670282-2026 - Competition
Sweden – Children's holiday-camp services – Samordnad upphandling - Drift av sommarkollo - Gräddö
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Samordnad upphandling - Drift av sommarkollo - Gräddö
Description: Syftet med upphandlingen är att erbjuda barn och ungdomar 8–13 år en trygg, kvalitativ och inkluderande kollovistelse på Gräddö kollogård. Verksamheten ska ge möjlighet till gemenskap, delaktighet, rekreation och meningsfulla aktiviteter. Målet är en långsiktig kolloverksamhet med hög trygghet, god kvalitet och ett varierat aktivitetsutbud anpassat efter målgruppens behov.
Internal identifier: KFN-0129/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 55243000 Children's holiday-camp services
Additional classification (cpv): 92331210 Children animation services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Administrativa villkor mm.
Description: Se UHD
Internal identifier: 1966380-0
Lot: LOT-0002
Title: Administrativa villkor mm. (1)
Internal identifier: 1966381-1
Main classification (cpv): 92331210 Children animation services