2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru pentru furnizarea de produse alimentare pentru Unitatea de Asistență Medico-Socială Sulița, Botoșani 2027-2028
Description: Unitatea de Asistență Medico-Socială Sulița are ca obiect de activitate furnizarea de servicii medico-sociale persoanelor aflate în situații de vulnerabilitate, beneficiarii instituției necesitând, pe lângă serviciile medicale și sociale, asigurarea zilnică a unei alimentații corespunzătoare stării de sănătate și nevoilor individuale. Scopul achiziției de produse alimentare îl constituie asigurarea necesarului de alimente pentru prepararea și servirea zilnică a meselor beneficiarilor Unității de Asistență Medico-Socială Sulița, în condiții de calitate, siguranță alimentară și continuitate. Alimente pentru prepararea hranei conform specificațiilor prezentului caiet de sarcini. Achiziția va cuprinde, în funcție de necesarul unității, produse din următoarele categorii: carne și produse din carne, preparate din carne, lapte și produse lactate, ouă, pește și produse din pește, legume și fructe proaspete, legume și fructe conservate, pâine și produse de panificație și patiserie, produse de băcănie, dulciuri, produse congelate și alte produse alimentare necesare preparării meniurilor zilnice. Autoritatea va răspunde la solicitarile de clarificări în a-6-a zi înainte de data limita de depunere.
Internal identifier: 92026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Produse din carne
Description: Produse din carne în cantitățile și specificațiile menționate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 15111100 Beef, 15112130 Chickens, 15113000 Pork, 15131230 Salami, 15131400 Pork products, 15131600 Beef and veal products, 15131700 Meat preparations
Lot: LOT-0002
Title: Produse carne congelate
Description: Produse din carne congelate în cantitățile și specificațiile menționate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 15112130 Chickens, 15112300 Poultry livers
Lot: LOT-0003
Title: Produse lactate
Description: Produse lactate în cantitățile și specificațiile menționate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 15500000 Dairy products, 15511000 Milk
Lot: LOT-0004
Title: Legume proaspete
Description: Legume proaspete în cantitățile și specificațiile menționate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 03221000 Vegetables
Lot: LOT-0005
Title: Fructe proaspete
Description: Fructe proaspete în cantitățile și specificațiile menționate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 03222000 Fruit and nuts
Lot: LOT-0006
Title: Pâine și produse de panificație
Description: Pâine și produse de panificație în cantitățile și specificațiile menționate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 15810000 Bread products, fresh pastry goods and cakes, 15811100 Bread
Lot: LOT-0007
Title: Dulciuri
Description: Dulciuri în cantitățile și specificațiile menționate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 7
Additional classification (cpv): 15842300 Confectionery
Lot: LOT-0008
Title: Alimente de bază
Description: Alimente de bază în cantitățile și specificațiile tehnice menționate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 8
Additional classification (cpv): 15870000 Condiments and seasonings, 15871000 Vinegar; sauces; mixed condiments; mustard flour and meal; prepared mustard, 15897200 Canned goods, 15981100 Still mineral water
Lot: LOT-0009
Title: Ouă
Description: Ouă în cantitățile și specificațiile menționate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 9
Additional classification (cpv): 03142500 Eggs
Lot: LOT-0010
Title: Lapte praf
Description: Lapte praf în cantitățile și specificațiile menționate în caietul de sarcini.
Internal identifier: 10
Additional classification (cpv): 15511700 Milk powder