670520-2026 - Competition
Bulgaria – Food, beverages, tobacco and related products – Доставки на хранителни продукти за нуждите на ДГ „Светлина“ – гр. Пловдив, по седем обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Доставки на хранителни продукти за нуждите на ДГ „Светлина“ – гр. Пловдив, по седем обособени позиции
Description: Предметът на поръчката обхваща периодични доставки на хранителни продукти в съответствие с техническата спецификация и образците на техническо и ценово предложения за обособените позиции – неразделна част от документацията за обществената поръчка. Обособените позиции са, както следва: Обособена позиция № 1 „Доставка на пресни плодове и зеленчуци“ (ОП 1); Обособена позиция № 2 „Доставки на консервирани и преработени плодове и зеленчуци, пакетирани хранителни продукти и варива“ (ОП 2); Обособена позиция № 3 „Доставка на мляко и млечни хранителни продукти“ (ОП 3); Обособена позиция № 4 „Доставки на месо и месни хранителни продукти, риба и яйца“ (ОП 4); Обособена позиция № 5 „Доставка на хранителни продукти, произведени съгласно изискванията на Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 г. относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета“ (ОП 5); Обособена позиция № 6 „Доставки на хляб“ (ОП 6); Обособена позиция № 7 „Доставка на диетични и безглутенови хранителни продукти“ (ОП 7). Условията, при които ще се реализира предметът на поръчката, както правата и задълженията на възложителя и на изпълнителя, са съгласно: проекта на договор; техническата спецификация; техническото и ценовото предложения, за всяка обособена позиция. Договорът, който ще бъде сключен с участника, определен за изпълнител на съответна обособена позиция, ще е със срок на действие съгласно проекта на договор. Възложителят не предвижда сключването на писмен договор за изпълнение на ОП 7. На основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП, ОП 6 и ОП 7 се възлагат по реда, валиден за индивидуалната им прогнозна стойност – чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП (директно възлагане), предвид че общата прогнозна стойност на позициите е под прага по чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП, и не надхвърля 20 на сто от общата прогнозна стойност на поръчката. На основание чл. 7, ал. 2 от ППЗОП, в документацията възложителят указва цялата изискуема информация по отношение на ОП 6 и ОП 7, в т.ч. предмета, обема и стойността на позициите. ​​​​​​​
Internal identifier: 609214
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Доставки на пресни плодове и зеленчуци
Description: Периодични доставки на пресни плодове и зеленчуци, в съответствие с ТС и образците на ТП и ЦП за ОП 1. Доставките ще се извършват до адресите на ДГ „Светлина“: гр. Пловдив 4004, район „Южен”, ул. „Болград“ № 12 и ул. „Славееви гори“ № 41. ​​​​​​​Продуктите и техните прогнозни количества за срока на договора са, както следва: №/Продукт/ м.ед./Прогнозно к-во за срока на договора: 1 Банани кг. 6500 2 Портокали кг. 1300 3 Мандарини кг. 1300 4 Грейпфрут кг. 40 5 Лимони кг. 400 6 Киви кг. 800 7 Праскови кг. 500 8 Нектарини кг. 500 9 Кайсии кг. 600 10 Череши кг. 300 11 Круши кг. 1700 12 Сливи кг. 600 13 Ябълки кг. 3000 14 Грозде десертно кг. 1200 15 Диня кг. 1600 16 Пъпеш кг. 1200 17 Ананас кг. 200 18 Ягоди кг. 200 19 Тиква кг. 200 20 Домати кг. 4400 21 Краставици кг. 4400 22 Зеле кг. 1100 23 Брюкселско зеле кг. 100 24 Картофи кг. 2600 25 Кромид лук кг. 1000 26 Пресен кромид лук кг. 40 27 Моркови кг. 1000 28 Сладки пиперки кг. 500 29 Тиквички кг. 500 30 Кервиз кг. 100 31 Магданоз кг. 100 32 Маруля кг. 20 33 Спанак кг. 200 34 Салата айсберг кг. 100 35 Карфиол кг. 100 36 Броколи кг. 100 37 Патладжан кг. 100 38 Праз кг. 200 39 Чесън кг. 60 40 Пресен чесън кг. 40 41 Червено цвекло кг. 20 42 Зелен фасул кг. 20 43 Гъби кг. 100 44 Копър кг. 100 ​​​​​​​
Internal identifier: 609215
Main classification (cpv): 03200000 Cereals, potatoes, vegetables, fruits and nuts
Lot: LOT-0002
Title: Доставки на консервирани и преработени плодове и зеленчуци, пакетирани хранителни продукти и варива
Description: Периодични доставки на консервирани и преработени плодове и зеленчуци, пакетирани хранителни продукти и варива, в съответствие с ТС и образците на ТП и ЦП за ОП 2. Доставките ще се извършват до адресите на ДГ „Светлина“: гр. Пловдив 4004, район „Южен”, ул. „Болград“ № 12 и ул. „Славееви гори“ № 41. ​​​​​​​Продуктите и техните прогнозни количества за срока на договора са, както следва: №/Продукт/ м.ед./Прогнозно к-во за срока на договора: 1 Захар кристална кг. 700 2 Захар пудра кг. 80 3 Брашно бяло по УС № 01/2011 или еквевалентно/и кг 800 4 Нишесте пшенично кг 200 5 Нишесте царевично кг. 20 6 Фасул зрял кг 600 7 Леща кг. 400 8 Лющена червена леща кг. 40 9 Нахут кг. 140 10 Киноа кг. 80 11 Булгур кг. 180 12 Елда кг 100 13 Ориз Бисерен кг 800 14 Грис царевичен кг. 200 15 Грис пшеничен кг 100 16 Жито кг. 240 17 Сол Готварска кг 100 18 Оцет Ябълков/Винен л 50 19 Олио по БС 01/2016 или еквивалентно/и л 800 20 Зехтин Extra Virgin или Virgin л 100 21 Макаронени изделия кг 600 22 Пълнозърнести макарони кг 40 23 Спагети кг 100 24 Овесени ядки кг. 240 25 Корнфлейкс кг 160 26 Мюсли кг. 100 27 Кори за лазаня кг. 30 28 Кори за баница кг 320 29 Галета кг 20 30 Сусамов тахан кг. 80 31 Сусамово семе кг. 8 32 Бисквити Обикновени кг 600 33 Бишкоти кг. 400 34 Бадемови ядки кг. 40 35 Орехови ядки кг. 100 36 Кайсии сушени кг. 20 37 Сини сливи сушени кг. 20 38 Стафиди кг. 20 39 Фурми Натурални кг. 20 40 Какао на прах Натурално кг. 40 41 Червен пипер Сладък, млян, кг. 20 42 Сода бикарбонат За хляб и сладкиши 0,100 кг./бр 80 43 Джоджен Сух 0,010 кг/бр 400 44 Целина/кервиз/ Сух 0,010 кг/бр 40 45 Девисил Сух 0,010 кг/бр 40 46 Кимион млян 0,010 кг/бр 400 47 Черен пипер Млян и на зърна 0,010 кг/бр 400 48 Чубрица трапезна Суха 0,040 кг/бр 400 49 Дафинов лист Сух 0,010 кг/бр 40 50 Канела 0,010 кг/бр 200 51 Ванилия Опак. 20 бр. 200 52 Мая прясна 0,042 кг/бр 120 53 Мая суха 0,011 кг/бр 400 54 Бакпулвер 0,010 кг/бр 400 55 Чай Плодов Кутия 20 бр. 400 56 Маслини Черни без костилка кг. 100 57 Мед Пчелен кг. 400 58 Грах в буркан ТО с капацитет до 720 ml нето 0,680 кг 100 59 Гювеч в буркан ТО с капацитет до 720 ml нето 0,680 кг 100 60 Домати Цели, червени, небелени в буркан ТО с капацитет до 720 ml нето 0,680 кг 1800 61 Зелен фасул в буркан ТО с капацитет до 720 ml нето 0,680 кг 600 62 Нахут в буркан ТО с капацитет до 720 ml нето 0,680 кг 120 63 Лютеница по браншови стандарт в буркан ТО с капацитет до 580 ml нето 0,560 кг 1200 64 Кьопоолу в буркан ТО с капацитет до 320 ml нето 0,245 кг 1000 65 Капия Печена, белена в буркан ТО с капацитет до 720 ml нето 0,680 кг 800 66 Паприкаш в буркан ТО с капацитет до 720 ml нето 0,680 кг 100 67 Стерилизирани гъби нето 0,540 кг 200 68 Кисело зеле в буркан ТО с капацитет до 1700 ml нето 1,680 кг 200 69 Конфитюр ягоди в буркан ТО с капацитет до 370 ml нето 0,360 кг 40 70 Конфитюр асорти в буркан ТО с капацитет до 370 ml нето 0,360 кг 40 71 Мармалад шипков в буркан ТО с капацитет до 370 ml нето 0,360 кг 40 72 Горчица традиционна кг. 40 73 Замразен грах кг. 400 74 Замразена царевица кг 60 75 Замразен спанак кг. 300 76 Замразени печени червени чушки кг. 400 77 Замразено брюкселско зеле кг. 350 78 Замразени броколи кг. 280 ​​​​​​​
Internal identifier: 609217
Lot: LOT-0003
Title: Доставка на мляко и млечни хранителни продукти
Description: Периодични доставки на мляко и млечни хранителни продукти, в съответствие с ТС и образците на ТП и ЦП за ОП 3. Доставките ще се извършват до адресите на ДГ „Светлина“: гр. Пловдив 4004, район „Южен”, ул. „Болград“ № 12 и ул. „Славееви гори“ № 41. ​​​​​​​Продуктите и техните прогнозни количества за срока на договора са, както следва: №/Продукт/ м.ед./Прогнозно к-во за срока на договора: 1 Краве кисело мляко 2%, ЗНП 0,400 кг. 11000 2 Краве кисело мляко 3,6%, ЗНП 0,400 кг. 20000 3 Прясно краве мляко 1,5% литър 5000 4 Прясно краве мляко 3% литър 9000 5 Цедено мляко краве кг. 500 6 Българско бяло саламурено сирене, ЗНП кг. 2600 7 Кашкавал по БДС 14:2010 или еквивалентно/и кг. 2000 8 Масло от краве мляко кг. 1000 9 Извара от краве мляко кг. 300 10 Сирене Крема кг. 40 ​​​​​​​
Internal identifier: 609218
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
Lot: LOT-0004
Title: Доставки на месо и месни хранителни продукти, риба и яйца
Description: Периодични доставки на месо и месни хранителни продукти, риба и яйца, в съответствие с ТС и образците на ТП и ЦП за ОП 4. Доставките ще се извършват до адресите на ДГ „Светлина“: гр. Пловдив 4004, район „Южен”, ул. „Болград“ № 12 и ул. „Славееви гори“ № 41. ​​​​​​​Продуктите и техните прогнозни количества за срока на договора са, както следва: №/Продукт/ м.ед./Прогнозно к-во за срока на договора: 1 Пиле Замразено кг. 1600 2 Пиле Охладено кг. 100 3 Пилешко филе Замразено кг. 1350 4 Пилешко филе Охладено кг. 100 5 Пуешко филе Охладено кг. 40 6 Телешки шол Охладен кг. 100 7 Телешки шол Замразен кг. 300 8 Свинско филе Замразено кг. 100 9 Свинско филе Охладено кг. 100 10 Свински бут без кост Замразено кг. 1800 11 Свински бут без кост Охладено кг. 200 12 Заек замразен кг. 100 13 Агнешко месо от бут Охладено кг. 100 14 Агнешко месо от бут Замразено кг. 100 15 Варено - пушено свинско филе по УС 13/2018 или еквивалентно/и кг. 40 16 Шунка варена по УС 11/2018 или еквивалентно/и кг. 40 17 Мляно месо смес Замразено по УС 10/2018) или еквивалентно/и кг. 2000 18 Мляно месо смес Охладено по УС 10/2018) или еквивалентно/и кг. 100 19 Филе от риба скумрия Замразено кг. 600 20 Филе от бяла риба (хек, мерлуза) Замразено кг. 200 21 Филе от риба сьомга Охладено кг. 40 22 Филе от риба сьомга Замразено кг. 200 23 Филе от риба пъстърва Замразено кг. 280 24 Кокоши яйца „М” опак. 30 броя 150 25 Кокоши яйца „L" опак. 30 броя 1700 ​​​​​​​
Internal identifier: 609219
Lot: LOT-0005
Title: Доставка на хранителни продукти, произведени съгласно изискванията на Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 г. относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета
Description: Периодични доставки на хранителни продукти, произведени съгласно изискванията на Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 г. относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета, в съответствие с ТС и образците на ТП и ЦП за ОП 5. Доставките ще се извършват до адресите на ДГ „Светлина“: гр. Пловдив 4004, район „Южен”, ул. „Болград“ № 12 и ул. „Славееви гори“ № 41. ​​​​​​​Продуктите и техните прогнозни количества за срока на договора са, както следва: №/Продукт/ м.ед./Прогнозно к-во за срока на договора: 1 Банани кг 900 2 Круши кг 150 3 Ябълки кг 350 4 Домати кг 170 5 Краставици кг 170 6 Картофи кг 450 7 Моркови кг 300 8 Сладки пиперки кг 10 9 Брашно бяло кг 80 10 Леща кг. 110 11 Киноа кг. 10 12 Булгур кг. 10 13 Елда кг 10 14 Зехтин Extra Virgin или Virgin л 60 15 Макаронени изделия кг 10 16 Пълнозърнести макарони кг 50 17 Спагети кг 50 18 Овесени ядки кг. 50 19 Корнфлейкс кг 5 20 Мюсли кг. 10 21 Сусамов тахан кг. 11 22 Бадемови ядки кг. 2 23 Орехови ядки кг. 2 24 Сини сливи сушени кг. 2 25 Фурми Натурални кг. 2 26 Мед Пчелен кг. 75 27 Конфитюр ягоди нето 0,360 кг 15 28 Замразен грах кг. 45 29 Замразен спанак кг. 370 30 Замразени броколи кг. 60 31 Краве кисело мляко 2% 0,400 кг. 1600 32 Краве кисело мляко 3,6% 0,400 кг. 1600 33 Българско бяло саламурено сирене кг. 50 34 Кашкавал кг. 35 35 Пиле Замразено кг. 200 36 Пиле Охладено кг. 200 37 Пилешко филе Замразено кг. 20 38 Телешки шол Охладен кг. 20 39 Свински бут без кост Охладено кг. 90 40 Филе от риба скумрия Замразено кг. 10 41 Филе от бяла риба Замразено кг. 60 42 Филе от риба сьомга Замразено кг. 10 43 Филе от риба пъстърва Замразено кг. 5 Всички продукти трябва да са произведени съгласно изискванията на Регламент Регламент (ЕС) 2018/848 и Наредба № 5 от 2018 г. за прилагане на правилата на биологично производство, етикетиране и контрол и за издаване на разрешение за контролна дейност за спазване на правилата на биологичното производство, както и за последващ официален надзор върху контролиращите лица. ​​​​​​​
Internal identifier: 609220