670506-2026 - Competition
Sweden – Infrastructure works consultancy services – Konsulter inom trafikplanering
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Konsulter inom trafikplanering
Description: Upphandlingen avser ett ramavtal för tillhandahållande av konsulter för trafikplanering. Upphandlingen är indelad i tre områden. Anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller flera områden enligt nedan: Område 1: Trafikplanering, parkeringsutredningar, mobility management, trafiksäkerhet och utformning Område 2: Kollektivtrafik Område 3: Trafiksimuleringar och trafikanalys
Internal identifier: UE 26.106
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71311300 Infrastructure works consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Generell del
Internal identifier: 1930770-0
Lot: LOT-0002
Title: Område 1
Description: Trafikplanering, parkeringsutredningar, mobility management, trafiksäkerhet och utformning
Internal identifier: 1940880-1
Lot: LOT-0003
Title: Område 2
Description: Kollektivtrafik
Internal identifier: 1940912-2
Lot: LOT-0004
Title: Område 3
Description: Trafiksimuleringar och trafikanalys
Internal identifier: 1940913-3