamówienia w terminach wynikających z umowy dotacji. Przyjęcie standardowego terminu składania ofert powodowałoby przesunięcie w czasie kolejnych etapów postępowania, w tym badania i oceny ofert oraz zawarcia umowy z wykonawcą, pozostawiając odpowiednio krótszy okres na wykonanie dostawy, wykonanie specjalistycznej zabudowy, skompletowanie wyposażenia, przeprowadzenie odbioru oraz wykonanie czynności niezbędnych do rozliczenia zamówienia. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pełna treść uzasadnienia jest w SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34114121 Ambulances
Additional classification (cpv): 33192160 Stretchers, 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Dostawa pojazdów - dwóch ambulansów medycznych typu C”
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa ambulansów medycznych typu C z napędem 4x4 – 2 sztuki, Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (dalej: SWZ).
Internal identifier: 1 CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA
Lot: LOT-0002
Title: „Nosze główne zintegrowane z transporterem elektrycznym – 2 sztuki”
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa noszy głównych zintegrowanych z transporterem elektrycznym – 2 sztuki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (dalej: SWZ).
Internal identifier: 2 CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA
Main classification (cpv): 33192160 Stretchers
Lot: LOT-0003
Title: „Dostawa defibrylatora dwufazowego z monitorem wielofunkcyjnym – 2 sztuki”
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa defibrylatorów dwufazowych z monitorem wielofunkcyjnym – 2 sztuki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (dalej: SWZ).
Internal identifier: 3 CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments