2. Procedure
Procedure
Title: Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu złotówkowego w kwocie 5 000 000,00 zł z przeznaczeniem na pokrycie deficytu budżetu Gminy i Miasta Tuliszków
Description: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotówkowego w kwocie 5.000.000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych 00/100) na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2026 roku) 2. Kredyt bankowy w kwocie 5 000 000,00 zł. 3. Okres kredytowania – od dnia zawarcia umowy kredytowej do 23.12.2036 r. 4. Realizacja kredytu – jednorazowo w terminie min. 1 dnia, max 3 dni roboczych od dnia podpisania umowy, po złożeniu pisemnej dyspozycji. Szacowany termin uruchomienia kredytu to 30.11.2026 r. 5. Karencja w spłacie rat kapitałowych kredytu do 22.03.2027 r. 6. Spłata kredytu od zaciągnięcia kredytu do 23.12.2036 r. 7. Spłata odsetek od kredytu w okresach miesięcznych po zawarciu umowy kredytowej. 8. Do naliczenia odsetek należy przyjąć kalendarz rzeczywisty. 9. Plan spłat rat kapitałowych stanowi załącznik nr 1.1 do SWZ. 10. Załącznik nr 1.2 do SWZ Dokumentacja – stanowią następujące dokumenty: a) Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej wraz z załącznikami. b) Informacja o prognozie długu Gminy i Miasta Tuliszków c) Informacja o posiadanych udziałach w innych podmiotach d) Zaświadczenie o wyborze Burmistrza e) Uchwała o powołaniu Skarbnika f) Zaświadczenie o numerze NIP g) Zaświadczenie o numerze Regon 11. Spłata całości kredytu może ulec skróceniu. W takim wypadku odsetki naliczone zostaną do momentu spłaty kredytu. Wcześniejsza spłata całości kredytu nie będzie miała wpływu na zmianę warunków umowy. Bank w takim przypadku nie będzie pobierał żadnych opłat i prowizji. 12. Jednorazowa prowizja bankowa, opłata wstępna itp. – przygotowawcza od przyznanego kredytu wynosi 0,00 %. 13. Formą zabezpieczenia spłat kredytu wraz z należnymi odsetkami stanowi 1 (jeden) weksel „in blanco” wraz z deklaracją wekslową równą wielkości wnioskowanego kredytu. 14. Oprocentowanie kredytu dla celów obliczenia ceny oferty należy ustalić na podstawie stawki WIBOR 1M z notowań na dzień 31 sierpnia 2026 r. powiększonej o marżę Banku. 15. Marża Banku w całym okresie kredytowania nie może być większa niż w dniu podpisania Umowy. 16. Odsetki będą naliczane, od dnia uruchomienia kredytu i od kwoty uruchomionego kredytu, na podstawie wskaźnika WIBOR 1M, powiększone o marżę dla banku. Należy przyjąć stawkę WIBORU 1M ustaloną zgodnie z kwotowaniem z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc naliczania odsetek. Zmiana wysokości stawki bazowej powoduje zmianę wysokości oprocentowania kredytu o taką samą liczbę punktów procentowych. Oprocentowanie będzie naliczane od wartości aktualnego zadłużenia (malejące raty oprocentowania) 17. Do wyliczenia kosztów usługi (zamówienia) przyjęta zostanie przez Zamawiającego szacowana data uruchomienia kredytu w dniu 30.11.2026 r. 18. Na rachunkach Gminy w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 19. Gmina nie posiada zaległych zobowiązań w bankach. 20. W Gminie nie był prowadzony program postępowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009r. o finansach publicznych. 21. W Gminie nie były prowadzone za pośrednictwem komornika sądowego działania windykacyjne wszczynane na wniosek banków. 22. Zamawiający nie posiada zobowiązań z tyt. obligacji, wykupu wierzytelności, forfaitingu, faktoringu, eFinancingu, leasingu. 23. Zamawiający nie udzielił poręczeń i gwarancji innym podmiotom. 24. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą przedstawi harmonogram spłaty kredytu z odsetkami, który będzie stanowił załącznik do umowy. 25. Sporządzenie aneksu harmonogramu spłaty kredytu lub inne czynności związane z obsługą kredytu nie będą obciążone dodatkowymi kosztami. 26. Bank może wypowiedzieć umowę kredytową i żądać spłaty części lub całości udzielonego kredytu w razie: a) utraty zdolności kredytowej przez Zamawiającego, b) zagrożenia terminowej spłaty kredytu wraz z odsetkami lub nieterminowego regulowania należności bankowych, c) wykorzystania kredytu niezgodnie z przeznaczeniem. 27. Zamawiający zobowiązuje się do: a) niezwłocznego informowania Banku o każdej zmianie rachunku bieżącego, b) bieżącego informowania o wszystkich faktach mających wpływ na jego sytuację ekonomiczną i finansową, c) przedstawiania kwartalnych sprawozdań finansowych, a także umożliwienie pracownikom Banku badań w siedzibie Zamawiającego w celu oceny jego sytuacji gospodarczej, finansowej oraz realności zabezpieczenia kredytu, d) dostarczania okresowych sprawozdań, bilansów i planów finansowych, umożliwiających ocenę jego zdolności do terminowej spłaty kredytu wraz z należnymi odsetkami w okresie korzystania z kredytu 27. Zgodnie z art. 126 ust. 1 PZP Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 28. Zamawiający skorzysta z art. 139 ust. 1 PZP, tj.: Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 29. Każdy Wykonawca może złożyć w niniejszym postępowaniu tylko jedną ofertę.
Internal identifier: RRG.271.18.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: RRG.271.18.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 66113000 Usługi udzielania kredytu
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001