2. Procedure
Procedure
Title: Barcsi Dráva-határhíd felújításhoz tervezés
Description: A Barcsi Dráva-határhíd (mint gépjárműforgalom átvezetésére alkalmas közúti híd) felújításhoz szükséges tervezés elvégzése. A nevesített 1 db híd felújítási tervének elkészítése kiviteli terv szinten. Elkészítendő dokumentumok: - általános terv - műszaki leírás - tervezői nyilatkozat - méret- és mennyiségszámítás - költségvetési kiírás - híd felszerkezet korrózióvédelmi terve - saruk felújításának részletterve - pillérek felújításának terve, pillérvédelem, alapozásvédelemmel - burkolattechnológiai szakvélemény, aszfalt- és hídszigetelés vizsgálatával - pályalemez kiegyenlítési terv - részlettervek (kiemelt hídszegély keresztmetszet, keresztszivárgó, surrantó, lépcső, korlát, világítás ) - víziközlekedés irányítására szolgáló jelzések terve - kiegyenlítő lemez csere terve - csatlakozó útpályaszerkezet terve, hossz-szelvénye, keresztszelvények - ideiglenes forgalmi rend terv - végleges forgalmi rend terv - a tervdokumentáció digitális állománya egy példányban (doc, xls, a tervek dwg formátumban) - komplett dokumentáció leadása horvát nyelven is A tervezés során elvégzendő feladatok: - híd környezetében mederfelvétel szükséges, pillérek környezetében a mederfenék geometriáját legfeljebb 5×5 m-es raszterben fel kell térképezni. A mederfelvételt a híd tengelyétől számítva, befolyási oldalon 75 m, kifolyási oldalon 25 m távolságban kell elkészíteni. A híd tengelyétől számított 25 m távolságon belül legfeljebb 2,5 x 2,5 m raszterre sűrítve kell felmérni. - geodézia mérés, hídalak meghatározás szükséges, 6/262+137 km-től, mindkét oldali hídfő + 50 m hosszig - burkolat feltárás a valós pályarétegrend meghatározása érdekében - acélszerkezet korrózióvédelmének teljes felújításának megtervezése, meglévő festékrendszer megfelelőségének vizsgálatával, (mobil hídvizsgáló kocsi szükséges vizsgálatok végzéséhez ) - teljes szigetelés és burkolatcsere tervezése, - víznyelők besűrítése és átrendezése, burkolatszivárgók építése megtervezése, - teljes járdacsere (a vonzataival együtt: korlátok és kandeláberek cseréje, lámpatestek cseréje ledesre, sóvédelem készítése) és a járda alatti szigetelés tervezése, - mindkét oldali csatlakozó vezetőkorlát tervezése - dilatációs szerkezetek csere tervezése - az alépítményeken: hídfők térdfalán és a takarófalakon korrózió elleni védelem készítése, betonfelület javítása megtervezése - pillér védelem tervezése - közmű aknák felújításának tervezése - víziközlekedés irányítására szolgáló jelzések létesítési engedélyezési tervének elkészítése ( áramellátásának tervezése ) - Híd teljes belső, és külső világítási rendszerének cseréje tervezendő, horvát oldali áram betáplálással, magyar oldali tartalék betáplálási lehetőséggel - Építés közbeni forgalomtechnikai tervet kérünk, építési ütemezés szerint megbontva, magyar oldalon csatlakozó utakra előjelző és terelő táblákkal együtt. A tervezéssel érintett híddal kapcsolatos további információk: Natura 2000 a híd alatti terület (Dráva folyó, 094 hrsz). Híd horvát-magyar közös kezelésben áll. Ajánlatkérőnek a Horvát féllel a bírálati és végleges tervdokumentációt egyeztetnie kell, ezért a tervdokumentációk műszakilag releváns részeit (tervlapokat, műszaki leírást - a mellékletek kivételével) horvát és magyar nyelven is el kell készíteni.
Internal identifier: EKR000786302026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: A Barcsi Dráva-határhíd felújításhoz szükséges tervezés elvégzése. A híd felújítási tervének elkészítése kiviteli terv szinten. Elkészítendő dokumentumok: - általános terv - műszaki leírás - tervezői nyilatkozat - méret- és mennyiségszámítás - költségvetési kiírás - híd felszerkezet korrózióvédelmi terve - saruk felújításának részletterve - pillérek felújításának terve, pillérvédelem, alapozásvédelemmel - burkolattechnológiai szakvélemény, aszfalt- és hídszigetelés vizsgálatával - pályalemez kiegyenlítési terv - részlettervek (kiemelt hídszegély keresztmetszet, keresztszivárgó, surrantó, lépcső, korlát, világítás ) - víziközlekedés irányítására szolgáló jelzések terve - kiegyenlítő lemez csere terve - csatlakozó útpályaszerkezet terve, hossz-szelvénye, keresztszelvények - ideiglenes forgalmi rend terv - végleges forgalmi rend terv - a tervdokumentáció digitális állománya egy példányban (doc, xls, a tervek dwg formátumban) - komplett dokumentáció leadása horvát nyelven is A tervezés során elvégzendő feladatok: - híd környezetében mederfelvétel szükséges, pillérek környezetében a mederfenék geometriáját legfeljebb 5×5 m-es raszterben fel kell térképezni. A mederfelvételt a híd tengelyétől számítva, befolyási oldalon 75 m, kifolyási oldalon 25 m távolságban kell elkészíteni. A híd tengelyétől számított 25 m távolságon belül legfeljebb 2,5 x 2,5 m raszterre sűrítve kell felmérni. - geodézia mérés, hídalak meghatározás szükséges, 6/262+137 km-től, mindkét oldali hídfő + 50 m hosszig burkolat feltárás a valós pályarétegrend meghatározása érdekében - acélszerkezet korrózióvédelmének teljes felújításának megtervezése, meglévő festékrendszer megfelelőségének vizsgálatával, (mobil hídvizsgáló kocsi szükséges vizsgálatok végzéséhez ) - teljes szigetelés és burkolatcsere tervezése, - víznyelők besűrítése és átrendezése, burkolatszivárgók építése megtervezése, - teljes járdacsere (a vonzataival együtt: korlátok és kandeláberek cseréje, lámpatestek cseréje ledesre, sóvédelem készítése) és a járda alatti szigetelés tervezése, - mindkét oldali csatlakozó vezetőkorlát tervezése - dilatációs szerkezetek csere tervezése - az alépítményeken: hídfők térdfalán és a takarófalakon korrózió elleni védelem készítése, betonfelület javítása megtervezése - pillér védelem tervezése - közmű aknák felújításának tervezése - víziközlekedés irányítására szolgáló jelzések létesítési engedélyezési tervének elkészítése ( áramellátásának tervezése ) - Híd teljes belső, és külső világítási rendszerének cseréje tervezendő, horvát oldali áram betáplálással, magyar oldali tartalék betáplálási lehetőséggel - Építés közbeni forgalomtechnikai tervet kérünk, építési ütemezés szerint megbontva, magyar oldalon csatlakozó utakra előjelző és terelő táblákkal együtt. A tervezéssel érintett híddal kapcsolatos további információk: Natura 2000 a híd alatti terület (Dráva folyó, 094 hrsz). Híd horvát-magyar közös kezelésben áll. Ajánlatkérőnek a Horvát féllel a bírálati és végleges tervdokumentációt egyeztetnie kell, ezért a tervdokumentációk műszakilag releváns részeit (tervlapokat, műszaki leírást - a mellékletek kivételével) horvát és magyar nyelven is el kell készíteni.
Internal identifier: EKR000786302026/1
Quantity: 1 piece
Options:
Description of the options: Ajánlatkérő a tervezői művezetést opcionálisan írja ki.