2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodzieży
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 ( uterenowiony ) wyprodukowanego w 2026 r. z silnikiem wysokoprężnym przystosowanym do ciągłej pracy, o mocy nie mniejszej niż 230 kW, który także będzie posiadał wszystkie wymagane prawem certyfikaty dopuszczające pojazd do ruchu i użytkowania jako pojazd uprzywilejowany. Silnik spełniający normy czystości spalin EURO 6e. Pojazd musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe dla wersji uterenowionej klasy średniej zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i 1846-2. Pojazd oraz podwozie fabrycznie nowe, rok produkcji podwozia nie starszy niż 2026, silnik, podwozie i kabina tego samego producenta. Masa całkowita pojazdu gotowego do akcji ratowniczo – gaśniczej nie może przekroczyć 16 000 Mg.
Internal identifier: OSP.ZP.271.1UE.2026.JR
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający zamierza dokonać zakupu samochodu specjalnego ratowniczo-gaśniczego na potrzeby wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodzieży. Zakup pojazdu zostanie sfinansowany ze środków Komendy Głównej Straży Pożarnych, pod warunkiem, że pojazd zostanie dostarczony i odebrany do 20.12.2026 r. Przeprowadzenie postępowania o pełnym zakresie czasowym nie pozwoli na spełnienie warunku Instytucji Finansującej i utratę środków finansowych na zakup wozu bojowego. Podstawa prawna : art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 793 )
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144210 Firefighting vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
670242-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: OSP.ZP.271.1UE.2026.JR
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 34144210 Wozy strażackie
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001