670418-2026 - Competition
Romania – Surgical instruments – Furnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie – Instrumentar specific Politrauma
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie – Instrumentar specific Politrauma
Description: Furnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie – Instrumentar specific Politrauma - conform caiet de sarcini si specificatii tehnice Cerințele tehnice definite la nivelul anunțului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifica de fabricație/ prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea “sau echivalent”. Totodată, în vederea respectării principiilor nediscriminării și tratamentului egal, orice denumire de produs/echipament (din cadrul licitației) care face trimitere la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifica de fabricație/ prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea “sau echivalent”. Termenul de livrare, instalare, punere in functiune si instruire personal este de maxim 60 de zile de la primirea comenzii din partea autorității contractante. Locul de livrare al echipamentelor este Oradea, str.Gh Doja, nr.65. Durata minima de garantie acordata echipamentelor este de 24 luni de la data receptiei finale. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4208498-2026-P1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33169000 Surgical instruments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Trusa osteosinteza
Description: Trusa completa de osteosinteza mini fragment pentru osteosinteza oaselor mici -2 buc., P.U.100.000,00 lei, fara TVA, valoare totala - 200.000,00 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33183300 Osteosynthesis devices
Additional classification (cpv): 45259000 Repair and maintenance of plant, 51410000 Installation services of medical equipment, 80320000 Medical education services
Lot: LOT-0002
Title: Set implanturi
Description: 2.1. Set complet implanturi PIP silicon - 4 buc., P.U. 3.990,00 lei, fara TVA, valoare -15.960,00 lei, fara TVA 2.2. Set complet implanturi MCT silicon - 5 buc., P.U. 3.990,00 lei, fara TVA, valoare - 19.950,00 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini Valoare totala 35.910,00 lei, fara TVA
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33141750 Artificial joints
Lot: LOT-0003
Title: Instrumentar traumatologie
Description: Instrumentar traumatologie 1 buc., P.U. - 459.244,54lei, fara TVA, valoare totala 459.244,54 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Instrumentar chirurgical neurochirurgie
Description: 4.1. Set instrumentar chirurgical pentru proceduri de neurochirugie - craniu - 1 buc., P.U. 369.544,28 lei, fara TVA, valoare - 369.544,28 lei, fara TVA 4.2. Set instrumentar chirurgical pentru proceduri de neurochirugie - coloana - 1 buc., P.U. 423.111,99 lei, fara TVA, valoare - 423.111,99 lei, fara TVA 4.3. Trusa microchirurgie - 1 buc., P.U. 247.162,41 lei, fara TVA, valoare - 247.162,41 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini Valoare totala - 1.039.818,68 lei, fara TVA.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Trusa chirurgie maxilo-faciala
Description: Trusa chirurgie maxio faciala - 1 buc., P.U. - 107.650,00 lei, fara TVA, valoare totala 107.650,00 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Truse chirurgicale
Description: 6.1 Trusa chirurgie generala set de baza 1 buc., P.U. 44.343,98 lei, fara TVA, valoare 44.343,98lei, fara TVA 6.2 Trusa supliment gastro intestinal 1 buc., P.U 49.868,58 lei, fara TVA, valoare 49.868,58 lei, fara TVA 6.3 Trusa amputatie 1 buc., P.U 50.449,12 lei, fara TVA, valoare 50.449,12 lei, fara TVA 6.4 Trusa departatoare 1 buc., P.U 22.205,66 lei, fara TVA, valoare 22.205,66 lei, fara TVA 6.5 Set stornotom 1 buc., P.U 60.382,02 lei, fara TVA, valoare 60.382,02 lei, fara TVA 6.6 Set departator inima 1 buc., P.U 82.243,77 lei, fara TVA, valoare 82.243,77 lei, fara TVA 6.7 Set de baza chirurgie vasculara 1 buc., P.U 86.096,45 lei, fara TVA 86.096,45 lei, fara TVA 6.8 Trusa de baza inima 1 buc., P.U 147.939,00 lei, fara TVA, 147.939,00 lei, fara TVA 6.9 Set supliment clampuri vasculare 1 buc., P.U 42.361,57 lei, fara TVA, valoare 42.361,57 lei, fara TVA 6.10 Set micro-vascular 1 buc., P.U 44.360,35 lei, fara TVA, valoare 44.360,35 lei, fara TVA 6.11 Set by -pass inghinal 1 buc., P.U 80.186,74 lei, fara TVA, valoare 80.186,74 lei, fara TVA 6.12 Set aorta 1 buc., P.U 112.898,70 lei, fara TVA, valoare 112.898,70 lei, fara TVA 6.13 Set toracotomie 1 buc., P.U 149.355,15 lei, fara TVA, valoare 149.355,15 lei, fara TVA 6.14 Set aplicatoare si clipuri chirurgicale titan 1buc., P.U. 17.461,26 lei, fara TVA, valoare 17.461,26 lei, fara TVA 6.15 Set endo - torascopie 1 buc., P.U 88.607,88 lei, fara TVA, valoare 88.607,88 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini Valoare totala 1.078.760,23 lei fara TVA
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Instrumentar chirurgical de uz oftalmologic
Description: Instrumentar chirurgical de uz oftalmologic resterilizabil 3 buc., P.U. 12.841,00 lei, fara TVA, valoare totala 38.523,00 lei, fara TVA, conform solicitarilor din caietul de sarcini
Internal identifier: 7